VW transporter t6 vs Transit Custom

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
Dědek
Spolujezdec
Příspěvky: 8
Registrován: pon 30 dub 17:15

VW transporter t6 vs Transit Custom

Příspěvek od Dědek »

Ahoj všem, budu pořizovat služební dodávku pro každodenní provoz v Praze, celkem zatizeny naradim.
Na výběr mám dva nové vozy:
1) Vw transporter T6 2.0 75kW - 490 tk bez dph.
2) Ford Transit Custom 2.0 96kW - 490 tk bez dph.

Cena je tedy stejná, výbava taktéž- oba klima,radio, park. asistent. Seděl jsem zatím jen ve Vw a až na trošku méně místa v kabině jsem byl spokojen, ford se mi libi o trosku vic ale to asi neni podstatne, ford ma zase na papire vyssi vykon.
Prosim pokud mate zkusenost , poradte co vybrat. Velikostne jsou skoro stejne, co slycham tak kvalitnejsi by mel byt vw. Je fakt ze se servisem ford jsem byl dosud nespokojen.
Děkuji moc. Pekny den
Uživatelský avatar
M.Z.
Letec
Příspěvky: 5483
Registrován: úte 28 srp 13:23
Bydliště: FM

Re: VW transporter t6 vs Transit Custom

Příspěvek od M.Z. »

Ford, Custom se povedl a u těchhle pracovních verzí, nemá VW pro mě co nabídnout. Custom nabídne kultivovanější projev, VW je uvnitř hlučný.
Ford nabízí tuším i zajímavější záruku.
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2 MT
hoonring.cz
Coupe JCW KW3
Uživatelský avatar
abgx1
Letec
Příspěvky: 1533
Registrován: stř 14 říj 17:09

Re: VW transporter t6 vs Transit Custom

Příspěvek od abgx1 »

viewtopic.php?f=12&t=4013

rok dozadu som riesil to iste, vyhral to nakoniec VW

co mi velmi vadilo na transite bolo odstupnovanie prevodovky, ktore bolo extremne dlhe, a dost zabijalo ten motor... 1tka od 18kmh, 6tka sa dala zaradit az niekde pri 120kmh... taktiez palubovka fordu mi prisla dost skareda

do fordu musis dokupit aj nezavysle kurenie(vw ho ma v zaklade), inak v zime pojdes velmi dlho zo studenym motorom...(po 20km jazdy v -5 mal ford kvapalinu 70*C...)


ale zase je narozdiel od transporteru o nieco tichsi(rozdiel hlavne pri dlhom razvore, kde sa to viac ozyva), a taktiez sirsi, cize medzi zadne blatniky sa vojde 1250mm plat sadrokartonu...


inak obavam sa ze 75kw transporter bude brzda premavky, uz 110kw je tak na hrane
Dědek
Spolujezdec
Příspěvky: 8
Registrován: pon 30 dub 17:15

Re: VW transporter t6 vs Transit Custom

Příspěvek od Dědek »

Děkuji vam za rady a hlavne uzitecny odkaz - jsem ve stejny situaci - doted jsem mel transit connect (novy model 2014) ale uz nestaci, je to maly a pretezujeme ho ( ve trech letech k.o spojka, lozisko, desticky) tak hledam vetsi. Asi pujdu take do Vw, s touto motorizaci jsem jel testovaci jizdu a prijde mi dostatecny - jezdim jenom prahu a bohuzel silnejsi verze to uz je asi o 80 tisic drazsi.
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27054
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: VW transporter t6 vs Transit Custom

Příspěvek od řidičBOB »

75kW jw žalostně málo...
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Dědek
Spolujezdec
Příspěvky: 8
Registrován: pon 30 dub 17:15

Re: VW transporter t6 vs Transit Custom

Příspěvek od Dědek »

No zase mi nekdo tvrdil ze u tehlech aut spis zalezi na krouticim momentu.Jak rikam,jel jsem v tom a prislo mi to dobry, dela se i slabsi-65 kw . Priplacet 80 tisic kvuli 20kw kdyz je to jen do prahy...
Uživatelský avatar
abgx1
Letec
Příspěvky: 1533
Registrován: stř 14 říj 17:09

Re: VW transporter t6 vs Transit Custom

Příspěvek od abgx1 »

ale musis pocitat s tym ze to auto je dost tazke, prazdne s 1/2 nadrze ma 2050kg(kratky razvor, dlhy je este tazsi)
s naradim a ludmi si na 2500-2600kg ani nevies ako... a to uz je solidna vaha, s ktorou ten motor musi pracovat
Dědek
Spolujezdec
Příspěvky: 8
Registrován: pon 30 dub 17:15

Re: VW transporter t6 vs Transit Custom

Příspěvek od Dědek »

To máš pravdu, myslíš že by byl vhodnější teda ten ford - 96kw?
Uživatelský avatar
abgx1
Letec
Příspěvky: 1533
Registrován: stř 14 říj 17:09

Re: VW transporter t6 vs Transit Custom

Příspěvek od abgx1 »

to nedokazem posudit, kedze s transitom 96kw mam odjazdene mozno 30km, aj to rok dozadu...

akurat kazdodenne jazdim s transporterom 110kw, a viem ze je to take rozumne bezpecne minimum, aj to len ked netahas voziky a pod... mat to este o 35kw menej, to musi byt zlo
Dědek
Spolujezdec
Příspěvky: 8
Registrován: pon 30 dub 17:15

Re: VW transporter t6 vs Transit Custom

Příspěvek od Dědek »

a jaky mas nazor na chip? Koukal jsem a za 6tk to zvysej na 101kw!
Odpovědět