BMW 5 vs 6GT

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5428
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: BMW 5 vs 6GT

Příspěvek od Stepan »

U konkurence test 640d od matky dvou dětí.
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
maciak
Autoškolák
Příspěvky: 86
Registrován: pát 21 dub 05:52

Re: BMW 5 vs 6GT

Příspěvek od maciak »

Mensi update, pobehali sme vsetko mozne.
Mercedes ma zena otocila hned ako zbadala Ecko. Musim sa priznat ze mne sa celkom pacilo ale ten interier a to ovladanie,ugh.
Lexus padol na kufre a LS zase nedam cenovo.

Takze spet k BMW.
5 sme zamietli, lebo kombik nie a sedan nedame kocik bez rozmontovania. U mna je toto ale vitaz, strasne sa mi to auto paci.
A spet k 6ke.
Uz ju mame predkonfigurovanu, nabuduci tyzden dostanem na zapozicanie 640xd.
Rozhodli sme sa pre estoril blue, mpaket, a potom CTRl-A, jedine co nechcem je ten prijebany system voni, mne to auta nesmie ist ziadna vonavka tak zistuju ci to vedia nenamontovat popripade dodat bez origo naplni.

Mensi problem ktory ale nastal je motor. Chcem 40d ale clovek co mi podpisuje vyplatu ma 630xd, lebo ked ju kupoval on 640d sa nedala objednat. Sice ma cele auto individual asi za 130k bojim sa ze by to nerobilo dobru krv keby som mal silnejsi motor.
takze na 90% 630xd, jedine ze sa to podari nejak v bmw "zakamuflovat"
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26981
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: BMW 5 vs 6GT

Příspěvek od řidičBOB »

Já si jedu zítra vyzvednout 40i xDrive, ale obávám se, že z toho budu zklamaný. To auto je těžké a bude tomu chybět krouťák. Ale uvidíme...
40d by byla i pro mne samozřejmě lepší volba, protože 95% dálnice.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
maciak
Autoškolák
Příspěvky: 86
Registrován: pát 21 dub 05:52

Re: BMW 5 vs 6GT

Příspěvek od maciak »

640i ma B58B30 to je asi najlepsi 6valec aky bmw spravilo za posledne roky, skusal som to v m240i a famozny motor, az ma trocha zamrzelo ze ho nedali do m2.
Bob preco nezoberes 40d ked niesi zviazany ziadnymi restrikciami? kvoli zadnemu nahonu?
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26981
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: BMW 5 vs 6GT

Příspěvek od řidičBOB »

Jasně...M2 je hmotnostně jinde. Tam to funguje skvěle.
Přemýšlím nad benzínem, protože často jezdím do D a nerad bych se dočkal, že mi tam s dieselem za čas zakážou vjezd...
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5428
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: BMW 5 vs 6GT

Příspěvek od Stepan »

já myslel, že když někdo dobrovolně couvá z auta kvůli lidem, dělá se to proto, aby nikdo nepoznal kolik má peněz. A šéf to přece ví, tak když už ti dá vydělat, tak co je mu po tom, za co to utratíš. Naopak, má být rád, že si rozhazovačnej, kdyby si prachy místo do aut sypal do nějakých investic, tak mu za pár let přestaneš chodit do práce :D.

Ještě mě napadají dva žolíci-nová A7 a stará 6er GC, což by byl můj favorit lovit v těhle vodách. Ta už se sice nevyrábí, ale zase se do ní nic slabšího než 4.0d (v 5er to bylo 35d) nedávalo a nějaký skladovky by se najít mohly. A narozdíl od 6GT je to auto krásné a narozdíl od 5GT (6GT sem ještě nejel) se v něm nesedí jak na hajzlu.

BOB: 50i nebude?
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
maciak
Autoškolák
Příspěvky: 86
Registrován: pát 21 dub 05:52

Re: BMW 5 vs 6GT

Příspěvek od maciak »

@Stepan nechapem trocha tej poznamke o investiciach, co to ma spolocne s autom?

