Koupě nového auta pro čtyřicátníka.

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27053
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupě nového auta pro čtyřicátníka.

Příspěvek od řidičBOB »

Je fakt, že Turka lze dnes koupit za velmi podobnou cenu, jako T-Roc s rozumným motorem.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5453
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Koupě nového auta pro čtyřicátníka.

Příspěvek od Stepan »

HM: na stereotypy co by kdo měl a neměl nehraju. Nejsem na to zvyklý a nebere mě to. Nicméně pokud dospělej chlap vybírá auto, zmíní i "reprezentaci" a kouká na T-roc, pozastavim se nad tím. Stejně tak kdyby chtěl Fiat 500. Nemusí to být špatné auto, ale pro chlapa to rozhodně není "reprezentativní", jakkoliv ten pojem může znít směšně.

E: A tím vůbec nemyslím velikost toho auta. Ale přijde mi, že vzhledem a marketingem míří úplně jinam než na táty od rodin co chtějí "reprezentovat".
Naposledy upravil(a) Stepan dne sob 17 bře 22:07, celkem upraveno 2 x.
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
jerry
Letec
Příspěvky: 3345
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: Koupě nového auta pro čtyřicátníka.

Příspěvek od jerry »

HondaMan píše:Pokud parkuješ na ulici, tak bys kolikrát Turka vyměnil z T-roc jen abys nemusel dalších 30 minut kroužit po okolí a doufat že najdeš dostatečné místo...
Kdyby T-Roc, kvůli parkování jezdím po městě nejraději Pandou :D
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
zdeny
Řidič začátečník
Příspěvky: 165
Registrován: stř 10 čer 12:07

Re: Koupě nového auta pro čtyřicátníka.

Příspěvek od zdeny »

A mě moje maminka vždycky učila, že člověka reprezentuje to, co umí, jak jedná, jak se chová.

Takže:
Ke gelákovi určitě Lambo. (gelák = pojišťovací agent, agent na přepážce KB, manažírek, co nic neumí, atd...)
K veklsákovi určitě BMW, ale nejlíp tak e60 s černejma sklama
K doktorovi ve FN - Superb 1,4TSI
K řemeslníkovi Favorit, u těch schopnějších možná už i Felicie
K manažerovi malé firmičky minimálně S klass (chuj s tím, že nemá na výplaty - ta firma, myslím)

Stačí asi tak???

Najdi se v tom a vybereš si.

Serou mě lidi, co potřebují, aby je "auto reprezentovalo". A nemusím je ani znát...
zdeny
Řidič začátečník
Příspěvky: 165
Registrován: stř 10 čer 12:07

Re: Koupě nového auta pro čtyřicátníka.

Příspěvek od zdeny »

Stepan píše:HM: na stereotypy co by kdo měl a neměl nehraju. Nejsem na to zvyklý a nebere mě to. Nicméně pokud dospělej chlap vybírá auto, zmíní i "reprezentaci" a kouká na T-roc, pozastavim se nad tím. Stejně tak kdyby chtěl Fiat 500. Nemusí to být špatné auto, ale pro chlapa to rozhodně není "reprezentativní", jakkoliv ten pojem může znít směšně.

E: A tím vůbec nemyslím velikost toho auta. Ale přijde mi, že vzhledem a marketingem míří úplně jinam než na táty od rodin co chtějí "reprezentovat".
A proč ne , wole? Znám machra přes procesní chemizaci a ten jezdí práve v 500. A je to pan machr, je mu přes 50 a peníze může rozdávat. Je svůj.
Uživatelský avatar
KDB
Mistr volantu
Příspěvky: 562
Registrován: čtv 10 lis 15:52

Re: Koupě nového auta pro čtyřicátníka.

Příspěvek od KDB »

500 je super....
MG - radost až na kost.
martin7715
Spolujezdec
Příspěvky: 4
Registrován: sob 17 bře 15:09

Re: Koupě nového auta pro čtyřicátníka.

Příspěvek od martin7715 »

Zajda:
Je důležité aby auto bylo zvýšené? Bežná Octavia nabídne víc prostoru, bude stabilnější a míň citlivá na vítr.
Popravdě řidičské zkušenosti v moderním autě budeš získávat těžko, spíše zkušenosti operátora :-)
Moderní auta od nižší střední třídy nahoru tě odizolují od cesty a zamaskují spoustu chyb a zlozvyků, které se pak projeví až v extrémních podmínkách (namrzlá cesta...).

