Výběr dobře vypadajícího ojetého sedanu

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16369
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Výběr dobře vypadajícího ojetého sedanu

Příspěvek od pavproch »

Obě žerou max litr na 15tis km (interval). 5w-30
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
Kavis
Mistr volantu
Příspěvky: 589
Registrován: čtv 10 říj 10:49

Re: Výběr dobře vypadajícího ojetého sedanu

Příspěvek od Kavis »

Ariwenie píše:
jediný rozumný Lexus na první pohled co jsem teď našel je u Aček bohužel (https://www.aaaauto.cz/cz/lexus-is/car. ... =229370539)
Ty lakovane PP dvere jdou videt uz na fotkach... Coz nemusi byt nutne dukaz, ze je to spatne opravena bouracka,ale nevypada to hezky.
PaMa
Spolujezdec
Příspěvky: 3
Registrován: ned 04 pro 10:24

Re: Výběr dobře vypadajícího ojetého sedanu

Příspěvek od PaMa »

Opel Astra (může být sedan nebo 5-dv.) nebo Insignia (také sedan nebo 5-dv.). Motor benzin bez turba (vhodné na krátké tratě), 1,6 astra, 1,8 insignia. Podvozky jsou robustní a náklady na provoz nízké (není to prémie).
Obecně Opel je v Česku levný a dá se sehnat s nízkým nájezdem km.
Jinak Mazda 3 sedan je taky rozumná volba.
pm
Uživatelský avatar
Japan power
Autoškolák
Příspěvky: 74
Registrován: stř 01 srp 07:52

Re: Výběr dobře vypadajícího ojetého sedanu

Příspěvek od Japan power »

Dobře vypadající sedan je hodně subjektivní věc. Vybíráš běžnou Octavii MK2 a ta se v sedanu nedělala. Je to jen liftback. A jestli ti přijde hezká běžná oktávka, tak proč se nemrkneš třeba na Golfa nebo většího Passata, který se v sedanu dělal? Určitě je mnohem více TDIček, ale nějaké to TSI také seženeš. Pokud by si byl nenáročný, dá se sehnat atmosférická 1.6 MPI. U těch TSI je potřeba si prostudovat, na co se máš v případě koupi zaměřit. Nejsou to holt spolehlivé motorizace. Často trpí nadměrnou spotřebou oleje a můžou tě pěkně potrápit. Potom jako další běžné modely třeba Focus, Mondeo, Chevrolet Cruze, Insignia (Vectra), Avensis, Citroen C5, Laguna případně A4, BMW 3. řada, Mercedes třídy C.

Byla ti doporučena Alfa nebo Lexus IS250, který je přece jenom malinko jiná liga (třída) a tím pramenící provozní náklady a pořizovací cena.
Potom by tě mohl zajímat třeba sportovněji střižený Accord (v manuálu s motorizací 2.4 VTEC 7. a 8. generace)) v případě 8g (přes limit) nebo 7g facelit (06-08) finanční limit a je jich u nás jako šafránu, Mazda 6 (GH) 2.0 nebo 2.5 v sedanu, Suzuki Kizashi 2.4 (lehce přes). Dále třeba Volvo S60 a S80 (jako u Accordu s cenou). Ale to jsou auta, které se většinou kupují srdcem a měl by si asi vědět, proč je chceš. Spolehlivostí jsou japonské vozy super, ale díly karosérie jsou malinko dražší, takže ideálně nebourat. Je to tak trošku v našich končinách exotika, ale parádu s tím uděláš o mnoho větší (můj subjektivní názor) a jízdně (zábavou v rámci třídy) si je užiješ víc jak ten fádní, běžný koncern. Volvo oceníš hlavně bezpečností a pohodlností, ale to už je takové klišé.

Musíš si sám rozhodnout, co požaduješ a co si ochotný pro to obětovat. :)
Život je příliš krátký na to, abychom jezdili nudnými auty!
Michal220
Pan Řidič
Příspěvky: 206
Registrován: ned 21 kvě 12:57

Re: Výběr dobře vypadajícího ojetého sedanu

Příspěvek od Michal220 »

Záleží jak moc potřebuje ten kufr(treba na kočárek).Jinak radši mazda3 2litr a honda civic 1.8 by mohli vyhovovat obstojnou dynamikou i spotřebou.
Uživatelský avatar
mattonecz
Letec
Příspěvky: 3231
Registrován: čtv 01 zář 10:56

Re: Výběr dobře vypadajícího ojetého sedanu

Příspěvek od mattonecz »

jeste ze prispechal japanpower :D aby poradil kizashi coz je sypajici se past na prachy :D i kdyz je to zajimavy auto.
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex :( 2022 Audi Q5 50TDI 210kw
honziss
Letec
Příspěvky: 3463
Registrován: úte 08 bře 09:08

Re: Výběr dobře vypadajícího ojetého sedanu

Příspěvek od honziss »

Ja trochu nechapu, zadani mluvi o dobre vypadajicim sedanu a probiraj se tu oktavky 1.2 tsi :D
R4...258k
R3...261k
EV...264k
Uživatelský avatar
mattonecz
Letec
Příspěvky: 3231
Registrován: čtv 01 zář 10:56

Re: Výběr dobře vypadajícího ojetého sedanu

Příspěvek od mattonecz »

co se ti nezda :D jo asi ten motor vid, melo by to byt 1.9tdi
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex :( 2022 Audi Q5 50TDI 210kw
Ariwenie
Spolujezdec
Příspěvky: 7
Registrován: pon 03 zář 06:56

Re: Výběr dobře vypadajícího ojetého sedanu

Příspěvek od Ariwenie »

Náhodou mě Octavie II ve verzi L&K přijde jako opravdu hodně hezký sedan (liftback, rozdíl v otevírání kufru neřeším).

Děkuji všem za typy na jiná auta, jsem asi divnej ale většina těch aut se mi prostě nelíbí :D Hatchback nechci určitě, a ze zmíněných mi přijde hezký ten Lexus, případně Mercedes C.

Jinak tohle téma jsem založil z důvodu toho, že jsem si včera právě byl vyzkoušet 1.8 TSI Octavii II L&K, která je právě celkem nedávno po té generálce motoru a pro mě asi bohužel mě to absolutně uchvátilo :O
Uživatelský avatar
mattonecz
Letec
Příspěvky: 3231
Registrován: čtv 01 zář 10:56

Re: Výběr dobře vypadajícího ojetého sedanu

Příspěvek od mattonecz »

kdyz se ti to libi a je to po generalce tak asi proc ne. prodat to muzes vzdy.
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex :( 2022 Audi Q5 50TDI 210kw
Odpovědět