auto do 350k

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
grood
Autoškolák
Příspěvky: 23
Registrován: ned 06 kvě 13:36

auto do 350k

Příspěvek od grood »

Zdravím, potřeboval bych poradit. Chtěl bych si pořídit nový auto, a samozřejmě tomu moc nerozumím. Rád řídím a celkem si to užívám. Nejsem žádný osel a ani závodník. Otec má Škoda Superb 2.0 TDI DSG 4x4, na pohodlí a prostor si nemohu stěžovat, ale delší cestách mi hrozně vadí jak je hlučná, nad 140km/h už je to znatelný. Např. když jedete 5 až 6h po dálnici v Německu tak je to hodně nepříjemný. Měli jsme předtím A8 4.2L to zřalo dost, ale krásně jsme se svezli. Pak jsem vezl prdel asi 70t km v Hyundai i30 benzín combi, tady mi vadilo jak je to auto lehký tak občas na dálnici když fouká silně vítr tak se to trochu rozhoupe do stran :-s . Pak jsem zdědil VW Bora s turbem po bratrovi tam jsem najel asi 200t km, a taky v pohodě akorát jsme vyměnili jednou turbo, jezdí to furt krásně, ale teď ho přenechám bratrancovi jako první auto ať si vyblbne. Jezdím většinou sám, ale to se brzy asi změní :ymblushing:. Měsíční nájezd cca 1200km/400km po městě a okrsku jinak dálnice. Asi by se mi líbilo nový auto s zárukou, ale možná to bude těžký. Takže nebude mi vadit předváděcí vozy, klidně i ojetinu s menší nájezdem. Dovoz z Německa by taky nebyl problém. Máji tam krásný silnice a i se chovají k auto trochu jinak než u nás. Nemám speciálně vybranou značku, nechám si poradit. Moje představa je dravý, prostorný auto, co mi nezradí na delší cestách a také vydrží.
Jestli to bude benzín nebo nafta, manuál(s tempomatem) anebo automat tak je mi to jedno. Děkuji předem na rady a názory.
Hodně se mi líbí mazda 6 combi. Přes rozpočet, ale mohu zaplatit půlku a vzít na leasing na rok nebo dva. Pokud by to za to stálo.
Uživatelský avatar
Zajda
Letec
Příspěvky: 1872
Registrován: ned 04 lis 03:01

Re: auto do 350k

Příspěvek od Zajda »

Vůbec jsem z toho nepochopil jaké máš vlastně požadavky. Superb možná není zrovna nejtišší auto ve své třídě, ale jestli s rozpočtem 350 tisíc očekáváš vhodnější auto na dálnici, asi se budeš muset vrátit s rokem výroby podstatně víc do minulosti než k předváděcím vozům.
《》
Uživatelský avatar
driver
Letec
Příspěvky: 1744
Registrován: čtv 24 zář 14:50

Re: auto do 350k

Příspěvek od driver »

Na jednu stranu teoreticky nic než velký sedan není na dálnici vhodnějšího z principu, ale na druhou stranu, reálně, na ty tankodromy, je velké pohodlné SUV na velkých kolech a vzduchu, k nezaplacení. Bohužel doslova k nezaplacení :D
Takže bych to viděl tak, že buď to bude opravdu starší, nebo to bude jen akontačka ;)
To mi zase na 10-15tis km ročně nepřipadá rozumné.
Na ty km by se dalo vystačit i s Rapidem v plné palbě, dva roky starým, nový 500, dvouletý 350 jak nový, nebo cokoliv podobného, tak nějak...? Zrovna Rapid má ten servis v podstatě skoro zadarmo na poměry nových aut...
A pokud nejde o cenu servisu, tak se dá rozšoupnout, výběr je nepřeberný...
Zákon č.361 o silničním provozu, § 11: Na pozemní komunikaci se jezdí vpravo, PŘI PRAVÉM OKRAJI vozovky. (!)
Michal220
Pan Řidič
Příspěvky: 206
Registrován: ned 21 kvě 12:57

Re: auto do 350k

Příspěvek od Michal220 »

Driver nenabízej mu rapida když se mu zda I30 nestabilní.Golf GTD z německa tak 5ti letku a za 30-50investovat do odhlucneni.Za 350t i s nakym dostatecnym motorem nesezenes.
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5428
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: auto do 350k

Příspěvek od Stepan »

může mi někdo vysvětlit, jak může být SUVčko (tzn. z principu tvrdší podvozek, aby se to náhodou někde nepřevrátilo) na velkých kolech (takže profil jak když flusneš) nějak zvlášť komfortní? Ještě v porovnání se sedanem, taky na vzduchu, ať jsme férový?

U GTDčka hodně sejde na kolech. 17" začnou ztrácet glanc kolem 210 tacho. Ale co mě vezl kolega na 19", to drželo jak přibitý :D
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
lampa
Pan Řidič
Příspěvky: 273
Registrován: pát 31 led 21:40

Re: auto do 350k

Příspěvek od lampa »

Predpokladam, ze Superb vadil hlukem od motoru, protoze u ostatnich aut si na hluk nestezuje, takze bude nejrozumnejsi se poohlednout po nejakem benzinu.
Michal220
Pan Řidič
Příspěvky: 206
Registrován: ned 21 kvě 12:57

Re: auto do 350k

Příspěvek od Michal220 »

Než si za 3roky říkat že mi schází výkon nebo něco ve výbavě to je lepší dát 350 akontaci a dalsich 200na lizacku.Ja bych si ted vzal polo gti +led svetla+vyhr srdadla a stačilo by.Štěpán ja dal letní 205/50r17 a oproti 225/40r18 setsakramensky rozdil ve stabilitě jak na rovině a hlavně v zatáčkách.
Uživatelský avatar
mattonecz
Letec
Příspěvky: 3209
Registrován: čtv 01 zář 10:56

Re: auto do 350k

Příspěvek od mattonecz »

Taky tam patří 225 45 17 ne?
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex :( 2022 Audi Q5 50TDI 210kw
Michal220
Pan Řidič
Příspěvky: 206
Registrován: ned 21 kvě 12:57

Re: auto do 350k

Příspěvek od Michal220 »

Mattone dle technicaku muzou bejt i 205ky a pak i ty 225 jak píšes v 17,18,19 rozmeru.
Uživatelský avatar
ctrl_j
Letec
Příspěvky: 3775
Registrován: úte 09 dub 06:33

Re: auto do 350k

Příspěvek od ctrl_j »

Jo 205/50/17 jsou tam prvoplanove kvuli moznosti retezu na zimaky, ale co na to kdo nazuje je jeho vec.
„Simplify, then add lightness.“ /Colin Chapman/
Odpovědět