Koupě nového auta pro čtyřicátníka.

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
martin7715
Spolujezdec
Příspěvky: 4
Registrován: sob 17 bře 15:09

Koupě nového auta pro čtyřicátníka.

Příspěvek od martin7715 »

Zdravím Vás přátelé, obracím se na se na vás s poměrně delikátním a do jisté míry do budoucna pro toto fórum i zábavným tématem. Takže k věci.

Je mi čtyřicet let, nemám řidičák. Vzhledem k tomu, že žiju v jednom z největších měst v této zemi, nevyvstala u mě nikdy nijak zvlášť potřeba vlastnit auto. Prostě, život se dá žít i bez něj. Jezdit MHD je pohodlné, mnohdy i rychlé, co jsem potřeboval jsem si vždycky nechal za úplatu dovézt a do porodnice jsme jeli dvakrát taxíkem. Těch několik stovek jízd taxíkem odkudkoli kamkoli taky ve mě vlastnictví auta neobhájilo. Teď se ale situace změnila, jednak z rodinného pohledu, tak i můj názor a potřeby se změnily.

Tak a teď to přijde! Rozhodl jsem se udělat si řidičák a pořídit své první auto. Přikláním se ke koupi auta nového a to vzhledem k tomu, že nemám rád zbytečné starosti, které by ojetina jistě do mého života přinesla. Peníze nejsou problémem, těch je dost. Pokukuju tak po něčem jako je VW T-ROC nebo Škoda KAROQ. Předpokládám při slušném zacházení životnost auta 10 let. Auto hodlám používat pro práci, k aktivitám s dětmi, dojíždění za rodinou, výlety a během roku k několika cestám do zahraničí (dovolená atd.) Ve svém věku samozřejmě chci, aby auto reprezentovalo moji osobu a dobře vypadalo.

DO MĚ!!!!!!!!

Zajímají mě vaše názory postoje a doporučení, které mi snad pomůžou celou věc správně rozhodnout.
Díky.
jerry
Letec
Příspěvky: 3346
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: Koupě nového auta pro čtyřicátníka.

Příspěvek od jerry »

Máš výhodu v tom, že nemáš srovnání. Každé auto se ti bude zdát dobré :D
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
martin7715
Spolujezdec
Příspěvky: 4
Registrován: sob 17 bře 15:09

Re: Koupě nového auta pro čtyřicátníka.

Příspěvek od martin7715 »

Toho jsem si vědom.

Zajímá mě zda nejsou moje cíle příliš odvážné vzhledem k tomu, že nemám žádné řidičské zkušenosti, ale nějakou starou plechovku se mi kupovat nechce!
Uživatelský avatar
Zajda
Letec
Příspěvky: 1876
Registrován: ned 04 lis 03:01

Re: Koupě nového auta pro čtyřicátníka.

Příspěvek od Zajda »

Je důležité aby auto bylo zvýšené? Bežná Octavia nabídne víc prostoru, bude stabilnější a míň citlivá na vítr.
Popravdě řidičské zkušenosti v moderním autě budeš získávat těžko, spíše zkušenosti operátora :-)
Moderní auta od nižší střední třídy nahoru tě odizolují od cesty a zamaskují spoustu chyb a zlozvyků, které se pak projeví až v extrémních podmínkách (namrzlá cesta...).
《》
Honza42
Letec
Příspěvky: 1540
Registrován: pát 27 kvě 11:47

Re: Koupě nového auta pro čtyřicátníka.

Příspěvek od Honza42 »

To budeš muset oslovit spíš nějakého vizážistu, které auto správně reprezentuje tvoji osobu. Nebo dej fotku a my ti vybereme ;)
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5455
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Koupě nového auta pro čtyřicátníka.

Příspěvek od Stepan »

čtyřicátník, co o sobě tvrdí, že má dost peněz, od auta vyžaduje "reprezentaci" a kouká po Karoqu a T-ROCu? Kup Turka \m/

*respektive, mně O3 v nějaké slušnější výbavě (aby měla LEDky světla) připadá solidnější než ty dva hatchbacky na chůdách dohromady. Ty na mě naopak působí jako naprosto nedůstojné pro dospělého chlapa. Ale každej to asi cítí jinak.
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Uživatelský avatar
M.Z.
Letec
Příspěvky: 5485
Registrován: úte 28 srp 13:23
Bydliště: FM

Re: Koupě nového auta pro čtyřicátníka.

Příspěvek od M.Z. »

Tak jestli se mu to líbí...
Když potřebuje reprezentovat a peníze nejsou problém, tak je dost SUV, které to budou dělat líp, než SUV od škodovky a mini SUV od VW. (jakkoliv to nejsou špatná auta)
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2 MT
hoonring.cz
Coupe JCW KW3
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3974
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Koupě nového auta pro čtyřicátníka.

Příspěvek od HondaMan »

Chápu pohnutky člověka, který nepotřebuje za každou cenu co největší auto. Stačí vytáhnout paty z mírně zatuchlého východního bloku a nikomu nepřijde divné, že chlap jezdí malým autem...

Kecy o důstojnosti auta mi přijdou krajně trapné. Pověz, co by správný čtyřicátník ještě měl a neměl...
2.9T RWD
lampa
Pan Řidič
Příspěvky: 273
Registrován: pát 31 led 21:40

Re: Koupě nového auta pro čtyřicátníka.

Příspěvek od lampa »

Bohati jezdi v malych autech zejmena v levicaky seskrcenych zemich pod zaminkou pseudoekologie. Ale v tomhle pripade chapu, ze zacinajici ridic chce radsi mensi auto a male SUV vypada reprezentativneji, nez hatchback a je take praktictejsi. I kdyz T-Roc uz je hodne maly, ten Karoq by mohl byt idealni, vzhledem k tomu, co pozaduje.
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3974
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Koupě nového auta pro čtyřicátníka.

Příspěvek od HondaMan »

Někdo v tom vidí levičáctví a pseudoekologii, jiný pohodlí. Když bydlíš ve větším moderním městě, tak auto skoro nepotřebuješ. Viz tazatel.
Pokud parkuješ na ulici, tak bys kolikrát Turka vyměnil z T-roc jen abys nemusel dalších 30 minut kroužit po okolí a doufat že najdeš dostatečné místo...

Za mě tazatel kouká správným směrem. Klidně i T-roc. Jen bych si prověřil, že bude stačit... Golf bude jednoznačně efektivnější volba. Lepší službu ale udělat nemusi...
2.9T RWD
Odpovědět