dobrý pomer cena/kvalita, mensia rodina, okolo 300 000

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
Uživatelský avatar
Zajda
Letec
Příspěvky: 1876
Registrován: ned 04 lis 03:01

Re: dobrý pomer cena/kvalita, mensia rodina, okolo 300 000

Příspěvek od Zajda »

pavproch píše:Sloní paměť ňa nezklamala, protentokrát..... 0,9TCe = tragický motorový omyl
Ten test si pamatuju, byl podle mě přehnaný a nebral ohled na cílovou skupinu.
Krom toho 0.9 Tce někdy v polovině cyklu prodělal přeladění, dostal overboost a údajně se chová líp tak nějak po všech stránkách.
S touhle modernizovanou verzí jsem jel a nedovedu si představit, že by reálný zákazník raději upřednostnil v článku zmiňovanou 75 koňovou atmosféru, aby ji pak musel vytáčet do mrtva pro předjetí traktoru.
Nepopiratelné jsou u 0,9 TCe ospalé reakce na plyn při pokusech o rychlé řazení nahoru a meziplyny dolů.
Ale kolik zákazníků si toho vůbec všimne a kolika z nich to pak bude vadit?
Spíš ocení přijemný zátah v otáčkách, které běžně používají.

Např. 1.0 TSI je určitě řidičsky příjemnější motor a i v 70kW verzi silnější, ale na spolehlivost bych nevsadil ani shnilé jabko vzhledem k předchozím koncernovým výtvorům. Taky mi hlava nebere, jak může mít vpodstatě identické otáčky na kvaltech jako staré 1,9 TDI. Městské retardéry se pak jezdí na jedničku, pokud má člověk trochu mechanické sympatie.
0,9 TCe je na trhu přes 6 let a že by trpěl nějakými profláklými konstrukčními nedostatky se nezdá.
Proti posledním výkřikům technologie má ještě nepřímý vstřik, výrobce do něj netlačí lehkoběžné oleje a má adekvátní zpřevodování k motoru.
Reálná spotřeba v mediánu dle spritmonitor.de 4 deci ve prospěch TSI.
Při nájezdu 5000 km ročně vůbec nemá smysl řešit. Vůbec.

Nemám s Renaultem dlouhodobé zkušenosti, jen co jsem zažil se syrovým autem na testovací jízdě.
Ale působilo to jako solidní auto a trvám na tom, že cenově jde o jednu z nejvýhodnějších nabídek na trhu.
《》
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16371
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: dobrý pomer cena/kvalita, mensia rodina, okolo 300 000

Příspěvek od pavproch »

já s 0,9TCe nemám vůbec žádnou osobní zkušenost, jen sem si pamatoval ten velmi negativní název testu tady na AF....
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
Zajda
Letec
Příspěvky: 1876
Registrován: ned 04 lis 03:01

Re: dobrý pomer cena/kvalita, mensia rodina, okolo 300 000

Příspěvek od Zajda »

Já bych si ho taky nevybral, protože ospalé reakce špatně snáším, ale pro klidné řidiče je parádní proti nějaké atmosférické malorážce, jelikož rozumně jede i do kopce nebo se zátěží. Navíc je podle všeho robustni, spolehlivý a nenáročný na údržbu.
《》
Vauban
Spolujezdec
Příspěvky: 7
Registrován: čtv 16 srp 12:23

Re: dobrý pomer cena/kvalita, mensia rodina, okolo 300 000

Příspěvek od Vauban »

Dakujem vsetkym za odpovede.
HondaMan píše:Já na podobný jízdní profil loni koupil C4 Cactus s atmo 1.2i. Za mě je to příšerné auto, ale má paní ho má moc ráda.
V režimu 2+2 je to zcela bez problému; kočárek do kufru se také vejde; park. kamera, senzory, autoklima v základu; kolem dokola je to oplastované, takže ani městský provoz tomu nevadí. To auto je jednoduché až občas kroutím hlavou, ale funguje dobře.

