Ojeté auto 1 mil. rozpočet

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5428
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Ojeté auto 1 mil. rozpočet

Příspěvek od Stepan »

Hele ona ta ztráta není tak děsivá. Dotyčný 2,1 určitě nezaplatil, navíc to měl chvíli v odpisech, do toho DPH...
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Rageweawer
Autoškolák
Příspěvky: 64
Registrován: úte 24 kvě 08:34

Re: Ojeté auto 1 mil. rozpočet

Příspěvek od Rageweawer »

Podle mě je právě ta ztráta u nových aut za první 3-4 roky děsivá. Z tohoto důvodu a pár dalších bych si nikdy nové auto nekoupil.

Určitě slevu dostal o tom nepochybuju, že tam píšou katalogovu cenu.

Neznám DE účetnictví, ale bude v tomto určitě velmi podobné, jako je u nás. V ČR odepisujes auto 5 let, ale reálně o všechny peníze přijdes ihned první den. Do firmy jsme takto kupovali pár aut, na účtu měla poté firma pár set tisíc, ale z hlediska daňí jsme měli mít na účtu přes 3 mil, ze kterých poté samozřejmě hradíš daň z příjmu. Chytré hlavy to dělali tak, že nakoupili několik rychloobrátkových aut před koncem roku, na daňovku uvedli 0 nebo dokonce ztrátu = nákup majetku a hned 1.1. další rok všechny auta prodali = nemuseli hradit daň z příjmu a auto neztratilo za tu dobu skoro žádnou hodnotu.

DPH je irelevantní, protože % ztráta hodnoty je stejná, ať už s DPH nebo bez DPH. Navíc já nakupuji bez DPH také.

Ikdybych počítal, že to auto měl za 1,3 mil., což bylo určitě víc, tak skoro 50% ztráta hodnoty + pojištění + servis za 3 roky je šílenost. Jako bonus jej nestihl v průběhu ani celé dát do nákladů (po prodeji napsal samozřejmě ztrátu, takže se mu vše vrátí).
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26981
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Ojeté auto 1 mil. rozpočet

Příspěvek od řidičBOB »

To je prostě volba. Já bych si ojetinu nikdy nekoupil. Ta představa, že v tom někdo hnízdil x tisíc km, je pro mne nepředstavitelná.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5428
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Ojeté auto 1 mil. rozpočet

Příspěvek od Stepan »

jj, já jenom že když to vezmeš i s daní, tak 2,42 vs. 1,21 vypadá daleko strašlivějc než 2 vs. 1 ;)
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5428
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Ojeté auto 1 mil. rozpočet

Příspěvek od Stepan »

A mimochodem, ten dovoz ze zahraničí je ohledně DPH trošičku jinak než při prodeji v rámci Čech. Pochopil jsem ,že jedeš do DE:

viewtopic.php?f=19&t=38&hilit=DPH+zahra ... start=1700

a pár dalších stránek toho topicu ;)
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Uživatelský avatar
Japan power
Autoškolák
Příspěvky: 74
Registrován: stř 01 srp 07:52

Re: Ojeté auto 1 mil. rozpočet

Příspěvek od Japan power »

Kup si pořádné auto a nekupuj si ty německé, předražené plechovky.
Život je příliš krátký na to, abychom jezdili nudnými auty!
Uživatelský avatar
970ka
Mistr volantu
Příspěvky: 876
Registrován: pon 25 dub 12:52
Bydliště: Plzeňský wenkov
Kontaktovat uživatele:

Re: Ojeté auto 1 mil. rozpočet

Příspěvek od 970ka »

Jaký auto doporučuješ a máš sám ,ty znalče ? :-)
Carrera S ,Tesla 3 Highland LR,Audi Q3 TSi, AR Stelvio 2,0T, MB SL ,Honda opice
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26981
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Ojeté auto 1 mil. rozpočet

Příspěvek od řidičBOB »

Tipuju Hondu :-)
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
Zajda
Letec
Příspěvky: 1872
Registrován: ned 04 lis 03:01

Re: Ojeté auto 1 mil. rozpočet

Příspěvek od Zajda »

Předražené německé plechovky...za to není nad kupování Hondy od klubařů, všichni si myslí jaký klenot mají, v inzerátech 25 let staré VTIčka za 120 000 Kč apod. a ještě všichni v diskusi pod inzerátem kolegu utvrdí, že prodává vlastně pod cenou, hned by to brali, akorát zrovna teď se jim to nehodí.
《》
Uživatelský avatar
Japan power
Autoškolák
Příspěvky: 74
Registrován: stř 01 srp 07:52

Re: Ojeté auto 1 mil. rozpočet

Příspěvek od Japan power »

Koukám, že jsem uhodil do vosího hnízda :D. Co taky čekat na českém fóru, že? Potrefená husa se vždycky ozve, jak se říká a evidentně to platí. Německé plečky plečkami zůstanou. Čest pár vyjímkám. =))

Co bych dal za hondu, na ty vzpomínám s láskou. Taková AP1 byla boží. Dneska pomalu taky vyleze na ten milión v pěkném stavu a bude hůř. A sehnat některé kusy. S těma tuctovkama z Německa, kterou když oddělám, koupím jednoduše druhou a kterou má každá movitější ovečka, je to bohužel mizerný. Ale když potkám, klidně ukážu řidiči palec. Pokud to nebude tuzingová S2000. :))

Vlastně nemám vyhraněnou značku, ale spíše modely. B-)
Život je příliš krátký na to, abychom jezdili nudnými auty!
Odpovědět