Nemusí být zvýšené. Ohledně získávání zkušeností v novém vybaveném autě mi nezbývá s Vámi jen souhlasit.


Honza42:
To budeš muset oslovit spíš nějakého vizážistu, které auto správně reprezentuje tvoji osobu. Nebo dej fotku a my ti vybereme ;)

No takhle to myšleno nebylo!!!


Stephan:
čtyřicátník, co o sobě tvrdí, že má dost peněz, od auta vyžaduje "reprezentaci" a kouká po Karoqu a T-ROCu? Kup Turka \m/

*respektive, mně O3 v nějaké slušnější výbavě (aby měla LEDky světla) připadá solidnější než ty dva hatchbacky na chůdách dohromady. Ty na mě naopak působí jako naprosto nedůstojné pro dospělého chlapa. Ale každej to asi cítí jinak


Mám dost peněz na zmíněná auta, na DISCOVERY to nestačí. O3 a podobné nezatracuju.


M.Z.:
Tak jestli se mu to líbí...
Když potřebuje reprezentovat a peníze nejsou problém, tak je dost SUV, které to budou dělat líp, než SUV od škodovky a mini SUV od VW. (jakkoliv to nejsou špatná auta)

Jaká SUV to jsou? Ano T-ROC je malý...
Naposledy upravil(a) martin7715 dne ned 18 bře 09:22, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
M.Z.
Letec
Příspěvky: 5482
Registrován: úte 28 srp 13:23
Bydliště: FM

Re: Koupě nového auta pro čtyřicátníka.

Příspěvek od M.Z. »

Pokud bych si takové auto vybíral, tak bych vybral asi něco od Audi, MB, BMW, Lexus, Jaguar, Porsche. Všichni nabízejí i kompaktní SUV, pokud ti tahle velikost vyhovuje.
Vybrat model si už musíš sám. :)
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2 MT
hoonring.cz
Coupe JCW KW3
martin7715
Spolujezdec
Příspěvky: 4
Registrován: sob 17 bře 15:09

Re: Koupě nového auta pro čtyřicátníka.

Příspěvek od martin7715 »

řidičBOB:
Je fakt, že Turka lze dnes koupit za velmi podobnou cenu, jako T-Roc s rozumným motorem.

Turek=Touareg?


Stephan:
HM: na stereotypy co by kdo měl a neměl nehraju. Nejsem na to zvyklý a nebere mě to. Nicméně pokud dospělej chlap vybírá auto, zmíní i "reprezentaci" a kouká na T-roc, pozastavim se nad tím. Stejně tak kdyby chtěl Fiat 500. Nemusí to být špatné auto, ale pro chlapa to rozhodně není "reprezentativní", jakkoliv ten pojem může znít směšně.

E: A tím vůbec nemyslím velikost toho auta. Ale přijde mi, že vzhledem a marketingem míří úplně jinam než na táty od rodin co chtějí "reprezentovat".

Co je tedy podle Vás reprezentatiní pro chlapa?


zdeny:
A mě moje maminka vždycky učila, že člověka reprezentuje to, co umí, jak jedná, jak se chová.

Takže:
Ke gelákovi určitě Lambo. (gelák = pojišťovací agent, agent na přepážce KB, manažírek, co nic neumí, atd...)
K veklsákovi určitě BMW, ale nejlíp tak e60 s černejma sklama
K doktorovi ve FN - Superb 1,4TSI
K řemeslníkovi Favorit, u těch schopnějších možná už i Felicie
K manažerovi malé firmičky minimálně S klass (chuj s tím, že nemá na výplaty - ta firma, myslím)

Stačí asi tak???

Najdi se v tom a vybereš si.

Serou mě lidi, co potřebují, aby je "auto reprezentovalo". A nemusím je ani znát...

Superb a jemu podobné se mi příliš nelíbí.
Uživatelský avatar
KDB
Mistr volantu
Příspěvky: 562
Registrován: čtv 10 lis 15:52

Re: Koupě nového auta pro čtyřicátníka.

Příspěvek od KDB »

Nedá se popřít, že značka/model auta má vliv na to, jak Tě vnímá okolí.
A někdy je člověk donucen (nechá se donutit) výběr podřídit tomu, aby na okolí nějak zapůsobil/neprovokoval .
Nejlepší je, pokud je to jen na Tvém svobodném rozhodnutí, co se Ti líbí/baví.
Apropo, co Volvo ?
MG - radost až na kost.
Odpovědět