Původně to měla být MX5 ND, nakonec to je GT86

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5405
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Původně to měla být MX5 ND, nakonec to je GT86

Příspěvek od Stepan »

Každej, kdo aspoň jednou viděl Rychle a Zběsile přece ví, že na řízení jsou nejlepší plátěnky. Tenká podrážka, lehká bota, možnost maximální flexibility nohy. Pokud člověk nejezdí jenom na výlety a v cíli cesty ho čeká někdo/událost, kde jsou plátěnky za pětibábu nevhodné, polobotky to jistí Ovšem není polobotka jako polobotka že. Vybrat něco s hodně tenkou podrážkou a zároveň nepříliš tuhou "stavbou" a bude to v pohodě. Semiš není uplně blbej matroš, jenom nesmíš zmoknout :D

add supersporty: S hanzem maličko souhlasím. Obecně si myslím, že sportovní a supersportovní vozy jsou většinou koupeny jako splnění snu, když už teda prachy jsou nebo jako nástavec na péro. Obojí je v pořádku, ať si každej dělá co chce. To bude platit pro GT3 úplně stejně jako pro Aventador. O tom, že schopnosti auta už dávno přesahují možnosti drtivé většiny řidičské popuplace se není potřeba bavit, akorát to nezačíná u Porsche, ale už někde u Leonu Cupra a podobobný. Kdo z nás by dokázal házet 300k FWD bokem do každé zatáčky na suchu tak, aby jeho jízda byla maximálně efektivní, ať hodí kamenem :ympeace:
A to, že marketingové oddělení Subaru odvedlo skvělou práci v tom, že kdo si koupí BRZ je pravej petrolhead a kdo si koupí něco jiného je tupá ovce, co nic nechápu a jde akorát o výkon, je pravda :D
A teď mně omluvte, jdu se zeptat, jestli si můžu z garáže vytáhnout tu černou potvoru s rodokmem rallye a jet s ní 70km na dobrou pizzu =))
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16287
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Původně to měla být MX5 ND, nakonec to je GT86

Příspěvek od pavproch »

Souhlas se Štěpánem, teda částečně. Nikoli plátěnky ale tohle používám na řízení (m4Zlik, 3er, Pindica, Leguán) kdykoli jedu dál než pár km. A v cíli se halt přezouvám (pohorky, tenisky, lyžáky, lakýrky....)

Obrázek

Inov8 Recolite 190 - bohužel už je nedělají, ale stihnul sem si pořídit zásobu (3 páry)
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
M.Z.
Letec
Příspěvky: 5425
Registrován: úte 28 srp 13:23
Bydliště: FM

Re: Původně to měla být MX5 ND, nakonec to je GT86

Příspěvek od M.Z. »

No to teda nevím, tuhá turistická podrážka, tohle ideální nebude.
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2 MT
hoonring.cz
Coupe JCW KW3
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16287
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Původně to měla být MX5 ND, nakonec to je GT86

Příspěvek od pavproch »

Ale prd velebnosti, je to naprosto měkká a flexibilní papuča, původně byla vymyšlena pro relax po sportovním výkonu.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
Vrooom
Letec
Příspěvky: 2532
Registrován: sob 19 bře 15:16

Re: Původně to měla být MX5 ND, nakonec to je GT86

Příspěvek od Vrooom »

Stepan píše:Každej, kdo aspoň jednou viděl Rychle a Zběsile přece ví, že na řízení jsou nejlepší plátěnky. Tenká podrážka, lehká bota, možnost maximální flexibility nohy. Pokud člověk nejezdí jenom na výlety a v cíli cesty ho čeká někdo/událost, kde jsou plátěnky za pětibábu nevhodné, polobotky to jistí Ovšem není polobotka jako polobotka že. Vybrat něco s hodně tenkou podrážkou a zároveň nepříliš tuhou "stavbou" a bude to v pohodě. Semiš není uplně blbej matroš, jenom nesmíš zmoknout :D

add supersporty: S hanzem maličko souhlasím. Obecně si myslím, že sportovní a supersportovní vozy jsou většinou koupeny jako splnění snu, když už teda prachy jsou nebo jako nástavec na péro. Obojí je v pořádku, ať si každej dělá co chce. To bude platit pro GT3 úplně stejně jako pro Aventador. O tom, že schopnosti auta už dávno přesahují možnosti drtivé většiny řidičské popuplace se není potřeba bavit, akorát to nezačíná u Porsche, ale už někde u Leonu Cupra a podobobný. Kdo z nás by dokázal házet 300k FWD bokem do každé zatáčky na suchu tak, aby jeho jízda byla maximálně efektivní, ať hodí kamenem :ympeace:
A to, že marketingové oddělení Subaru odvedlo skvělou práci v tom, že kdo si koupí BRZ je pravej petrolhead a kdo si koupí něco jiného je tupá ovce, co nic nechápu a jde akorát o výkon, je pravda :D
A teď mně omluvte, jdu se zeptat, jestli si můžu z garáže vytáhnout tu černou potvoru s rodokmem rallye a jet s ní 70km na dobrou pizzu =))
Uz jsi tady misto toho vypisovani prohnal ten pekac nekde v horach? Kdyz mate doma to rallye auto ;-)
Uživatelský avatar
mattonecz
Letec
Příspěvky: 3205
Registrován: čtv 01 zář 10:56

Re: Původně to měla být MX5 ND, nakonec to je GT86

Příspěvek od mattonecz »

pavproch píše:Souhlas se Štěpánem, teda částečně. Nikoli plátěnky ale tohle používám na řízení (m4Zlik, 3er, Pindica, Leguán) kdykoli jedu dál než pár km. A v cíli se halt přezouvám (pohorky, tenisky, lyžáky, lakýrky....)

