Původně to měla být MX5 ND, nakonec to je GT86

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
Odpovědět
911T
Mistr volantu
Příspěvky: 559
Registrován: úte 06 pro 17:14

Re: Původně to měla být MX5 ND, nakonec to je GT86

Příspěvek od 911T »

Ale k comu to ked sa da lacnejsie kupit lepsie auto ako prestavovat nieco co nikdy neodladis tak ako to odladi automobilka.
Uživatelský avatar
Hanz
Řidič začátečník
Příspěvky: 194
Registrován: úte 14 srp 18:46

Re: Původně to měla být MX5 ND, nakonec to je GT86

Příspěvek od Hanz »

Spousta lidi si upravuje auta a jestli jsou lepší nebo horší než z výroby si opravdu neodvážim tvrdit. Osobne bych to klidně i zkusil, kbybych na to měl finance. Nikdo by takové auto neměl a mohl by jsi z toho udělat něco jako sleeper car. Je to taková nesmrtelná otázka zda je lepší sériový vůz nebo upraveny. Automobilka ti nabídne jistě záruky a obrovské zkusenosti, také tým lidi, který to navrhuje do posledního šroubu. Pak tu mas zase tábor lidi co ti bude tvrdit, ze neupravene auto nestojí za nic. Na tohle podle mě neexistuje jednoznačná odpověď.
Toyota GT 86 II, Mazda 6 kombi 165 PS 2017
Uživatelský avatar
Snowman000
Letec
Příspěvky: 5565
Registrován: čtv 17 bře 09:36
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Původně to měla být MX5 ND, nakonec to je GT86

Příspěvek od Snowman000 »

Cela seria s GT86 stoji za zhliadnutie, ale dost povie uz len toto jedno video...co je to za s*ani zacat nieco upravovat a snazit sa byt chytrejsi jak automobilka...
Konzerva od sardiniek s LSD
Multak se vsim vsudy
...tbd...
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5406
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Původně to měla být MX5 ND, nakonec to je GT86

Příspěvek od Stepan »

Snowmann: problém by byl furt stejnej. 200k je hodně, ale potřebuješ je tam mít i jindy než v pár stovkách před omezovačem. Už taková 1.8TSI oktávka je velmi svižné auto a to má oproti BRZ víc kilo a míň koní. Ale turbo koně jsou prostě jiný. Sám si to psal, jak ti Bond ve 140i v přímém srovnání s M3 E46 napráskal. Přitom údaj v kolonce ... (kW) by žádnou dominanci nenapovídal.
Tím spíš u takhle vypadajícího auta, prostě nechceš, abys řešil, jestli ti to TDIčko proti kopci ujede nebo ne. Možná i ta 1.6T z Levorgu by ve spojení s míň debilní převodovkou předváděla lepší divadlo než ten dvoulitr. To je holt, navíc v kombinaci se všema EUR normama, na atmosférické plnění málo.
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
911T
Mistr volantu
Příspěvky: 559
Registrován: úte 06 pro 17:14

Re: Původně to měla být MX5 ND, nakonec to je GT86

Příspěvek od 911T »

Hanz píše:Spousta lidi si upravuje auta a jestli jsou lepší nebo horší než z výroby si opravdu neodvážim tvrdit. Osobne bych to klidně i zkusil, kbybych na to měl finance. Nikdo by takové auto neměl a mohl by jsi z toho udělat něco jako sleeper car. Je to taková nesmrtelná otázka zda je lepší sériový vůz nebo upraveny. Automobilka ti nabídne jistě záruky a obrovské zkusenosti, také tým lidi, který to navrhuje do posledního šroubu. Pak tu mas zase tábor lidi co ti bude tvrdit, ze neupravene auto nestojí za nic. Na tohle podle mě neexistuje jednoznačná odpověď.
Ono je upravovanie a "upravovanie". Take lepive pneumatiky, sanie, alebo tuhsi podovzok mozu byt veci co auto posunu, resp. zmenia jeho charakter v ramci relativne lahkeho a lacneho zasahu. Ale kupit si "sportove" auto ktore vyzera daleko rychlejsie ako v skutocnosti je a potom spekulovat nad swapom skutocneho motora mi pride uplne uletene. Hlavne ked si mal moznost kupit za +- rovnake peniaze 370Z ktore by vsetko toto s rezervou riesilo. On ten swap je tam uz od vyroby :D .
Slaby predaj toyobaru ma svoje opodstatnenie. To co bolo dobre pred 25 rokmi nemoze byt dost dobre dnes. Smola je ak si na to prisiel az po kupe. Nic v zlom.
Uživatelský avatar
Hanz
Řidič začátečník
Příspěvky: 194
Registrován: úte 14 srp 18:46

