Skoda Superb vs VW Passat

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
Odpovědět
quark
Dítě v autě
Příspěvky: 1
Registrován: pát 07 zář 06:08

Skoda Superb vs VW Passat

Příspěvek od quark »

Ahojte,

planujem kupit ojazdene auto hlavne z dovodu ze potrebujem vacsi kufor. Neviem sa ale rozhodnut medzi Skodou Superb 2.0 TDI DSG a VW Passatom 2.0 TDI DSG. Ake mate skusenosti, plusy/minusy, ake nedostatky ste si vsimli?
janjan
Mistr volantu
Příspěvky: 616
Registrován: čtv 18 úno 09:15

Re: Skoda Superb vs VW Passat

Příspěvek od janjan »

Pokud jde o stejný rok výroby/platformy, tak nemá Superb oproti Passatu co nabídnout navíc. Najdou se možná nějaké bezvýznamné detaily, jako deštník ve dveřích, ale jinak je Passat prostě ve všem lepší...
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3968
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Skoda Superb vs VW Passat

Příspěvek od HondaMan »

Pokud není cílem koupě nového auta více prostoru tak má janjan pravdu...
2.9T RWD
gertbert
Autoškolák
Příspěvky: 52
Registrován: pát 21 zář 18:27

Re: Skoda Superb vs VW Passat

Příspěvek od gertbert »

Dávejte pozor na ujeté kilomery, zajeďte do servisu, shánějte co nejvíc informací o historii. Tyto auta mívají velké nájezdy. 2,0TDI si nekoupí děda varhaník, aby s tím pouze v neděli vyhrával v místním kostele. Já jsem najel s TDI 103kw za 36 měsíců 200.000,-km a ten co to ode mne koupil ujel 60.000km za dalšího půl roku. 5 let staré auto může mít i 300.000km ujeto.

Šťastnou ruku
Uživatelský avatar
Japan power
Autoškolák
Příspěvky: 74
Registrován: stř 01 srp 07:52

Re: Skoda Superb vs VW Passat

Příspěvek od Japan power »

A Google vyhledávač si zkoušel? :D Vždyt se pořád dokola někdo ptá na tyto dvě "česko"-německé modly u nás. Všude mraky recenzí jako žádná jiná auta a moře zkušeností majitelů. A pokud tomu nerozumím a už mám něco vyhlídnuté, tak si vezmu mechanika a je to. Co dál řešit u tuctovky? Opravdu nechápu. To nemůže být ani volba srdce jako u jiných značek, nikdy tohle nepochopím... Vzal bych, co bude v lepším stavu a za dva roky koupil zase novější stočeninu. Nějaký Fanouš z Dolní, Horní to od tebe vždycky koupí, i když to bude totální vrak, a bude si u pivečka mlaskat blahem, jaký má klenot. B-)
Život je příliš krátký na to, abychom jezdili nudnými auty!
Odpovědět