Obrázek

Inov8 Recolite 190 - bohužel už je nedělají, ale stihnul sem si pořídit zásobu (3 páry)
kdyby tě zastavila módní policie tak to máš natvrdo :D
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex :( 2022 Audi Q5 50TDI 210kw
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16287
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Původně to měla být MX5 ND, nakonec to je GT86

Příspěvek od pavproch »

Nicht fesch, aber praktisch. :D
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
Zajda
Letec
Příspěvky: 1867
Registrován: ned 04 lis 03:01

Re: Původně to měla být MX5 ND, nakonec to je GT86

Příspěvek od Zajda »

Je vidět že asi nejdůležitější je, aby se v tom noha dotčeného soudruha cítila dobře.
Stepan píše:O tom, že schopnosti auta už dávno přesahují možnosti drtivé většiny řidičské popuplace se není potřeba bavit, akorát to nezačíná u Porsche, ale už někde u Leonu Cupra a podobobný. Kdo z nás by dokázal házet 300k FWD bokem do každé zatáčky na suchu tak, aby jeho jízda byla maximálně efektivní, ať hodí kamenem :ympeace:
Tak s Favoritem to ještě šlo :-)
Ale máš bod, kdokoliv si stěžuje že MX5 nebo BRZ/86 nemá výkon na hození bokem, měl by si přiznat, že skutečným limitem je on sám :-)
Stepan píše:A to, že marketingové oddělení Subaru odvedlo skvělou práci v tom, že kdo si koupí BRZ je pravej petrolhead a kdo si koupí něco jiného je tupá ovce, co nic nechápu a jde akorát o výkon, je pravda :D
Já jim to přeju, podle papírových specifikací by fakt neprodali nic. Ona je v tom špetka pravdy, 200 koní je až až pokud je využíváš naplno, je pravda že by k tomu byly u BRZ/GT86 možná potřeba trochu jiné převodové poměry.
Stepan píše:A teď mně omluvte, jdu se zeptat, jestli si můžu z garáže vytáhnout tu černou potvoru s rodokmem rallye a jet s ní 70km na dobrou pizzu =))
Zápůjčka - ideální model vlastnictví STI. Když je nasněženo, žádná Impreza (sic!) by neměla zahálet v garáži.
《》
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5405
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Původně to měla být MX5 ND, nakonec to je GT86

Příspěvek od Stepan »

Vroom: my doma nemáme nic. Táta má v garáži. To je podstatný a striktně dodržovaný rozdíl, vždycky to tak bylo. ;) Takže pokud Vysočinu nepočítáš jako hory, tak ne. Ale příští měsíc musím na lyžák, jinak nemůžu ke státnicím, tak možná snad :x
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
retron
Letec
Příspěvky: 1384
Registrován: pát 13 dub 10:44

Re: Původně to měla být MX5 ND, nakonec to je GT86

Příspěvek od retron »

Zajda píše: ...kdokoliv si stěžuje že MX5 nebo BRZ/86 nemá výkon na hození bokem, měl by si přiznat, že skutečným limitem je on sám :-)
tak ja své limity klidně přiznám, kor co mě svezl rallye jezdec s obyc dvoulitrovým Focusem
BRZ jsem se svezl pouze krátce, ale i tak tam ten výkon prostě chyběl, že to bylo hravé o tom žádná
na druhou stranu s MX-5 NB jsem toho najezdil docela dost, prvně bez papírů v 17ti pak i s Anniversary 6ti kvaltem a to auto je především hodné, na motor na suchu utrhnout nejde, pokud nepočítám nějaké neurvalé přidání/ubrání plynu před zatáčkou
pak jsem přesedl do S2000 a to byla bestie, na mokru jsem se to vytáčet na přepnutí VTECu neodvažoval

co se týčet bot, doporučuji Sparco mokasíny Magny-Kours Camo, neni to "Belmondo" ani seladon, akorát je už asi přestali vyrábět, takže poměrně těžko k sehnání, případně Adidas GoodYear nebo samozřejmě klasiku "Walter Röhrl", semtam uvedou nějakou retro edici. Zkoušel jsem i vysoká Sparca, ale nějak mi to nesedlo. Důležité je hlavně aby ty boty měly tenkou a úzkou podrážku, hlavně na italy.
Odpovědět