Výběr dobře vypadajícího ojetého sedanu

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
Uživatelský avatar
DoubleSix
Pan Řidič
Příspěvky: 435
Registrován: stř 16 úno 16:33

Re: Výběr dobře vypadajícího ojetého sedanu

Příspěvek od DoubleSix »

Nerozumím jedné věci. Tazatel hledá auto "něco jako Octavia II" a tady padají návrhy na Lexus IS, MB C, BMW 3er, Honda Accord, ... Od kdy je proboha OII střední třída?

Takže zkusme nevynechat ty příspěvky, které navrhovaly adekvátní alternativy k OII. Opel Astra, Ford Focus, Honda Civic, Mazda 3, ...
A s tím nájezdem vřele doporučuji atmosferický benzín. Ona i ta OII se dá koupit s 1.6i.

Ono totiž s rozpočtem 200k včetně prvního servisu si tazatel nemůže moc vyskakovat.
honziss
Letec
Příspěvky: 3463
Registrován: úte 08 bře 09:08

Re: Výběr dobře vypadajícího ojetého sedanu

Příspěvek od honziss »

Rozdil mezi lift ackem a sedanem je hlavne v tom, ze sedan ma karoserii za zadnimi sedadly spojenou prickou = vyssi tuhost karoserie = mekci odpruzeni a soucasne lepsi jizdni vlastnosti.

IS a oktavka jsou o parnik jina auta, ale jestli ta octa je za pulku ceny IS, tak budiz.

Jinak predstava ze nekdo vleze do bazara a zcela ho uchvati O2.. x_x
R4...258k
R3...261k
EV...264k
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16371
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Výběr dobře vypadajícího ojetého sedanu

Příspěvek od pavproch »

Já to naopak vidím pozitivně - i přes nutnost generálky EA288 je imho 1.8TSI nejlepší motor, co sa dal do Oct. II pořídit (subjektivní dodatek: protoše šel zkombinovat s 4x4, zatímco dvoilitr TSI byl jenom předohrab).
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Ariwenie
Spolujezdec
Příspěvky: 7
Registrován: pon 03 zář 06:56

Re: Výběr dobře vypadajícího ojetého sedanu

Příspěvek od Ariwenie »

Když do teď máte zkušenosti jen se šroty typu polorozpadlá Octavie nebo Fabie, s 1.0 nebo 1.4 roky 2002 apod. a pak sednete do O2 v K&L verzi s interiérem který až na drobnosti vypadá jako nový a motorem s kterým vytřelíte jako raketa na co nejste zvyklí, tak opravdu z toho uchvácený jsem ;)

Je mi 22 let a holt ještě mi nepřošli rukama auta za půl milionu. Vyhradil jsem si 200tis. a zadlužovat se nehodlám ;)
Uživatelský avatar
DoubleSix
Pan Řidič
Příspěvky: 435
Registrován: stř 16 úno 16:33

Re: Výběr dobře vypadajícího ojetého sedanu

Příspěvek od DoubleSix »

Ariwenie píše:Je mi 22 let a holt ještě mi nepřošli rukama auta za půl milionu. Vyhradil jsem si 200tis. a zadlužovat se nehodlám ;)
Budeš si auto servisovat sám a nebo máš někoho, kdo se ti o něj bude starat?
Pokud to druhé, tak se ho zeptej, jaké auto za max.200k ti doporučí.
U ojetiny je mnohem důležitější, než značka vozu, hlavně technický stav toho vozu. A pokud se v tom nevyznáš, vezmi s sebou na výběr někoho, kdo se v autech vyzná. Aby sis nekoupil jen kasičku na peníze.

Pokud si rozumný a to auto nepotřebuješ jako kočkolap nebo na zvýšení svého ega, tak nižší střední třída s atmosferickým benzínovým motorem ti bude stačit.
Naposledy upravil(a) DoubleSix dne úte 04 zář 11:16, celkem upraveno 1 x.
honziss
Letec
Příspěvky: 3463
Registrován: úte 08 bře 09:08

Re: Výběr dobře vypadajícího ojetého sedanu

Příspěvek od honziss »

Tlestkam tomu rozhodnuti o nezadluzovani se!

