Golf Variant TSI, nebo jine?

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
driver1
Adept autoškoly
Příspěvky: 11
Registrován: úte 17 dub 06:15

Golf Variant TSI, nebo jine?

Příspěvek od driver1 »

Zdravím všechny.

pro začátek bych chtěl jen říct, že zdejší forum pročítám už velice dlouho a jelikož jsem nenarazil na žádný podobný příspěvěk zakládám svůj.

Vybírám nový vůz. Nový pro mě. Mým hlavním cílem jsou skladové vozy, či předváděcí, nebo opravdu málo ojeté (max 15000).

Strop - kolem 400 000Kč.
palivo - Benzín
Výkon - Tak nějak nezáleží... ve všem co sem se díval je koncernová 1.2 TSI 81Kw (když by byl lepší, určitě b to nevadilo)
Karosérie - určitě kombi
Výbava - žádné speciální požadavky nemám... Klíma, tempomat, parkovací senzory...
Roční nájezd - nyní mám malé staré auto a mám kolem 9000. S novým budeme jezdit dále a tak předpokládám, že kolem 13 - 14k.

Jak jsem psal, díval jsem se hlavně na skladové vozy a předváděcí. Poslední vůz který jsem našel je nyní mým favoritem - Golf Variant 1.2 TSI 81Kw - http://www.dasweltauto.cz/Car/1136681/g ... omfortline

Předítím mě hodně zauijal tento Hyundai T-DGI 1.4 103kw - https://www.hyundai.cz/vozy-bez-cekani/ ... 2017/19519

Nejsem divoký řidič, stačí mi v pohodě předjet auto pohybující se 70Km tam kde je 90km a aby pěkně jelo po dálnici (dovolené apod...)

Zajímal by mě, prosím, váš názor na tuto volbu a zároveň mě zajíma, jestli nemáte jiný typ na vozidlo, které by splňovalo popsané parametry. Nejlépe rovnou třeba odkazy na auto.

Díky moc :)
Uživatelský avatar
mattonecz
Letec
Příspěvky: 3232
Registrován: čtv 01 zář 10:56

Re: Golf Variant TSI, nebo jine?

Příspěvek od mattonecz »

kdyz si trochu pritlacis tak mas toho golfa novyho uz s relativne normalnim motorem
https://cc.porscheinformatik.com/sl-cz/ ... &radius=50
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex :( 2022 Audi Q5 50TDI 210kw
driver1
Adept autoškoly
Příspěvky: 11
Registrován: úte 17 dub 06:15

Re: Golf Variant TSI, nebo jine?

Příspěvek od driver1 »

Díky za odpověď.

A co si myslíš o tom hyundai? S tím novým Golfem mášpravdu. Ale podmínka je auto na protiúčet, registrace na Ič a jejich financování...
Uživatelský avatar
mattonecz
Letec
Příspěvky: 3232
Registrován: čtv 01 zář 10:56

Re: Golf Variant TSI, nebo jine?

Příspěvek od mattonecz »

projed si to a uvidis, nevim o tom nic :)
ja mam Astru, tu bys taky sehnal. napr. http://www.bsauto.opeldealer.cz/vozy-k- ... /car.xhtml
musis si to nejdriv projet a prohlidnout poradne. za 400 je spousta auta v tyhle kategorii. jeste oktavka/leon, auris, corolla, mazda 3 atp.
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex :( 2022 Audi Q5 50TDI 210kw
driver1
Adept autoškoly
Příspěvky: 11
Registrován: úte 17 dub 06:15

Re: Golf Variant TSI, nebo jine?

Příspěvek od driver1 »

Přecházíme právě ze staré fabie z roku 2002 která nemá téměř žádnou výbavu. Takže pro mě bude každé auto do kterého sednu veliký skok dopředu.. ať už to bude hyundai, golf, astra apod... Mám domluvenou jízdu v tom Hyundai. Jsem si ale jist, že až ho projedu, budu spokojený. Ale může obsahovat něco, kvůli čeho bez jsi třeba vzal ve stejné ceně tu Astru. Nebo třeba toho golfa. Prostě nějaké fakt o tom autě, ktery během hodinové jízdy nezjistím...
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5453
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Golf Variant TSI, nebo jine?

Příspěvek od Stepan »

Mrkni na servisni naklady. Predpokladam, ze auto neotocis po zaruce pryc, takze to budes resit. Pozjistuj, kolik stoji spotrebak/karosarske dily (...) na koncern a kolik na Hyundai.

Presny cisla nemam, ale nedavno jsem se bavil s panem, co sve dceri poridil nejakej Ceed a z ceny zarucnich servisu+faktury za jeden mensi zavineny tukanec se skoro posral ;)
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Uživatelský avatar
mattonecz
Letec
Příspěvky: 3232
Registrován: čtv 01 zář 10:56

Re: Golf Variant TSI, nebo jine?

Příspěvek od mattonecz »

no to si srovnej vybavu a procti recenze. pak si muzes zjistit kolik stoji servis, tusim ze se rika ze u hyunadaje je drahej. u astry rocni prohlidka byla asi 3700 a ted druha cca 6500. nevim kolik u vw. pak mas veci jako ze nektery auta maj zadni napravu jednuduchou, jiny nezavisly zaveseni, ja treba mam tu jednoduchou a docea mi to vadi. zalezi co vyzadujes no. tech veci je fakt hodne, ale kdyz nemas velky naroky tak to vsechno samozrejme sou novy moderni auta, vybavy tam bude i v zakladu 10x vic nez v ty fabii.
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex :( 2022 Audi Q5 50TDI 210kw
driver1
Adept autoškoly
Příspěvky: 11
Registrován: úte 17 dub 06:15

Re: Golf Variant TSI, nebo jine?

Příspěvek od driver1 »

Ano, servis budu zjistovat. Zavolam znamemu do servisu... Presne jak pises. Vsechno to jsou moderni auta a skok z fabie bude obrovsky, ať už to bude Hyundai, vw, atsra apod... projdu si nějaké ty recenze.

Díky moc :)
driver1
Adept autoškoly
Příspěvky: 11
Registrován: úte 17 dub 06:15

Re: Golf Variant TSI, nebo jine?

Příspěvek od driver1 »

Nevěděl by prosím někdo, jak je to s cenou rozvodu pro Hyundai i30 1,4 T GDI 103Kw? nějak to nemužu dohledat. Díky
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5453
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Golf Variant TSI, nebo jine?

Příspěvek od Stepan »

Zrovna teď, jakože 3 minuty zpátky, kolegyně s ix20 píčovala, že za roční prohlídku chtěli v Hnůjdaji 6000, že to mají hotový jí volali zpátk 3 hodiny po tom, co to tam dala. Nájezd za rok kolem 8k. No to je radost :ymdevil:
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Odpovědět