Tiguan 2.0TSI 6MT 4x4 Sport&Style

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
Odpovědět
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16358
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Tiguan 2.0TSI 6MT 4x4 Sport&Style

Příspěvek od pavproch »

tak leguán už má v sobě taky Millerse... :ymhug:
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16358
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Tiguan 2.0TSI 6MT 4x4 Sport&Style

Příspěvek od pavproch »

Tak celý minulý dovolenkový lyžovací týden sem dělal rodinného kočího s Leguánem.... pár postřehů (v některých se budu opakovat, já vím):
- jede to krásně, lehce tiše, má to sílu ale ... nemá to charakter.... je to takovíé bezpohlavní... (až dyž sem přijel dom a přesed do pindice, tak mi to vyplavilo endorfiny a adrenaliny)
- turbolag je strašná věc, na to bych si fakt nezvykl...
- tam v těch kotěhůlkách neměli nic jiného než BA95NA, já to nepředpokládal, takže sem neměl s sbou Millersovo aditivum, takže sem to nalil neochucené a 2.0TSI se to vůbec nelíbilo (je zvyklý na 100voltové papu)
- dosáhnout do 600lt velryby na střeše (OEM hagusy, na nich low profile Thule příčníky, velryba Thule) je s mýma 178cm problém i když sem měl sebou 25cm stoličku... :D (v létě s bajkama to bude asi chtít Alu schůdky...)
- 4lidi, narváno po střechu výbavou a žrádlem, na střeše 600lt rakev = jízda +10 nad limitem po okreskách/I. tř., v limitu na dálnici = průměr 10.... to de... (a dyž sem spěchal pro ty ztracené hůlky, tak průměr 20, no....)
- v kotěhůlkách, kde sme byli, se výrazně hodila vyšší světlá výška a zvýšená průchodivost vč. 4x4 (čti na parkovišti pod lanovkou ve Stříbrnici a na příjezdu k apartmanom bylo asi po kotníky mazlavého bahýnka) - wapka sa po příjezdu dom musela hoooodně moc činit...
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
Vana
Letec
Příspěvky: 1064
Registrován: stř 16 úno 15:30

Re: Tiguan 2.0TSI 6MT 4x4 Sport&Style

Příspěvek od Vana »

čeče tak to není žádná výhra
já jezdím na lyže šestimístným transpíkem ve čtyřech nebo v pěti takže místa mají všichni dost, navíc vzadu nechávám ještě velké místo na spaní i tak zbývající prostor pod ním je možná trojnásobek kapacity tiguana včetně velryby, sice to báglama a žrádlem taky dost zaplním ale nikdo se vůbec s věcma nežinýruje, já si beru dvoje lyže i snowboard, nakládání je úplně v klidu prostě tam všechno prakticky jen nahážu ...
rychlost udržuju tak 10-20 kmh nad limit okres i dálnice a desítku mi to myslím nevzalo ještě nikdy
ale není to benzín a není to ani 4x4
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16358
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Tiguan 2.0TSI 6MT 4x4 Sport&Style

Příspěvek od pavproch »

Její Leguán dostal nové papuče Pirelli Scorpion Verde non-rft 235/50 R18

....a moje malá čerstvá recenze z VW-klubu/Tiguan:
pavproch píše:Taxem si ho pučil hned.... :mrgreen:

Asitakle: zdá se, že to jsou hooodně dobré silniční gumy - tiché ve všech rychlostech (mno, teda zkúšal sem to jen do kilopade), klidné (moc nereagují na vyjeté koleje a v zatáčkách jsou docela jisté).... záběr i brždění na suchém asfaltě až nepřiměřeně gůt (vzhledem k nezajetosti a deklarovanému UTOQ 400)

Vzorek je poměrně masivní a odvod vody bude díky širokým středovým drážkám asi taky OK.

Velká spokojenost.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16358
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Tiguan 2.0TSI 6MT 4x4 Sport&Style

Příspěvek od pavproch »

Mno, ešče, že sem ji ho koupil už 2012... imho nový znamená ještě víc dokurwený EU omezeníma....

a) povinný automat k 2.0TSI
b) povinný SS
c) povinný e-call
d) povinné TPMS

EU zmar!
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
ctrl_j
Letec
Příspěvky: 3775
Registrován: úte 09 dub 06:33

Re: Tiguan 2.0TSI 6MT 4x4 Sport&Style

Příspěvek od ctrl_j »

Koukam ze neue Tiguan dostane podobne motorizace jako Passat. Casem sice pribude i TSI 162 kW a TDI 176 kW, ale nejspis po vzoru Passatu taky jen s automatem.
SS vypinat, TPMS az takovy bordel neni, ale jak se zbavit stenice jmenem e-call to bude horsi.
„Simplify, then add lightness.“ /Colin Chapman/
Uživatelský avatar
oxik
Letec
Příspěvky: 1816
Registrován: pát 27 čer 10:30

Re: Tiguan 2.0TSI 6MT 4x4 Sport&Style

Příspěvek od oxik »

No, ale tady týpkovi třeba štěnice zachránila život..http://www.hasici.tv/clanek/hasici-vypr ... linku/2337

Myslíte, že by systém poznal, kdyby se mikrofon vykoupal preventivně ve vodě?
Uživatelský avatar
ctrl_j
Letec
Příspěvky: 3775
Registrován: úte 09 dub 06:33

Re: Tiguan 2.0TSI 6MT 4x4 Sport&Style

Příspěvek od ctrl_j »

Najdi si k tomu pripadu nekde vic info, realita je krapet jina. eCall je tam mozna "prozvonil", ale:
"Nehodu nám nahlásil živý volající s tím, že automobil se přetočil přes střechu a zraněný řidič nemůže vylézt ven."
„Simplify, then add lightness.“ /Colin Chapman/
Uživatelský avatar
Snowman000
Letec
Příspěvky: 5588
Registrován: čtv 17 bře 09:36
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Tiguan 2.0TSI 6MT 4x4 Sport&Style

Příspěvek od Snowman000 »

To PP: Nebojte kombinacia TSI + MT + 4MOT bude ;) Tie ostatne s*acky su ale bohuzial nemenne...
Konzerva od sardiniek s LSD
Multak se vsim vsudy
...tbd...
mandrinka
Autoškolák
Příspěvky: 28
Registrován: stř 06 kvě 09:07

Re: Tiguan 2.0TSI 6MT 4x4 Sport&Style

Příspěvek od mandrinka »

Mě by zajímalo, jaký bude ten nový motor 1,4. Co jsem koukal na spotřebu 2 TSI automat 4x4 tak 10 litrů ve městě je na mě trochu moc.
Odpovědět