Tiguan nabo Kuga?

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
Odpovědět
Uživatelský avatar
miroslav
Spolujezdec
Příspěvky: 2
Registrován: sob 19 kvě 12:27

Tiguan nabo Kuga?

Příspěvek od miroslav »

Mám dilema. Chci si koupit nové auto. Jelikož jsem starší pán (62 let), něco pro pohodlné nastupování pro mě i manželku. Rozhoduji se mezi VW Tiguanem - Maraton Edition 1,4,TSI a Ford Kuga Titanium 1,5 EcoBoost. Motory jsou přibližně stejné, výbava také. Cena přibližně stejná. Ještě 2 roky budu jezdit do práce, cca 80 km denně a potom už podstatně méně, ročně tak do 8 000 km. A další auto už asi nikdy kupovat nechci.
Poraďte mi, prosím. DĚKIJI.
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27044
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Tiguan nabo Kuga?

Příspěvek od řidičBOB »

Pokud se bavíme o novém novém autě, tak mě osobně se velmi dobře jezdí v novém Tiguanu. To auto je, na rozdíl od starší verze, i na pohled hezké.
Mám rád VW ergonomii, protože vše je tam, kde čekám.1.4TSI již s řemenem, takže také bez problémů.
Ale chce si to asi obojí zkusit, co sedne lépe.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5451
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Tiguan nabo Kuga?

Příspěvek od Stepan »

Ještě doplním: Příbuzný, ročník 42, drandí v novém Tucsonu a je extrémně spokojenej. V dávné minulosti měl i E65 750i a teď vzal na důchod tohle :) oproti vw to nebude žádný terno, ale když se vešla i Kuga...
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Logitech
Dítě v autě
Příspěvky: 1
Registrován: sob 19 kvě 15:35

Re: Tiguan nabo Kuga?

Příspěvek od Logitech »

Mám Kugu 1,5 Ecoboost, již tři roky (r.v. 2015). Najeto 55000 km, dosud bez jakékoliv poruchy.
Líbila se mi více než v té době první Tiguan. Nový Tiguan je ale již hezčí - modernější. Motory jsou podobné.
(Předtím jsem měl v Oktávce motor vyráběný Audi 1,8 TSI, 118kW/250 Nm, který byl pro to auto vynikající a vzhledem k váze auta cca 1250 kg to bylo opravdu rychlé auto. Takže znám i německý "Ecoboost".
Samozřejmě musíme u vyššího a těžšího auta (Kuga má na výšku 172/1580 kg) brát v úvahu vetší odpor vzduchu a váhu vozu, takže dlouhodobá spotřeba 9,2L/100 km. Ale jezdím většinou 90% jízd po městě a navíc v neustálých kolonách. Do Chorvatska tam i zpět = 2500 km, je spotřeba cca 7,5L/100 km. Jinak přední destičky jsem už měnil ve 54 tis. km, což je důsledek těch krátkých jízd po městě a neustálého brždění. Myslím, že obě auta budou dobrá. Záleží na výbavě a na tom co více lahodí oku. Mně se stále líbí více ta Kuga, ale to je jen osobní pohled na věc. Zdá se mi více na pohled dynamická = sportovnější, ale zase to není přehnané. Co se týká jízdy má skutečně perfektní podvozek, který drží auto ve stabilitě i když jedu hodně rychle do táhlých zatáček. Takže doporučuji vyzkoušet obojí v přibližně stejné výbavě. Já mám předokolku a pro mě to bohatě stačí. Ještě když se dá ten příspěvek upravit (což je fajn) tak musím upřesnit, že mám také už dost po padesátce, a celý život jsem jezdil ve škodovkách, od 120, přes Feldu, Fábii a dvě Oktávky (1,6 MPI a 1,8 TSI) takže to pro mne byl přechod od Škodovky, ale v té době nebyl Kodiaq ani Karoq. A Karog, přesto, že je rozměrově menší, tak když se porovnají hodnoty rozměrů uvnitř a kufr (na to jsou porovnávače) , tak je překvapivě srovnatelný. Nicméně ta Kuga II, před faceliftem 2016 i po se mi pořád libí nejvíce, protože je na pomezí konzervativnosti a sportovního vzhledu. Ale pořád si myslím, že obě auta jsou dobrá.
Naposledy upravil(a) Logitech dne sob 19 kvě 16:37, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27044
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Tiguan nabo Kuga?

Příspěvek od řidičBOB »

Dobrovolné přesednutí ze 750i do Hnůjdaje, to musí jistě být určitá forma sebemrskačství :-(
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
M.Z.
Letec
Příspěvky: 5478
Registrován: úte 28 srp 13:23
Bydliště: FM

Re: Tiguan nabo Kuga?

Příspěvek od M.Z. »

Tak třeba tentokrát už prašule nezbyly, jinak si to taky neumím představit :)
Z těchto dvou konkurentů, je mi Tiguan bližší.
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2 MT
hoonring.cz
Coupe JCW KW3
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5451
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Tiguan nabo Kuga?

Příspěvek od Stepan »

No, já bych asi taky skočil radši do Cayenna. Prašule by byly, ale určitá změna sociálního prostředí (jakože na tý vesničce máš buď Cayenne nebo kamarády :D), skutečnost, že ho auta vlastně nezajímají (ta 7er byla dle jeho slov spíš masirka niggas we made it), jezdí už pomalu, protože se bojí (já v jeho věku a po +-4 totalkach bych se bál taky) ho komu Tucsonu přivedly :)

Plus teda říkal, že už mu daleko větší radost udělá, když může koupit něco vnoučatum. A že za ten cenovej rozdíl Porsche X Hyundai koupíš třeba barák :))

Opačnej případ byl ten pán, co jsem ho potkal loni na školení řidičů. Bylo mu taky krutě přes 70, měl M6 a říkal, že si chtěl v životě naposledy udělat radost, takže chtěl vymenit auto nebo ženskou. Nakonec vyměnil auto, prej to spočítal jako výrazně levnější variantu :D
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27044
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Tiguan nabo Kuga?

Příspěvek od řidičBOB »

Zní to sobecky, ale vnoučata se na tebe vyserou...M6 je v tomto věku kamarád až do smrti :-)
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5451
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Tiguan nabo Kuga?

Příspěvek od Stepan »

Dokud vás uvařený turba nebo špatnej lekarskej posudek nerozdeli
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Odpovědět