BMW 5 vs 6GT

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
Odpovědět
maciak
Autoškolák
Příspěvky: 86
Registrován: pát 21 dub 05:52

BMW 5 vs 6GT

Příspěvek od maciak »

Ahojte,
ideme kupovat nove auto pre zenu. Chceme dieta takze musime nieco menej sportove ale s vacsim kufrom.
Do uzsieho vyberu sa dostalo 6GT a 5er.
Ecko vypadlo lebo interier, audi ma vobec neoslovilo.
motor bude 30d alebo 40d
Mal niekto moznost porovnat tieto auta? Jazdlil som obe a nejak sa neviem rozhodnut, obe auta su uplne mimo moj zaber.
Potrebujem pomoct s nasledujucimi vecami:
- xdrive ano/nie
- vzduch ano/nie
- ake kolesa 18,19,20?
- co ohladom vybavy je must

budget nemam ale rad by som sa zmestil bez zlavy do 110k (ale toto je naozaj strop ani o cent viac)

dakujem za rady
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26981
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: BMW 5 vs 6GT

Příspěvek od řidičBOB »

6GT také zvažuji a byl mi, vedoucím servisních služeb u jednoho dealera, doporučen motor 40d - tedy ve výběru mezi 40d a 40i. Tam tudíž odpadá možnost RWD.
Vzduch bych chtěl, protože pohodlí. Kola 18", protože naše silnice.
Já must have asistenty, night vision, bufíka, dobré audio, ventilaci u kůže.
Zatím jsem v tom nejel, bo není čas....ale počítám, že tak do 14ti dnů to nějak zvládnu.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
911T
Mistr volantu
Příspěvky: 559
Registrován: úte 06 pro 17:14

Re: BMW 5 vs 6GT

Příspěvek od 911T »

Jazdim sice 5gt, ale nemyslim ze 6gt je mimo par novych serepeticiek zasadne ina. Takze xdrive len ak chodis na lyze, vzduch kazdopadne, kola 19, mpaket, navi (to uz je snad v standarde), ventilaciu sedaciek, adaptivny tempomat, head-up, digitalnu pristrojovku, roletky na zadne dvere a dovieranie dveri je celkom fajn. Hlavne si daj tie najlepsie sedacky, to je asi najvacsia deviza tychto BMW. Ak jazdis v noci tak asi aj ledky s natacanim.
Kazdopadne asi by som uz dnes dal prednost 5-ke v kombiku. Kufor ma prekvapivo vacsi a ten vacsi priestor a pohodlie vzadu u 6gt si deti aj tak neuziju.

A ked to budes o tri roky predavat za 25 000, tak piskni, ked som si to uz takto pekne nakonfiguroval. Farbu necham na teba. :D
honziss
Letec
Příspěvky: 3453
Registrován: úte 08 bře 09:08

Re: BMW 5 vs 6GT

Příspěvek od honziss »

V posledni generaci jsou obe auta na stejnym zakladu jestli se nepletu? 5er sedan bude mit tuzsi karoserii a lepsi jizdni vlastnosti, 6GT bude prostornejsi a nebude stat na kazdym rohu. Jinak mit v ruce 110k a chtit dustojne vybaveny auto, tak jdu vybirat jinam nez k bmw...
R4...258k
R3...261k
EV...264k
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5428
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: BMW 5 vs 6GT

Příspěvek od Stepan »

Spolužák z VŠ dělá řidiče jednomu poměrně známému zvířeti, frajer teď pořídil 630d a prý je to naprosto otřesné. Ten pomer výkon váha je prostě cítit. A pokud žena řeší že si s xdrive neuziva jízdu, asi by jí to vadilo. 110k eur je v tyhle třídě hodně peněz, o 30d bych ani neuvažoval...
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
maciak
Autoškolák
Příspěvky: 86
Registrován: pát 21 dub 05:52

Re: BMW 5 vs 6GT

Příspěvek od maciak »

@ Dik Bob, mozeprosimta napisat tvoje dojmy? ja sa uz tri tyzdne chystam na testovaciu jazdu ale furt som si nenasiel cas. Tak tiez potom dam vediet co som zisitil.

@911 dik tak nejak to asi nakonfigurujem a bereme ho na 4 roky, farba padla estoril blue, to je jedina vec so mame vybrate :D
kombik neprejde cez zenu a ani mne sa nejak extra nepaci, preto kukame po gtcku

@Honzis, prosim rad si vypocujem iny navrh, co by si vyberal ty?

@Stepan nepotrebujem aby to bolo trhac asfaltu ale aby to v bezpeci prepravilo rodinu z ba do presova a spet. Ten motor mi bude plne stacit, na vyblaznenie mam m2. Nad cim by si uvazoval ty?
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5428
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: BMW 5 vs 6GT

Příspěvek od Stepan »

Těžko říct které z tvých kritérií je mi vzdálenější, jestli mít budget 110k EUR nebo shánět auto pro dítě, takže nejsem úplně validní komentator. :D můžu říct jenom to, že z důvodu praktičnosti bych upřednostnil lift před kombikem (teď koukám že Touring není v možnostech, tak pak není o čem) navíc 6 bude asi i líp držet cenu (podle cen ojetých 5gt), takže moje kroky by vedly spíš tudy

*místo na zadních sedackach je důležité. Čtyřleté dítě sedí v sedačce ale neohne nohy dolů, takže ti bude zezadu neustale kopat do sedačky, což zaprvy otravuje a zadruhy může třeba kaminkama v botickach prodrit kůži, což je hodně mastna oprava. Známý kvůli tomu koupil sedmu v longu místo normální :D
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
911T
Mistr volantu
Příspěvky: 559
Registrován: úte 06 pro 17:14

Re: BMW 5 vs 6GT

Příspěvek od 911T »

Tak to si dost dobre neviem predstavit rozmery rodiny. Ja sice zdaleka nemam 2m ale 5 rocny junior ma za mnou rezervu priestoru aj v klasickej 5ke nieto v 7me.
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26981
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: BMW 5 vs 6GT

Příspěvek od řidičBOB »

Určitě dám vědět - samotného mne to auto zajíma, protože 5GT se mi vzhledově vůbec nelíbila, ale 6GT vypadá mnohem lépe.
Snad budou mít 40d nebo alespoň 40i. 30d nebudu asi chtít ani projet, abych si nezkazil chuť.
Obecně xDrive zabíjí ta auta hodně :-(
Za 110t€ lze koupit i dobře vybavené E400d, ale říkal jsi že MB nee. MB můj šálek kávy také není, ale nejsou to zcela marná auta. Navíc - je to slušný "stěhovák" ve verzi kombi.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
maciak
Autoškolák
Příspěvky: 86
Registrován: pát 21 dub 05:52

Re: BMW 5 vs 6GT

Příspěvek od maciak »

Myslim ze velkostou bude 6gt bez problemov stacit.
@Bob vyskusam aj 30d lebo ak 40d ide len s xdrivom tak neviem ci to skusneme. lyzovat nechodime, na hory nechodime, len zena chodi raz za dva mesiace do presova za rodinou tak preto som spekuloval na xdrivom ale uz 5 rokov jazdi bmw zadokolku a zatial sme problem nemali nikdy.
ja beriem ze MB je dobre auto ale sadnem donho a nic sa nedeja, ziadne emocie nic
Odpovědět