Uniklo mi něco?

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
Uživatelský avatar
M.Z.
Letec
Příspěvky: 5476
Registrován: úte 28 srp 13:23
Bydliště: FM

Re: Uniklo mi něco?

Příspěvek od M.Z. »

Spíše časovaná bomba.
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2 MT
hoonring.cz
Coupe JCW KW3
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27037
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Uniklo mi něco?

Příspěvek od řidičBOB »

...nebo tak 8-x
BTW: teď koukám, že Si6 momentálně do LRD nelze objednat :-?
No pain, no gain.
Vespa time \m/
lambdamen
Autoškolák
Příspěvky: 74
Registrován: ned 03 bře 08:10

Re: Uniklo mi něco?

Příspěvek od lambdamen »

Ano, to nejde. Bral bych už nějaké hotové, kde ten motor ještě je. Nebaví mě přijít o 30% hodnoty během prvních 6ti měsíců. To ať si vstřebá někdo jiný.
Hyte
Adept autoškoly
Příspěvky: 16
Registrován: úte 14 čer 21:22

Re: Uniklo mi něco?

Příspěvek od Hyte »

V současné Q7 se ve třetí řadě dá sedět celkem v pohodě (řekl bych tak do 185 cm). Ale pořád je to řešení na krátkou/střední vzdálenost, jen tam není žádný výdech klimatizace pokud si vzpomínám. Multivan je ale jednoznačně na cestování ve více lidech jiná liga.
Uživatelský avatar
delphin
Pan Řidič
Příspěvky: 218
Registrován: pon 04 črc 23:01

Re: Uniklo mi něco?

Příspěvek od delphin »

Co Cadillac Escalade nebo Escalade ESV? Jinak já bych mířil na Q7 kvůli tomu, že má v 2. řadě 3x Isofix a další i v 3. řadě.
Nejdřív Pionýr, pak Favorit, Fabia, Focus, Superb, Kodiaq a teď Octavia se Superbem. Ale Pionýr mi pořád zůstal...
lambdamen
Autoškolák
Příspěvky: 74
Registrován: ned 03 bře 08:10

Re: Uniklo mi něco?

Příspěvek od lambdamen »

Q7 : Minulá generace se mi řídila opravdu špatně. Stávající jsem nejel, ale nijak mě to k Audi netáhne.

Escalade nebo jeho dlouhá verze ESV : hned v prvním příspěvku jsem konstatoval, že ameriky spíš ne. Byl by problém s dostupností servisu - pár míst v ČR a pak jsem přesvědčen, že evropská produkce je kvalitnější. Stavět auto, které celý svůj život jezdí 70mil v hodině rovně je jiná disciplína než stavět auto pro skotskou vysočinu, francouzskou riviéru a zároveň německou dálnici.
honziss
Letec
Příspěvky: 3459
Registrován: úte 08 bře 09:08

Re: Uniklo mi něco?

Příspěvek od honziss »

Jo jeste me napada Land Cruiser V8, zvenku to vypada hodne oldschool, ale misto v tom je a jezdi se s tim velmi prijemne. Jel jsem teda s nakou 5 let starou verzi.
R4...258k
R3...261k
EV...264k
lambdamen
Autoškolák
Příspěvky: 74
Registrován: ned 03 bře 08:10

Re: Uniklo mi něco?

Příspěvek od lambdamen »

Land Cruiser je dobrý tip. V8 bude spíš dobrý motor. Co jsou pro mě otazníky jsou ty sedadla poslední řady složená do boku kufru - takže pro úplné využití kufru je třeba je asi vyndat. Předpokládám tedy, že to jde. Vnější vzhled je ok, otázka je jak to jede a jestli se dají v benzínu koupit roční kusy.
HOUZJ5AJ
Řidič začátečník
Příspěvky: 159
Registrován: stř 11 črc 13:45

Re: Uniklo mi něco?

Příspěvek od HOUZJ5AJ »

Byl jsem se svést s T6, ve Volvu XC60. Přišlo mi, že to jede celkem pěkně, resp. rychleji než moje stávající vozidlo (což je podmínka :) Tak snad i tu XC90 by to mohlo obstojně zvládnout a dokázal bych si to představit. Asi i možná díky tomu, že zatím nemám srovnání s 40i od BMW, novou X5 dealer stále nemá....

Nicméně mi pěkně hlavu zamotalo představení X7. Přijde mi, že splňuje požadavky do puntíku a ani cena dle německého konfigurátoru mi nevychází mimo realitu (překvapivě to má dost věcí v základu...). Někde jsem četl o plánovaných dodávkách prvním zákazníkům cca v dubnu 2019. Nemáte někdo nějaké bližší info?

Už jsem byl skoro rozhodnutý pro to Volvo (nic jiného se mi totiž moc nezamlouvalo), ale teď řeším, jestli nepočkat, nebo nevzít VOLVO jen na chvíli a za rok to vyměnit za X7... Akorát nevím, jak by se prodávala roční T6 v XC90...

Jinak Land Cruiser možná požadavky splňuje, ale desingově mi to připadá jako katastrofa...
4.4 V8 390 kW, 5.0 V8 338 kW
HOUZJ5AJ
Řidič začátečník
Příspěvky: 159
Registrován: stř 11 črc 13:45

Re: Uniklo mi něco?

Příspěvek od HOUZJ5AJ »

Aktuální info - nakonec jsem vzal XC90 s motorem T6. Prostornost je prostě ve srovnání s konkurenty bezkonkureční (nové GLS a X7 nepočítám, protože to je hudba příštího roku a při zohlednění toho, že nechci auto z prvního roku výroby, bych na ně musel cca rok až dva čekat, tak si zatím pojezdím v XC90 :) . Mám ji teprve týden, nicméně zatím nadšení vzbuzuje prostornost, adaptivní tempomat a audiosoustava Bowers and Wilkins :)

Motor se mi zdá zatím OK, je znát, že to není šestiválec, ale jede to slušně. Na sportovní projíždění zatáček to není (hotl velká váha, rozměry), ale kvůli tomu jsem to nekupoval... Spotřeba zatím v rozmezí 12 až 14 litrů, což zhruba odpovídá tomu, co jsem očekával. Motor do cca 2500 až 3000 otáček (tj. do 180 km/h) celkem tichý, pak už se začíná výrazněji projevovat.

Zatím největší nevýhoda je parkování, je to malý tank, takže se vejít na standardní parkovací místo je problém.

Jinak spíše převažuje nadšení nad novým autem, uvidíme po delší době provozu..
4.4 V8 390 kW, 5.0 V8 338 kW
Odpovědět