Existuje něco takového?

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
Odpovědět
miniexot
Spolujezdec
Příspěvky: 2
Registrován: úte 19 čer 16:18

Existuje něco takového?

Příspěvek od miniexot »

Ahoj,
mám v plánu koupit ojetinu, r.v. tak zhruba od 2005, ale případně může být i starší.

Střední třída, kombík, benzín BEZ turba, objem od 1,8l, ne italský a francouzský auta. Existuje vůbec něco takového? Přijde mi, že je to buď TDIčko a nebo šméčkový TSI s malým objemem. Nejde mi o spotřebu, extra velký nájezd mít nebudu. Jde mi hlavně o spolehlivost(proto nechci turbo).
Předem díky za rady :)
jožko
Řidič začátečník
Příspěvky: 138
Registrován: stř 26 dub 17:52

Re: Existuje něco takového?

Příspěvek od jožko »

Tojóóta.
zabijak33
Řidič začátečník
Příspěvky: 105
Registrován: sob 25 čer 17:52

Re: Existuje něco takového?

Příspěvek od zabijak33 »

Mondeo, Vectra, Mazda 6, Avensis, je toho dost.
Uživatelský avatar
ctrl_j
Letec
Příspěvky: 3775
Registrován: úte 09 dub 06:33

Re: Existuje něco takového?

Příspěvek od ctrl_j »

Honda Civic / Accord VTEC !
„Simplify, then add lightness.“ /Colin Chapman/
miniexot
Spolujezdec
Příspěvky: 2
Registrován: úte 19 čer 16:18

Re: Existuje něco takového?

Příspěvek od miniexot »

Co takové Subaru Legacy?
jirka87
Mistr volantu
Příspěvky: 710
Registrován: čtv 02 lis 12:55

Re: Existuje něco takového?

Příspěvek od jirka87 »

S požadavkem na rok 2005 a klidně i straší to bude dobrý...Protože to šílenství začalo až později.

Takže ty máš na výběr slušnou dávku aut, když to nelimituješ tak, aby to bylo starý do 3let apod...

Mě se třeba v kombíku líbí to Mondeo, ty podvozky jsou super. Motory neznám.

Tobě jde o spolehlivost. Já už jsem s tím tady otravnej jak svítiplyn, ale ač jako nemajitel Volva to musím opět nasměřovat na Volvo V70...Lze i bez turba (ojediněle), ale je to 2.4i 103kw a bavíme se o podprůměrné jízdní dynamice a vysoké spotřebě 11L/100Km. Nicméně to přežije zřejmě i pád meteoritu.

Z Japonců Avensis (ňam ňam), Nissany bych vynechal (Renault v jiném kabátě). No a nebo to prostě nebudeš vůbec řešit a koupíš si 1.6Mpi II-kovou Octávii.

P.S : Volal mi otec z Německa a říká - "Tobě by to bylo líto...Ale mě to je taky líto". Říkám - co jako ? nebo co ? "No představ si, jedu z práce oklikou a nrazím na plac s asi 800-1000 autama. Tak tam chodím, každý to auto mělo na sobě na skle číslo. Sharany, Caddy, octávie, X5 bavoráky 1gen...různá auta,většina pěkných, nebouraných. Teď třeba stojím u Octávie II RS - 2007 se 150 000Km". Říkám a co jako ? Maj tam dobrý ceny ? "No...ceny..všechno to jde do šrotu. Šel jsem za borcem do kanclu ať mi dá ceník a ten se mi vysmál, že to jde slisovat do kostky. Funkční nebourané auta...Němci dostali dotaci 3-5000Eur na nové auto, tak tohle dávají všechno do šrotu, nesmí to na vývoz, nikam..." Takže my tady máme auta stará 14,5roku průměrně a místo toho aby to teda Němci třeba darovali do Afriky, když ty lidi tam tak milujou, tak to házej do šrotu. Nám mohli ty 10letý auta dát a my by jsme vyhodili ty 14letý...ne ? :-)
Odpovědět