Výběr auta pro geodeta

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
LFR
Spolujezdec
Příspěvky: 2
Registrován: ned 28 říj 20:45

Výběr auta pro geodeta

Příspěvek od LFR »

Zdravím,

Chtěl bych vás požádat o radu, resp. takové nasměrování při výběru auta. Živím se jako geodet a příští rok mě nejspíše čeká koupě nějakého novějšího vozu. Nejezdím nějaké extra trialy v lesích, ale občas se vydám na polní cesty, na stavby dálnic atd. takže by se hodilo něco prostornějšího (asi kombi) s vyšší světlou výškou. Něco jako Octavia Scout, Volvo V60 cross country nebo Subaru Outback. Ale asi levnější...

Ročně najezdím 20 - 25 tis. km. Finančně předpokládám, že bude k dispozici cca 200 000 + jsem ochotný jít tak 150 000 úvěr takže cca 350 000 Kč je limit. Ale ne úplně striktní. Možná bych zvážil i úplně nové, dražší auto, financované formou operáku. Ale protože to auto bude v práci relativně trpět (škrábance atd.),tak mi to nepřide jako dobrý nápad.

Jak jsem psal víše, hodil by se větší kufr. Tak 500 litrů.

Zatím podmínky nemám nijak striktní, pouze koukám po možnostech kam mám výběr směrovat. Třeba mě posunete úplně jiným směrem.

Díky moc
Uživatelský avatar
970ka
Mistr volantu
Příspěvky: 884
Registrován: pon 25 dub 12:52
Bydliště: Plzeňský wenkov
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr auta pro geodeta

Příspěvek od 970ka »

Vypadá to na Dustera,čeče.
Carrera S ,Tesla 3 Highland LR,Audi Q3 TSi, AR Stelvio 2,0T, MB SL Cabrio,MB Sprinter,Honda opice, atd ...
Uživatelský avatar
Shr3k
Mistr volantu
Příspěvky: 763
Registrován: pát 19 srp 11:15

Re: Výběr auta pro geodeta

Příspěvek od Shr3k »

No peněz není moc. I jeté Legacy bude drahé, XV má malý kufr, asi bych to taky viděl na Dustera 1.6 4x4 ...
2022 BMW 540xdT, 2019 Mazda2 1.5 Skyactiv-G A/T
2022 BMW K 1600 B
WWW.MAZDAKLAN.CZ
Uživatelský avatar
mattonecz
Letec
Příspěvky: 3223
Registrován: čtv 01 zář 10:56

Re: Výběr auta pro geodeta

Příspěvek od mattonecz »

co treba rok/dva starej yeti?
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex :( 2022 Audi Q5 50TDI 210kw
jirka87
Mistr volantu
Příspěvky: 710
Registrován: čtv 02 lis 12:55

Re: Výběr auta pro geodeta

Příspěvek od jirka87 »

Na úvěr bych se vyprdnul. Stejně je auto jen kasička a ikdyž chápu, že je nutné k práci....

Ale k věci.

Volvo XC70 - ovšem vybírat pečlivě a vzít si k sobě někoho, kdo tomu rozumí. Počítat se smrtí úhlovky, nebo repasem automatu, takže nechat v kapse 50K jako rezervu

Toyota RAV4 ... proč ne...Ale teď dělal kolega z práce vstřiky. Potažmo jen ten 1 vadný, protože na víc neměl prachy a stálo ho to 18K.

Nebo kočkopsa. Citroen C5 na hydru. Repas podvozku se dá udělat za 10K, zvednout to jde celkem dost nahoru...Tak ale Patrol z toho nikdy nebude a 4x4 tomu samozřejmě chybí.

Osobně bych šel do RAVky okolo 150tis, zbytek si nechal v kapse a až to přijde (vstřiky), tak to přijde. Ready na to člověk bude. NEBO to koupil rovnou v benzínu. Sice to bude mít žížeň, ale...než dělat za 50 vstřiky...Tady je třeba něco : https://auto.bazos.cz/inzerat/93935702/ ... BENZIN.php https://auto.bazos.cz/inzerat/94121862/ ... et-Dph.php https://auto.bazos.cz/inzerat/96147334/ ... a-RAV4.php
kosto
Autoškolák
Příspěvky: 73
Registrován: čtv 19 zář 17:54

Re: Výběr auta pro geodeta

Příspěvek od kosto »

970ka píše:Vypadá to na Dustera,čeče.
Tiez mi to vychadza na Duster II,za 340 000KC 1.6SCe 4x4 alebo ak nie je nutne 4x4 tak vyjde podla ceskeho cenniku diesel 70kW. Tesne by sa do limitu mohla zmestit aj s 1.3TCe az bude k dispozicii.

Alebo potom nieco jazdene.
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27027
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr auta pro geodeta

Příspěvek od řidičBOB »

Duster.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5448
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Výběr auta pro geodeta

Příspěvek od Stepan »

Vysral bych se i na Duster a vzal nějakej malej kombík. Na polňačky a stavby dálnic zajede kdejaké Tipo, výška se přeceňuje.
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27027
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr auta pro geodeta

Příspěvek od řidičBOB »

Tak asi ví, proč to má v zadání zvýrazněné...
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5448
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Výběr auta pro geodeta

Příspěvek od Stepan »

A máma chce, aby její auto hlavně moc nežralo, když na minulém najela 100kkm za 10 let. Lidi občas neví co chtějí a není na škodu jim připomenou. Nakonec si dotyčný stejně koupí co uzná za vhodný (nebo co bude chtít, někdo SUV prostě chce, vždyť víš), nicméně dle jeho popisu SUV velmi pravděpodobně nepotřebuje a když peněz není nazbyt, koupě Fabie Combi (volitelně také ve verzi Scout) nebo nějakého Tipa nějakou kačku ušetří. Chce si to zkusit :ympeace:
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Odpovědět