první auto do 140 tis

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
Odpovědět
ondrakrsnak
Spolujezdec
Příspěvky: 2
Registrován: stř 20 čer 16:55

první auto do 140 tis

Příspěvek od ondrakrsnak »

Zdravím, nejsem žádný odborník, ale začínám pomalu vybírat první auto. Požadavky by byly asi tyto:
kombi
cena do 140 tis
měsíční nájezd max 2000 km

ideálně s nižší spotřebou
budu kombinovat město a dálnici (dojezd za prací)


předem děkuji za jakoukoliv radu.
jirka87
Mistr volantu
Příspěvky: 710
Registrován: čtv 02 lis 12:55

Re: první auto do 140 tis

Příspěvek od jirka87 »

Zkus alespoň napsat jestli preferuješ něco co bude dobře vypadat, nebo něco co bude spolehlivě fungovat (nevím o autě které by umělo obojí a většina se na tom shodla :-D )

Kombík je jak Fiat Palio, tak Ford Mondeo. Rozdíl v délce těch aut je tak o velikost Smarta :-) Co je pro někoho kombi, pro mě je výsměch. Nějaká audi A3 sportback je prostě k ničemu (pro mě).

Pak jsou lidi, kteří řvou, že auto žere 7L v benzínu a chtějí jezdit za méně - tedy co očekáváš od spotřeby

Dynamika ? Ano ? Jak moc ? Mě stačí na cca 1300Kg tak těch 90-100k a umím s tím žít. Někdo by nesedl do auta pod 140k na stejnou váhu...

Je to moc relativní.
ondrakrsnak
Spolujezdec
Příspěvky: 2
Registrován: stř 20 čer 16:55

Re: první auto do 140 tis

Příspěvek od ondrakrsnak »

na vzhledu mi ani tolik nezalezi, jde mi hlavne o spolehlivost, jako kombi mam na mysli Oct, Focus, Mondeo...
na spotrebe asi tolik nezalezi, ale ideal by byl do 8 l.
Dynamika u me neni dulezita, spis ta spolehlivost :)
jirka87
Mistr volantu
Příspěvky: 710
Registrován: čtv 02 lis 12:55

Re: první auto do 140 tis

Příspěvek od jirka87 »

Já osobně jsem teď po vlastnictví 5nafťáků zvažoval Octávii II 1.6mpi. Ale protože to máme jen jako skákadlo kolem města a otec bude kupovat nové auto s tím, že to současné mi chce přenechat za tašku hrušek, tak se to odkládá. Já jsem taky konzerva, mechanikům věřím málo, často mi na autě něco zprasili, nedodělali..tak jsem chtěl něco jednoduchého, co můžu v případě potřeby ještě do určité meze servisovat sám a vylezla mi z toho ta Octa II s tímhle poměrně primitivním motorem. Ale každý má jiné požadavky. Ty Fordy mají násobně lepší podvozky a musím říct, že i jejcih trvanlivost je vysoká. Měl jsem Mondeo s 320 000Km a kromě tyček stabilizátorů jsem měl přednínápravu původní. To jsem tak nějak nepochopil, ale hold to tak bylo. A bez vůli.
Odpovědět