Bavi te ridit nebo chces jenom auto co te doveze z A do B?
R4...258k
R3...261k
EV...264k
Ariwenie
Spolujezdec
Příspěvky: 7
Registrován: pon 03 zář 06:56

Re: Výběr dobře vypadajícího ojetého sedanu

Příspěvek od Ariwenie »

O auto se mi určitě bude starat servis, sebou ke koupi nemám koho vzít, nicméně mám domluvený i servis, kde mi udělají před koupí prohlídku a řeknou mi v jakém je to stavu. Solidní prodejci s tím nemívají problém tam auto na hodinku na prohlídku půjčit.

Těžko říct, nevím jestli řídit, baví mě se hlavně vozit :) Například proti automatu a co největšímu zjednodušení nic nemám.
jirka87
Mistr volantu
Příspěvky: 710
Registrován: čtv 02 lis 12:55

Re: Výběr dobře vypadajícího ojetého sedanu

Příspěvek od jirka87 »

Japan power píše:Volvo oceníš hlavně bezpečností a pohodlností, ale to už je takové klišé.
Já tedy hlasuji pro S60/80. S80 je taková designově usedlejší, ale také jak která. Když se zvolí verze po faceliftu, tmavší metalíza a světlý kožený interiér, tak je to nádhera. A s tím pohodlím tak zcela nesouhlasím, protože ty podvozky jsou poměrně tuhé. A to dokonce i u XC90. To není SUV, to je sporťák vysoko od země...

Ale obecně z těch Volv skutečně tak nějak stříká dojem solidnosti. Alespoň mě to tak připadá. V případě automatu ale trvej na JASNĚ doložitelné servisní historii té převodovky. Je tam Japonský Aisin, který je spolehlivý, ale k radostnému životu musí mít i co 60 000Km nový olej. A ty Volva obecně mají trošku horší rejd, takže parkování v některých konkrétních situacích může být trochu komplikovanější.

Obecně bych ale doporučil S80 po faceliftu, 2.4 D5 - 120Kw v manuálu (tedy auto kolem 100 000Kč). Reálná spotřeba toho auta je do 6L/100Km. Dlouhá cesta někam k moři (jako jel teď kámoš-dálnice 120) se dá i pod 5.
Uživatelský avatar
Japan power
Autoškolák
Příspěvky: 74
Registrován: stř 01 srp 07:52

Re: Výběr dobře vypadajícího ojetého sedanu

Příspěvek od Japan power »

"Nerozumím jedné věci. Tazatel hledá auto "něco jako Octavia II" a tady padají návrhy na Lexus IS, MB C, BMW 3er, Honda Accord, ... Od kdy je proboha OII střední třída?"

Nabízel jsem vozy v provedení sedan. Málokteré auto z nižší střední je sedan a když už teda jsou, nejsou většinou hezké. To je obecný názor více lidí. Není jím ani ta zmíněná oktávka a proto jsem reagoval. Asi majitel sám neví, jakou karosérii hledá. A když si rýpnu, tak BMW 3. řady je jen načančanější auto nižší střední třídy a velikostně podobné jak OII. O jizdních vlastnostech nehovořím, ty jsou opravdu jinde. :D

Pokud se líbí oktávia (což je pro většinu hodně zvláštní volba, ale budíž), tak v čem je tazateli problém? Jezdí jich tu jak máku a i benzínových motorizací je dost. Chápal bych to u jiných vozů, které jsem třeba zmínil.

Jinak ani L&K Octavie není nic luxusního. Je to jen vybavenější lidové auto s průměrným podvozkem (základ Golfu), krade se snad ještě víc jak jak méně vybavené... Stačí si sednou do těch maličkých "rádoby" anatomických sedaček a člověk brzo pochopí oproti vyšší třídě případně o kvalitě audia, prostornosti a jiných věcí. O vzhledu jsem se již zmínil. Nechám na posouzení tazatele. :ymhug:
Život je příliš krátký na to, abychom jezdili nudnými auty!
honziss
Letec
Příspěvky: 3463
Registrován: úte 08 bře 09:08

Re: Výběr dobře vypadajícího ojetého sedanu

Příspěvek od honziss »

Kouknul bych jeste po 1er coupe, pekny a pohodlny auto, co se dobre ridi.
R4...258k
R3...261k
EV...264k
Odpovědět