Auto do 150-200 tis.

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
Uživatelský avatar
Zajda
Letec
Příspěvky: 1874
Registrován: ned 04 lis 03:01

Re: Auto do 150-200 tis.

Příspěvek od Zajda »

PitriSeek píše:Díky za rozumnou radu,o takovou sem žádal :). Focus se mi moc nelíbí.. A co je špatné na 1 octavii v Rsu? Koukal sem že cena se pohybuje okolo 100-120k. A ty díly na opravu jako je spojka, brzdy atd. nejsou tak hrozné ne? Nebo co se tam sere? A ještě názor na BMW E46? Jaký motor? Špatná volba nebo správná a proč?
U E46 bych viděl problém pouze v tom, že je to už postarší auto. Ale tato generace aut (E46/E39/E38) by jinak ještě měla být servisovatelná bez zásadních obstrukcí, když se sežene s pěknou kastlí a manuální převodovkou. V E38 jsem měl M52B28 a i se skoro dvoutunovým autem hýbal velmi důstojně, ten motor byl opravdu sametový poklad. Jen bylo potřeba rovnou po koupi přetěsnit VANOS, kdy sériové těsnění má životnost údajně max. pár desítek tisíc km. Motor posílil výkon vespod, což u 7er přišlo vhod.

S manuálem a o 500 kg míň to musí být boží. Do E46 se teda dával asi už jen M52TUB28 s dvojitým VANOS, ale to by mělo být když už tak jen lepší.
Kolik toho mají technicky společného slabší šestiválce 23i a 25i nebo pak 30i ve faceliftu nevím.

Octavia - no nevím, jakákoliv jedničková Octavia podle mě bude už jen vybydlený pelech, možná že obyčejná verze by se za 120k dala sehnat v echt stavu. Škodovky u nás mají prostě nadsazené ceny. Každý kdo má do 300 000 km na tachu a úplně se mu auto nerozpadá pod rukama má pocit, že prodává div ne sběratelský kousek.

Kdybych už měl něco zkoušet u koncernu, zajímal by mě Golf V GTI, proti Oct II RS není cenově tak nadhodnocený a kompaktní provedení je mi symaptičtější.
Otázkou je tehdejší 2.0 TSI, v problematice které všechny koncernové TSI byly průserové se opravdu ztrácím :-)
《》
PitriSeek
Spolujezdec
Příspěvky: 9
Registrován: pát 28 zář 19:58

Re: Auto do 150-200 tis.

Příspěvek od PitriSeek »

No.. Plánuji auto jen z Německa. Co sem koukal na mobile.de tak pár octavii tam je i s nájezdem kolem 150-200tis. km. Vím že po koupi do toho peníze musím naházet aby se dalo to kupy to nejnutnější. Ale ne abych koupil auto za 150 a první rok do toho dalších 150 dal.

K tomu BMW to se mi zase líbí jen E46 ale jen "5 dvířko" nejezdím sám takže spíše koukám po větších autech jako je ta E60, octavia atd..

Ještě k te E60 - To je můj favorit, líbí se mi nejvíce z mého výběru ale ty ceny těch oprav mě odrážejí.. Myslíš že i v Německu budou se špatným servisem a vě špatném stavu?
Uživatelský avatar
Zajda
Letec
Příspěvky: 1874
Registrován: ned 04 lis 03:01

Re: Auto do 150-200 tis.

Příspěvek od Zajda »

Ono nemusí být ve špatném stavu a stejně závada přijde. Prostě cena těch aut je lákavě nízká, ale díly stojí pořád jako na drahé auto.

Převodovky jsem uvedl jako věc k úvaze. BMW a ostatní výrobci označovali náplň AT jako doživotní. Takže ji skoro nikdo neměnil, protože to ani nebylo v servisním plánu auta.
Výrobce dotčených převodovek ZF doporučuje výměnu oleje po 80-120 000 km. Ty koupíš auto se 250 000 km a už je to sázka do loterie.

Na porovnání německých a českých aut jsou tu jiní, k tomu nemám co říct.
《》
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3969
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Auto do 150-200 tis.

Příspěvek od HondaMan »

Já bych to tak nedémonizoval. Třeba bude mít štěstí jako můj asketický kolega, kterému se nechtělo dávat 10tkč za opravu voňavé O1 TDI a nechal se ukecat na výměnu za e60 30d (součástí servisu je i bazar) nechal to chipnout aby to nežralo a vesele jezdi už skoro rok.
2.9T RWD
PitriSeek
Spolujezdec
Příspěvky: 9
Registrován: pát 28 zář 19:58

Re: Auto do 150-200 tis.

Příspěvek od PitriSeek »

HondaMan píše:Já bych to tak nedémonizoval. Třeba bude mít štěstí jako můj asketický kolega, kterému se nechtělo dávat 10tkč za opravu voňavé O1 TDI a nechal se ukecat na výměnu za e60 30d (součástí servisu je i bazar) nechal to chipnout aby to nežralo a vesele jezdi už skoro rok.

O kolik mu klesla spotřeba? Předpokládám že má 530D. Koukám ještě na 530i s kodem motoru M54B30 ale tam ta spotřeba bude asi na jiné úrovni :|
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3969
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Auto do 150-200 tis.

Příspěvek od HondaMan »

Myslím že říkal něco kolem půl litru až litru, ale on jezdí stylem, že by mu i 1.4tdi stačilo.
2.9T RWD
Michal220
Pan Řidič
Příspěvky: 206
Registrován: ned 21 kvě 12:57

Re: Auto do 150-200 tis.

Příspěvek od Michal220 »

Kolega koupil zadohrab 523 v6(190hp)kombi v manuálu rok 2008 myslím kolem 200tisíc.Ukazoval mi fotky a pěkný stav a vše prej fungovalo.Tacho 150tkm
Odpovědět