Mazda MX 5, NA nebo NB?

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
Odpovědět
failord
Dítě v autě
Příspěvky: 1
Registrován: pát 05 říj 11:58

Mazda MX 5, NA nebo NB?

Příspěvek od failord »

Zdravím, chtěl bych Vás poprosit o radu a zkušenosti při koupi mazdy.
Chci pořídit auto okolo 80-100tis. - koupi bych rád pojal jako investici do youngtimera, kterým se zejména 1. generace pomalu stává. Jediným požadavkem je pro mě jasná servisní historie a 1.8 motor. Mohu se zeptat na Vaše názory, kterou generaci a proč byste zvolili právě vy? Na co si kromě rzi dát největší pozor? Předem díky! :ympeace:
Uživatelský avatar
metaljohn
Mistr volantu
Příspěvky: 553
Registrován: stř 16 úno 17:05
Bydliště: Svitavy/M. Boleslav

Re: Mazda MX 5, NA nebo NB?

Příspěvek od metaljohn »

MX-5 je tak krásně jednoduchý auto, že většinou je největším problémem ta rez :) U NB jsou palčivým problémem nosníky motoru, který oproti NA reznou jak pes. Pozor bych si dal samozřejmě na stav střechy a na to, jestli auto nekouří modře. Mazdy rády žerou olej běžně a pokud už by kouřila modře, tak to už je dost špatný.
NA mělo ještě nějakej problém u prvních ročníků, vyhledej si short crank nose.
Jinak mě z mechaniky nenapadá snad žádný problémový místo.

S NA jsem nejel, ale ty auta nejsou nějak významně odlišný. Pokud to chceš jako youngtimera a případnou investici, tak na to bude asi lepší NA.

Akorát pěknej kus s historíí a 1,8 bude stát nad 100, buď budeš muset vzít 1,6 a nebo trochu ne úplně super stav.
MX-5 NB 10th AE, ex BMW E46 323i
Uživatelský avatar
Snowman000
Letec
Příspěvky: 5591
Registrován: čtv 17 bře 09:36
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Mazda MX 5, NA nebo NB?

Příspěvek od Snowman000 »

Tej strechy bych sa nebal, nie je problem za 300€ zohnat vinyl aj so sklom ktory ja ako original a za jedno poobedie to aj lopata jak ja dokaze na ram dostat ;)

Jenom ten budget je na 1.8 malo, hlavne pri poziadavke na jasnu historiu. MX-5 je proste auto co dost strieda majitelov, niekomu sadne viac, niekomu menej a kazdy sa k nej sprava inak.

Takze nakoniec je to o rozhodovani, ci kupim hrdzavu MX-5 a spravim ju tuto zimu, alebo kupim menej hrdzavu MX-5 a urobim ju niekedy do 5 rokov, alebo kupim hotovu a dam za nu 160tisic...

Sam som jednu predaval ale nakoniec som sa na to vyprdol, zavrel do garaze a snad moj syn znej raz bude mat radost (alebo ju vymetie z garaze ;)) )
Konzerva od sardiniek s LSD
Multak se vsim vsudy
...tbd...
Uživatelský avatar
Japan power
Autoškolák
Příspěvky: 74
Registrován: stř 01 srp 07:52

Re: Mazda MX 5, NA nebo NB?

Příspěvek od Japan power »

failord píše:Zdravím, chtěl bych Vás poprosit o radu a zkušenosti při koupi mazdy.
Chci pořídit auto okolo 80-100tis. - koupi bych rád pojal jako investici do youngtimera, kterým se zejména 1. generace pomalu stává. Jediným požadavkem je pro mě jasná servisní historie a 1.8 motor. Mohu se zeptat na Vaše názory, kterou generaci a proč byste zvolili právě vy? Na co si kromě rzi dát největší pozor? Předem díky! :ympeace:
NA je vzácnější a za mě designově hezčí. Mrkačka a ty mají vždycky svoje kouzlo. Na ceně vždycky poroste rychleji. Pokud by si sehnal, tak bych bral teda starší. Ale i NB je super, dokonce o málo větší uvnitř. Jen ta 1.6 je taková všelijaká, aby byla očekávaná dynamika. Zrovna před dvěma týdny jsem jel v NB 1.6, tak si to moc dobře pamatuju. Není to Honda VTEC ani nic podobného, takže brát raději 1.8 :)
Život je příliš krátký na to, abychom jezdili nudnými auty!
Odpovědět