Re: Původně to měla být MX5 ND, nakonec to je GT86

Příspěvek od Hanz »

Já o swapu moc nepřemýšlím, jelikož na něj nemám. Řeknu to na rovinu a to i vyplynulo z toho jak jsem auto vybíral, že tohle byl strop co jsem si mohl vůbec dovolit. Jasně, že Nissan 370Z je v přímce daleko rychlejší , ale taky je bohužel na denní provoz do práce mnohem dražší. Když jsem si spočítal každý rok co projedu v benzínu, co budou stát gumy, co mě bude stát daň a povinné ručení, tak provoz Nissanu je prostě víc jak dvakrát dražší než ta Toyota co mám. To bych si s Nissanem moc zábavy neužil, když by místo ježdění stál na parkovišti a čekalo by se až zbyde na sportovní projížďku. Jelikož to není jen auto na léto a zábavu a musí plnit polovinu času funkci přibližovadla do práce, tak se prostě nedá nic dělat.
Vyhrát sportku nebo mít štěstí na mnohem lepší práci (oboje je velmi nepravděpodobné) tak bych se do swapu klidně pustil, protože mě prostě baví si poskládat auto podle představ - na rovinu nejsem mechanik a nějaké extra zkušenosti s tím nemám, ale když se chce, tak jde všechno. Bylo by to na dlouhé roky a stálo by to o hodně víc než srovnatelně silné auto, ale kdo na to má, tak proč by to nezkusil, nevidím v tom problém.
Toyota GT 86 II, Mazda 6 kombi 165 PS 2017
911T
Mistr volantu
Příspěvky: 559
Registrován: úte 06 pro 17:14

Re: Původně to měla být MX5 ND, nakonec to je GT86

Příspěvek od 911T »

Tvoju volbu rozporovat nechcem, sam najlepsie vies co chces, ale tie cisla co davas su mimo. 370Z zdaleka nezere 2x viac, pneumatiky nestoja 2x viac a poistka tiez nie. Takze to uzavrime tym, ze ti toyobaru sadlo lepsie a mas pocit ze si usetril. Otazne je ci nebudes o rok o dva spekulovat ako ho vymenit za nieco silnejsie, lebo 200k sa rychlo zunuje. A to pak bude po setreni. :)
Uživatelský avatar
Hanz
Řidič začátečník
Příspěvky: 194
Registrován: úte 14 srp 18:46

Re: Původně to měla být MX5 ND, nakonec to je GT86

Příspěvek od Hanz »

Dvakrát víc je přehané to beru, ale i tak je ten rozdíl docela velký

Ještě jednou, dejtme tomu 20 tis km ročně a průměrně si Nissan vezme o tři litry benzínu víc, benzín stojí v německu 1,4 euro - rozdíl je 840 euro ročně, gumy stojí plus mínus dejme tomu 1500 na kus víc - 3000kč ročně navíc - 100 euro, daň je dvakrát dražší kůli emisím - to si můžeš dohledal a dělá to 200 euro ročně a povinné ručení se tu dělá jen z výkonu a jelikož má o 130 koní víc, tak odhadem 700 euro navíc což je rozdíl v nákladech ročně nějakých 1800 euro a v přepočtu 46 000 ročně navíc, což je jedna výplata navíc a to není zrovna málo :)
Nelze srovnávat česko a německo, v čechcách bych bral klidně Nissana, ale nikdy bych si ho nekoupil, protože bych si na něj nikdy nevydělal :)
Toyota GT 86 II, Mazda 6 kombi 165 PS 2017
911T
Mistr volantu
Příspěvky: 559
Registrován: úte 06 pro 17:14

Re: Původně to měla být MX5 ND, nakonec to je GT86

Příspěvek od 911T »

No jo no, za tychto okolnosti je aj nova GT86 luxus..
Uživatelský avatar
970ka
Mistr volantu
Příspěvky: 870
Registrován: pon 25 dub 12:52
Bydliště: Plzeňský wenkov
Kontaktovat uživatele:

Re: Původně to měla být MX5 ND, nakonec to je GT86

Příspěvek od 970ka »

Ještě ,že jsme v Česku :-) a nad takovýma věcma nemusíme přemýšlet.
Carrera S ,Tesla 3 Highland LR,Audi Q3 TSi, AR Stelvio 2,0T, MB SL ,Honda opice
Odpovědět