Nové auto do 13,500 EUR

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
Odpovědět
davikole
Dítě v autě
Příspěvky: 1
Registrován: pon 03 zář 16:46

Nové auto do 13,500 EUR

Příspěvek od davikole »

Krásný den pánové,

potřeboval bych poradit s výběrem vozu, bude kupováno v DE, proto mám cenu uvedenou v eurech. Podotýkám, že se v autech nevyznám a vlastně vím jen to, co se dá naleznout na internetu.

Týdně najezdím cca 300 km po okreskách cestou do práce + cca za týden nějakých 80 km po městě.

Do teď jsem měl jen benziny předělané na plyn (nynější Fabia 1.4 mpi r.v. 2001) a pokukuji po dieselu. Chápu, že to město bych pak musel omezit (nákupy). Docela se mi zamlouvá VW Golf v kombi (kombi vyžaduji kvůli místu) r.v. 2015 a mám problém s výběrem motorizace 1.6 TDi (dsg 7 nebo manuál 5ti kvalt?) či 2.0 TDI (pokud se nemýlím, dělali manuál 6ti kvalt), co jsem tak koukal na nabídku na mobile.de, pohybují se v autohausech okolo 110 000 km. U Golfu se mi líbí exterier/interier + výbava. Tempomat, navigace, vyhřívané sedačky. Po koupi budu mít v záloze cca 30 tisíc korun (rozvody, výměna olejů, něco dál?).

Přemýšlel jsem i o Octavii III, ale zdá se mi, že za ty samé peníze, lze zakoupit u VW lepší výbavu.

Nechci zbytečného žrouta peněz, upřímně si beru na auto půjčku, jelikož se mi Fabia pomalu, ale jistě rozpadá, proto i ta volba dieselu.

Upřímně už z toho mám hlavu jak patrací balon a nedělám teď nic jiného než, že hledám, nebráním se i tipům na jiné vozy.


Děkuji moc za rady!
tp005
Autoškolák
Příspěvky: 91
Registrován: pon 15 kvě 06:06

Re: Nové auto do 13,500 EUR

Příspěvek od tp005 »

Zdravím

No jestli to dobře počítám tak za rok najezdíš zhruba 16TKM.
Já jsem zastánce jednoduchého benzínového motoru nejlépe stále atmosféra. protože když si propočítáš roční náklady na údržbu auta a pohonných hmot. tak budeš mít stejně peněz v peněžence. jenom přece na dieselu je více věcí co se může pokazit než na benzínu a tak co ušetříš na servisu dáš do benzínu.

Jinak nerozhlížej se jen po koncernu jsou i jiné automobilky nebuď ovce. Podívej se po Fordech třeba takový Focus 1,6i 77KW benzín jede slušně za 7,2l průměr na motoru není turbo, žádné vstřiky ani dvojhmota a hlavně prokletý DPF :D . Když se ti vysere jedna věc tak zacáluješ na servisu kolikrát víc než za benzín na celý rok provozu .
tp005
Autoškolák
Příspěvky: 91
Registrován: pon 15 kvě 06:06

Re: Nové auto do 13,500 EUR

Příspěvek od tp005 »

jinak podívej se zde

Rovnou nové
https://www.mobile.de/cz/Osobní-vůz/For ... 41456.html
za ty prachy co chceš
Uživatelský avatar
beaumont
Letec
Příspěvky: 1285
Registrován: stř 16 úno 12:55

Re: Nové auto do 13,500 EUR

Příspěvek od beaumont »

Za ty penize uz bych se asi dival po aute novem (skladovka, doprodej kusu s koncici Euro normou...), nebo lehce zanovnim (predvadecka...). A ja sam bych vybiral ze dvou typu:
1) Fiat Tipo, ktery se da koupi za vybornou cenu a ma v podstate vsechny motory osvedcene a spolehlive, nebo
2) Opel Astra, kde bych doporucil motor 1.0 turbo benzin. Je to sice trivalec, ale povedeny a diky vyvazovacimu hrideli az kupodivu tichy a kultivovaný.
Italská auta jsou nespolehlivá, KSČM je demokratická strana, člověk způsobuje globální oteplování a stroje těžší vzduchu nikdy nemohou létat! ;-)
Uživatelský avatar
mattonecz
Letec
Příspěvky: 3234
Registrován: čtv 01 zář 10:56

Re: Nové auto do 13,500 EUR

Příspěvek od mattonecz »

taky bych rek ze diesel je zbytecnej na tech par km. a dat 13,5 za golf nebo oktavku se 110k km je silenost. za to mas novej focus nebo tu astru, asi i megana a spoustu dalsich. na okreskach to bude stejne zrat 5 litru (astra 1.0t)
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex :( 2022 Audi Q5 50TDI 210kw
Uživatelský avatar
DoubleSix
Pan Řidič
Příspěvky: 435
Registrován: stř 16 úno 16:33

Re: Nové auto do 13,500 EUR

Příspěvek od DoubleSix »

Souhlas, za 13,5k€ se dá pořídit nové / skladové auto.
A na ten roční nájezd (16000 km) benzín stačí.
Uživatelský avatar
mattonecz
Letec
Příspěvky: 3234
Registrován: čtv 01 zář 10:56

Re: Nové auto do 13,500 EUR

Příspěvek od mattonecz »

ted treba ctu clanek o novym ceniku meganu. zaklad 365k. ctyrvalec 1,3 turbo, 75kw. ten motor je i v A mercedesu a myslim ze ho v nejaky vykonejsi variante dost chvalili. je toho proste na vyber spoustu.
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex :( 2022 Audi Q5 50TDI 210kw
Uživatelský avatar
Zajda
Letec
Příspěvky: 1876
Registrován: ned 04 lis 03:01

Re: Nové auto do 13,500 EUR

Příspěvek od Zajda »

Pokud bych chtěl auto co bude roky jen fungovat, neobtěžovat nesmyslnýma závadama, nic nežrat a ještě i pobaví v zatáčkách, vzal bych nový Swift 1,2 DualJet. Na pravidelnou dálnici by to chtělo něco s větším rozvorem a těžšího (Swift má asi 920 kg), ale na okreskové rychlosti ideál. V čechách za cca 290 tisíc ve střední výbavě (bez navi, ale s výhřevem sedaček) s metalízou.
《》
Odpovědět