Zánovní vozido kolem 300 000

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
Odpovědět
redy
Spolujezdec
Příspěvky: 2
Registrován: pon 01 říj 11:47

Zánovní vozido kolem 300 000

Příspěvek od redy »

Zdravím všechny,

po letech přichází doba na nový vůz. Do dnes jezdím 16 let starou Fabií 1,2 HTP. "Haťapka" má najeto za tu dobu necelých 130 000 km a věnuji ji do rodiny.
Z nájezdu je vidět, že více jak 10 000km ročně nedám. Pokud se nic nestane, tak nové auto si pořizuji opět na 15 let. Jsme s manželkou pouze dva, ale pokud vyrazíme za město, tak s kolama na střeše a kufr přiměřeně plný. :)
Na vozidlo mám připraveno kolem 300 000kč a koukám opět po Škodovce (i přes to že si uvědomuji vyšší cenu). Je mi jasné, že za tyhle peníze nové auto neseženu (nechci Dacii) a tak koukám hlavně na web Škoda plus, na nebo na Kiu Ceed mírně jetou. Rád bych aby auto mělo vyhřívané sedačky, klimatizaci no a aby to s těmi koly na dálnici trošku jelo :-)

Sám se v autech vůbec nepohybuji a tak si rád přečtu všechny zdejší názory .
Díky.
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3969
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Zánovní vozido kolem 300 000

Příspěvek od HondaMan »

U auto na 15 let bych trval na novém. Ani předváděcí by mě moc neuspokojilo.
Skladová Fabia, Rapid, Leon s TSI by mohla splnit vše co požaduješ.
2.9T RWD
Uživatelský avatar
tommas
Pan Řidič
Příspěvky: 222
Registrován: sob 24 kvě 11:20
Bydliště: B, CZ

Re: Zánovní vozido kolem 300 000

Příspěvek od tommas »

Já bych asi v tomto ohledu možná volil i zmiňovaný Ceed, asi nyní už minulou řadu. Pokud stále platí jejich 7 letá záruka, k tomu atmosferický motor. Nemusí to být špatná volba - zvlášt po HTP.

Mí rodiče podobnou věc řešili necelé 3 roky nazpět. Taktéž přecházeli z jedničkové Fabie Combi HTP a nakonec zvolili Opel Meriva - auto šlo ale tehdá do výroby, protože chtěli ortopedická AGR sedadla (oba problémy se zády) a k tomu se nechával rovnou z výroby dával integrovaný držák na kola v nárazníku (aby otec nemusel kola tahat na střechu). Nevím, jestli ale v této chvíli ještě Opel do nových modelů něco takového nabízí, nicméně minimálně Meriva už je nyní bohužel minulostí.
MG ZR MK2 105 - už není
Opel Astra J ST 1,7 CDTi - už není
Mazda 6 Wagon 2018 2,5 G194 - už není

VW Golf Alltrack 2022 2.0 TSI 4Motion
redy
Spolujezdec
Příspěvky: 2
Registrován: pon 01 říj 11:47

Re: Zánovní vozido kolem 300 000

Příspěvek od redy »

HondaMan píše:U auto na 15 let bych trval na novém. Ani předváděcí by mě moc neuspokojilo.
Skladová Fabia, Rapid, Leon s TSI by mohla splnit vše co požaduješ.
Mě láká na předváděčce, to že si mohu vybrat konfiguraci jakou chci - hlavně ty vyhřívané sedadla pro mou paní :-) - jinak i tam je záruka tuším 5 let nebo 100 000km tedy pokud by se našla nějaká závada, která vznikla třeba neodborným zacházením s autem když bylo v záběhu mohla by se do té doby ukázat. Tolik má úvaha, ale nechám si jí vyvrátit.
Odpovědět