Zial sk/cz je take ze ludia ti zavidia aj koznu chorobu (lebo to je vidiet). Preto som nekupoval 911 ale len m2.
A7, 6GC nehrozi kvoli kociku, sak to by som rovno mohol zobrat 5er. Nechce sa mi skladat kocik, do 6GT dam bez vyberania vanicky.

Ja s autom nechcem provokovat ruky ktore ma zivia, keby doslo na lamanie chleba a vedenie mi povedalo ze mam chodit do prace na monocykli obleceny ako klaun a uz googlim "how to ride a monocycle". Radsej muklovat do 35 a potom ist do dochodku.

@Bob podla mna este peknych par rokov to bude v DE ok, max nejake centra mesta.
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26981
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: BMW 5 vs 6GT

Příspěvek od řidičBOB »

Stepan: zatím se o něm mlčí. Ale jak jsem psal - nechci dávat za auto víc než 2,5mio.

maciak: já myslím, že tam se to zrodí nějakému ekodementovi v palici, dalšímu to přijde jako bezva nápad a je to :-(
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5428
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: BMW 5 vs 6GT

Příspěvek od Stepan »

Jsem si to četl na mobilu v sámošce a než jsem se dokopal do kanclu, tak se ten komentář nějak změnil ;;)
Neurazil bych se, mám toho v životopisu a v pozitivních referencích dost i bez rodičů, uživil jsem se slušně při VŠ i bez nich. Ale na svým písečku se člověku pracuje tak nějak lépe a radostněji. Takže by se mě to nedotklo :)

Investice-> 110k EUR za auto řekneme každé čtyři roky vs. 30k EUR za auto každé čtyři roky. Oboje je auto, které funguje a plní účel. Když ten rozdíl budeš sypat akcie/nemovitosti/cokoliv, v 50 jdeš do důchodu a na práci ani nesáhneš. Tím nijak nevyjadřuju náklonost ani k jedné z variant, jak tu někdo psal, rakev nemá kapsy. Každý má jiné priority. Tátův známý, obchodní ředitel nejmenované společnosti, mi jednou říkal, že na pracovním pohovoru dává neformální + tomu, kdo vypadá, že utrácí. Zmíní, že má rád auta, motorky, má drahé hodinky, staví barák na hypo a nežije v nájmu. Lidi co hodně utrácí, totiž taky hodně pracujou. :D
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
maciak
Autoškolák
Příspěvky: 86
Registrován: pát 21 dub 05:52

Re: BMW 5 vs 6GT

Příspěvek od maciak »

@Bob za tych 5 rokov co som tu mam pocit ze ty menis auta kazdy rok takze preto si nemyslim ze do horizontu max 2 roky bude nejaka tazka zmena v DE.

@Stepan dokym nepracujes na riadiacej pozicii tak nepoznas organizacnu politiku, cim si vyssie tym si musis davat viac pozor kedy sa nadychnes. Poznam pripady kedy clovek musel ist kvoli tomu ze mal drahy obal na mobil. Co pozorujem tak ani aslovaci ani cesi nedorastli do pocicie kedy zvladaju byt na vyssej pozicii a nejebne im ztoho, minimalne starsia generacia (cest vynimkam).
Ja to vidim z oboch stran pracujem v korporate a pritom mam malu firmu asi s 30 ludmi. Kazde ma svoje pre a proti.

Co sa tyka investicii tak tie mam dobre pokryte a auto je len ceresnicka. Beriem to tak ze vzdy skacem lne do vysky svojho prijmu a kedze na 6gt bude jazdit vacsinu casu zena (m2 je nedam :) ) chcem aby mala aj ona dobry pocit a trochu si uzila jazdu.
Ak by to malo celne trocha naburat nase financne zazemie tak sa vyseriem nato a beriem superb kombi.

Ano koment som zmenil lebo mi to potom prislo z mojej strany ako zbytocny utok, za ktory sa ospravedlnujem.
Ano u seba vo firme sa pracuje lepsie ale nezazijes take "super" prihody ako v korporate :D
Odpovědět