VW Golf Mk2 1.6 PN GL | Automat z 1989

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
Hol1c
Autoškolák
Příspěvky: 66
Registrován: ned 02 zář 22:11

VW Golf Mk2 1.6 PN GL | Automat z 1989

Příspěvek od Hol1c »

Ahoj kucí,

Jsem tu novej, tak doufám, že jsem trefil správnou sekci, a snad nezakládám duplicitní téma.

Proč tu ale jsem. Sháním svoje první auto, a nemůžu se rozhodnout. V podstatě chci něco na rozježdění, s tím, že uvidím, jestli později koupím něco dražšího. V tuhle chvíli hledám auto do 35 tisíc (za pojízdné auto s výhledem investic do dodělků později), pokud možno menší, ideálně 3-dvéřové, pokud možno automat.

Nějak jsem se zakoukal do Golfu II. Všichni mě odrazují (náklady, bezpečnost,..), ale nějak mě to k němu táhne víc než k Puntu nebo AR156. A nenapadá mě, kde jinde se zeptat na zkušenosti, než tady.

Mám vyhlídlý Golf Mk2 1.6 PN GL s automatem z roku ‘89. Problém? Rez, únik oleje z rozvodovky, a propadlá STK. Šli byste do toho? Chtěl bych na to dát hezká kola a časem to dát nějak do pucu.

Je třeba možnost zbavit auto rzi? Viděl jsem fotky a videa, kdy se z karoserie všechno sundá, vyvaří se rez a znovu se přelakuje. To předpokládám stojí ranec, že? A rozvodovka asi to samé..

Nevím, jestli někdo odpoví, ale doufám v alespoň jeden hlas, který mě podpoří v koupi ))

Díky za každou odpověď, mějte se.
Uživatelský avatar
Jenyk
Mistr volantu
Příspěvky: 583
Registrován: úte 22 úno 11:04

Re: VW Golf Mk2 1.6 PN GL | Automat z 1989

Příspěvek od Jenyk »

U používaného auta se rzi trvale zbavit nejde. Staré auto s propadlou STK je díra na peníze a na práci a nová kola to věru nespraví. Nebrat, v žádném případě.

Jako uživatel automatů (mám je ve všech autech) bych ale na rozježdění doporučil manuál.
Ken Kesey: "To Vic Lovell for telling me that dragons don't exist, and then leading me to their lair."
Uživatelský avatar
mattonecz
Letec
Příspěvky: 3231
Registrován: čtv 01 zář 10:56

Re: VW Golf Mk2 1.6 PN GL | Automat z 1989

Příspěvek od mattonecz »

to je nejakej masochismus ne toto
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex :( 2022 Audi Q5 50TDI 210kw
Hol1c
Autoškolák
Příspěvky: 66
Registrován: ned 02 zář 22:11

Re: VW Golf Mk2 1.6 PN GL | Automat z 1989

Příspěvek od Hol1c »

Chlapi, díky za reakci. A co byste mi tedy doporučili? Manuálu bych se vážně raději vyhnul; jsem fakt nešikovnej, v autě se spojkou bych naboural spoustu ostatních aut, a ještě bych nikam nedojel.
Uživatelský avatar
Brus
Letec
Příspěvky: 2424
Registrován: pon 04 dub 14:05

Re: VW Golf Mk2 1.6 PN GL | Automat z 1989

Příspěvek od Brus »

Jestli myslis ze automat udela rozdil nabourani dalsich aut a nedojeti nikam, tak to je mozna lepsi jezdit taxikem, sockou nebo cimkoliv jinym nez prave autem at uz jakymkoliv
Pravda vyděsí
lampa
Pan Řidič
Příspěvky: 273
Registrován: pát 31 led 21:40

Re: VW Golf Mk2 1.6 PN GL | Automat z 1989

Příspěvek od lampa »

Doporucili… Cokoli v dobrem stavu, tj. ne 30 let stare, ne rezave, ne s unikem oleje, ne bez STK.
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5453
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: VW Golf Mk2 1.6 PN GL | Automat z 1989

Příspěvek od Stepan »

feldu
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Uživatelský avatar
970ka
Mistr volantu
Příspěvky: 884
Registrován: pon 25 dub 12:52
Bydliště: Plzeňský wenkov
Kontaktovat uživatele:

Re: VW Golf Mk2 1.6 PN GL | Automat z 1989

Příspěvek od 970ka »

Hol1c píše:Chlapi, díky za reakci. A co byste mi tedy doporučili? Manuálu bych se vážně raději vyhnul; jsem fakt nešikovnej, v autě se spojkou bych naboural spoustu ostatních aut, a ještě bych nikam nedojel.
Proč chce dřevák jezdit autem ? Sorry,ale to nemáš vůbec chuť se něco naučit,či tomu přijít na kloub,to nemáš auta rád,nebo jste dnešní generace takoví ignoranti a dřevácí ? KUWA ? :) Auto za 30 litrů si koupí kluk ,co je v garáži pečenej,vařenej a ne kluk co o tom ví kulový.
Carrera S ,Tesla 3 Highland LR,Audi Q3 TSi, AR Stelvio 2,0T, MB SL Cabrio,MB Sprinter,Honda opice, atd ...
Uživatelský avatar
Zajda
Letec
Příspěvky: 1875
Registrován: ned 04 lis 03:01

Re: VW Golf Mk2 1.6 PN GL | Automat z 1989

Příspěvek od Zajda »

Stepan píše:feldu
Podepisuju, Felicia je v techto cenovych vodach porad relevantni. Bourat v ni nechces, ale i tak co do bezpecnosti nebude horsi nez obstarozni Golf a reznout nebude vic. Vsechny dily na ni stoji v radech stokorun. Kdyz je v rozumnem stavu, je radost s ni jezdit, tak bezprostredni reakce na ovladani nabizi dnes jen hardcore sportaky, coz je trochu paradox.
Dale napr Fiat Punto je na trhu dost podhodnoceny, s levnymi dily.
《》
Uživatelský avatar
mattonecz
Letec
Příspěvky: 3231
Registrován: čtv 01 zář 10:56

Re: VW Golf Mk2 1.6 PN GL | Automat z 1989

Příspěvek od mattonecz »

takovyhle jelita mi pak asi odiraj kazdej mesic auto na parkovisti a snazej se me zabit na skutru :D
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex :( 2022 Audi Q5 50TDI 210kw
Odpovědět