Arteon - červená chilli vs. žlutá kurkuma ???

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
Uživatelský avatar
ctrl_j
Letec
Příspěvky: 3775
Registrován: úte 09 dub 06:33

Re: Arteon - červená chilli vs. žlutá kurkuma ???

Příspěvek od ctrl_j »

Tak to zkusim naposledy.
Vidlicove sestivalce s rozevrenim valcu 90°, a to Bi-turbo 2.9 V6 (Audi RS4) a 3.0 V6 T (Audi S4) jsou motory zcela jine koncepce, nez ty, co VW pouziva pro pricnou zastavbu. Pokud nekdo nabyl dojmu, ze by VW do onoho sestivalcoveho Arteonu pouzil jako zaklad nektery ze dvou vyse jmenovanych, tak si to mysli spatne.

Implikace 2.9 V6 90° / 3.0 V6 90° -> nelze umistit napric -> sestivalec Arteon nebude je tedy zcela mylna.

Soudoby pricne lozeny atmosfericky 3.6 VR6 ma uhel rozevreni valcu 11°, preplnovany 2.5 VR6 pak 15°. Oba tyto motory pouziva Atlas/Teramont v ruznych regionech. VW tedy ma vyrobenou, vyzkousenou a realne bezne pouzivanou variantu preplnovaneho pricne ulozeneho VR6.
„Simplify, then add lightness.“ /Colin Chapman/
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27034
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Arteon - červená chilli vs. žlutá kurkuma ???

Příspěvek od řidičBOB »

Je to tak!
A já bych si to klidně koupil... V R36 se mi to moc líbilo a byl to krásný čtvrtmilion km
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5448
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Arteon - červená chilli vs. žlutá kurkuma ???

Příspěvek od Stepan »

HondaMan píše:Podobných firem je více. Vždy mě baví, když přijíždím k firmě, na parkovišti zástup Felicií, 3 - 4G golfů, starých Vecter, jedničkových Octávek... a za branou stojí bílé/černé S/7/A8 nebo GL/Q7/X6...

Občas mám pocit že v "chudších" regionech je toto spíše pravidlo než výjimka.

https://www.novinky.cz/krimi/487069-zam ... patou.html

A to neměl bránu ani prémiový vůz
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
jerry
Letec
Příspěvky: 3344
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: Arteon - červená chilli vs. žlutá kurkuma ???

Příspěvek od jerry »

Nj, zjistili kolik za stejnou práci mají Dánové :D Tomáš Sedláček v rozhovoru zrovna Dánsko zmiňoval jako zemi, kde jsou lidi neúměrně přepláceni za svou práci. Zrovna tak Francie. A taky zmínil, že v Česku jsou naopak lidi placeni nejméně vzhledem k odvedené práci. Kdyby to poslouchal, tak je tam raději ani neposílal :D
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
Odpovědět