Kdo by chtěl více auta tak třeba nějaká zapomenutá skladovka Leona viz:
https://cc.porscheinformatik.com/sl-cz/ ... ST%20kombi
Nebo ta Astra. Vůči Cactusu je to ale nuda.
Spominane vozy maju objem kufra od 350 do 400 litrov, co mi pride do buducna pre 4 clennu rodinu proste malo. Jedinu vyhodu v týchto hatchbakoch vidim v nakladani do kufra, ale inak nic. Prehliadam nieco? Cactus je pekne auto so slusnou výbavou, problem vidim v tom kufri. Sledujem vsetky mozne recenzie na auta v tomto segmente ale ze by boli "family-friendly" sa povedat neda...nasiel som mozno jednu recenziu, v ktorej testovali, ci sa do nejakých 4 kombikov zmesti kocik ale inak na to novinári akosi kaslu :( . Zase najst niekde zmysluplne nazory matiek s detmi na praktickost je tiez asi nerealne (zeny v diskusiách chcu rovno minivany pre prvorodencov pripadne SUVcka od 30 000 a je im uplne jedno, ze na to nemaju, proste kojenec a maminka si zasluzia pohodlie v cene garzonky v hlavnom meste, vsetko ostatne je proste smejd). Vy sa 2+2 do Cactusu realne zmestite na nejaku dovolenku na 2 tyzdne?

Je mi jasne, ze si budem musiet nejaky kocik pozicat a rvat ho do vsetkych moznych testovacích aut, ale predpokladam, ze ho narvem aj do 520-550 litrového sedanu a ked sa mi to podari tak naco mi bude drahsi hatchback s mensim objemom?

Clio v kombi som uprimne prehliadol, vybava je slusna, miesta vzadu je tam vraj zalostne malo, ten motor je tusim rovnaky ako maju dacie a po upravach uz s nim problemy nie su. Len potom preco uz rovno nezobrat Daciu Logan MCV, ked je to v podstate ten isty motor, viac miesta a nizsia cena zhruba o 20%? Vsetci mi inak radia sa turbu vyhnut oblukom, mam zmiesane pocity.
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3973
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: dobrý pomer cena/kvalita, mensia rodina, okolo 300 000

Příspěvek od HondaMan »

Pokud Ti jde jen o čísla, tak asi není lepší volby než ten Leon.
Moje paní v Cactusu vozí kočárek pro 2 děti (na vajíčko a sedačku tj. zase žádný velký hardcore) a spoustu bordelu.
Vejde se a vešla se i když s prckama jela na dovolenou a cestou vyzvedávala ještě kamarádku. Tj. 2+2. Kombi nižší střední by to ale zvládlo lépe o tom žádná. Z plusů doma slyším že se s tím dobře jezdí; má to couvací kameru; slušnou konektivitu. Za mě je největší plus ta guma kolem auta :-D

Cactus ale buď chceš nebo ne. Pokud to auto srovnáš (čísla) se stejně drahou konkurencí, tak prohrává.
2.9T RWD
Uživatelský avatar
Kavis
Mistr volantu
Příspěvky: 589
Registrován: čtv 10 říj 10:49

Re: dobrý pomer cena/kvalita, mensia rodina, okolo 300 000

Příspěvek od Kavis »

Ono jde taky o to, co vsechno potrebujes na dovolenou brat. Mam sluzebni fabii 3 combi. Deti 1 a 3 roky. Na tydenni dovolenou s kocarem (sportak), cestovni postylkou pro maleho, nocnikem a odrazedlem pro vetsiho a vecma pro vsechny jsme to zvladli se zatazenou roletou v kufru. Jen igelitka s perinou a polstarem pro maleho byla mezi sedackama vzadu a jedna taska s ohrivackou, sunarem a tady tema blbostma byla za sedackou spolujezdece. Pravda je ale ta, ze jsem to tam narval na treti pokus a musel sem si to vyfotit, abych to priste dal stejne :D
tp005
Autoškolák
Příspěvky: 91
Registrován: pon 15 kvě 06:06

Re: dobrý pomer cena/kvalita, mensia rodina, okolo 300 000

Příspěvek od tp005 »

Zdravím,

A díval jsi se na Fordy ?? třeba takový focus je fajne auto. Motor 1,6 s 77KW je v pohodě vychází s motoru který má 20letou historii a muže se pochlubit dobrou životnosti. jinak v akci se dá slušná výbava a kombi koupit i za 320T KČ
Odpovědět