Spolehlivá ojetina do 100tis Kc

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3967
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Spolehlivá ojetina do 100tis Kc

Příspěvek od HondaMan »

U té OI má že moc nejede. Já jsem chvíli jezdil s 1.6 Ti-VCT či jak se to jmenuje ve FoFoII a že by to jelo mi teda nepřišlo. Spíš to bylo dost utrápené. Ani atmo dvoulitr ve FoFoII není žádný trhač asfaltu.
2.9T RWD
Uživatelský avatar
driver
Letec
Příspěvky: 1744
Registrován: čtv 24 zář 14:50

Re: Spolehlivá ojetina do 100tis Kc

Příspěvek od driver »

Za kilo bych koupil nějaké pěkné auto v původním stavu bez koroze, s nějakým běžným jednoduchým levným motorem, okolo objemu 1.6 benzín a neřešil absolutně nic. Jestli to bude staré 10 nebo 16 let je úplně jedno, hlavně stav ať to vydrží několik stk. A jestli to má zrychlení 9 nebo 18 sec je taky jedno. Stejně to bude věčně stát na parkovišti, jen to pojede každý den 10minut do práce ;)
Zákon č.361 o silničním provozu, § 11: Na pozemní komunikaci se jezdí vpravo, PŘI PRAVÉM OKRAJI vozovky. (!)
tp005
Autoškolák
Příspěvky: 91
Registrován: pon 15 kvě 06:06

Re: Spolehlivá ojetina do 100tis Kc

Příspěvek od tp005 »

HondaMan píše:U té OI má že moc nejede. Já jsem chvíli jezdil s 1.6 Ti-VCT či jak se to jmenuje ve FoFoII a že by to jelo mi teda nepřišlo. Spíš to bylo dost utrápené. Ani atmo dvoulitr ve FoFoII není žádný trhač asfaltu.
No jo ale jíá mluvím o jiném motoru já mluvim o klasice 1,6i zetec 74KW ty píšeš o 1,6TI-VCT který měl jinou hlavu variabilní časování a hlavně úplně jinou převodovku.
A za další pán chce druhé auto do rodiny na dojíždění do práce nepíše o žádném trhači asfaltu nebo raketě. chce spolehlivost levnost. tak tohle já vidím v tom FOCUSU a dalších autech podobné kategorie prostě nejradeji bych mu poradil opravdu jen atmosferický benzín kolem 1,6L obsahu. prostě jednoduchý motor na kterém není skoro co se pokazit oproti dieslu kde muže zůstat v servisu kvůli turbu, EGR, vstřikům, dvojhmotě nebo filtru což jsou věci co starší atmosferá buď nemá nebo je má za pár korun. Takže co by u dieslu ušetřil na provozu tak to pak vrazí do servisu.
marek83
Adept autoškoly
Příspěvky: 13
Registrován: úte 13 bře 11:48

Re: Spolehlivá ojetina do 100tis Kc

Příspěvek od marek83 »

driver píše:Za kilo bych koupil nějaké pěkné auto v původním stavu bez koroze, s nějakým běžným jednoduchým levným motorem, okolo objemu 1.6 benzín a neřešil absolutně nic. Jestli to bude staré 10 nebo 16 let je úplně jedno, hlavně stav ať to vydrží několik stk. A jestli to má zrychlení 9 nebo 18 sec je taky jedno. Stejně to bude věčně stát na parkovišti, jen to pojede každý den 10minut do práce ;)
Sedim v aute kazdy den minimalne 75 minut. Neni to moc, ale zase ani malo na to, abych si ten cas nechtel sem tam trochu zprijemnit rychlejsim svezenim :)

Aby to trochu jelo pro me znamena alespon jako ta nachipovana Fabka 1.4 TDI. Stovku ma ted odhaduju za 11 vterin.
Jako druhe auto mam Lexuse RX400h, tak bych s necim o moc pomalejsim uz asi ani neumel jezdit :)

Jeste jsem mezi favority zapomnel zaradit Hondu Civic. Tam to ale za 100tis asi taky nebude zadna vyhra.
Co si myslite o RSu, je sance neco pojizdneho najit a kradou se porad jako pred par lety?
marek83
Adept autoškoly
Příspěvky: 13
Registrován: úte 13 bře 11:48

Re: Spolehlivá ojetina do 100tis Kc

Příspěvek od marek83 »

tp005 píše:Zdravím,

A koukal si na Fordy Focusi II s takovou 1,6i 74KW jezdíš za 7l benzínu a motor je držák nezlobí nic jen měň každých 10tkm olej filtr a motor ti klidně naskáká 500 tkm bez závad jen klasický servis rozvody oleje svíčky. takže co ušetříš na naftě tratíš na servisu. za mně určitě atmosferický menší motor než nějaké ochuzené tdi 1,4 a podobně
Focuse jsem na zacatku vyloucil prave kvuli spotrebe. Vetsinou se u benzinu pohybuje v realu spis okolo 8 litru...cetl jsem par recenzi a ted jeste koukam na Spritmonitor. Jinak ale jizdnima vlastnostma super auto.
tp005
Autoškolák
Příspěvky: 91
Registrován: pon 15 kvě 06:06

Re: Spolehlivá ojetina do 100tis Kc

Příspěvek od tp005 »

no nevím kde si to četl ale ta 1,6i 74KW mi žrala průměrně 7,5l a to jsem se kašlal na spotřebu a hospodárnou jízdu, když jsem jel s naloženým kombíkem a rakví do maďarska na F1 s kámoši tak jsem měli průměr zhruba kolem 7,9l takže by jsi se měl určitě dostat na 7l bez problému jestli je tvých 20Km víceméně po okresce.
Uživatelský avatar
driver
Letec
Příspěvky: 1744
Registrován: čtv 24 zář 14:50

Re: Spolehlivá ojetina do 100tis Kc

Příspěvek od driver »

Ty krátké trasy když nemá garáž a jezdí třeba město, jsou běžně i přes 10L, sytič, studený motor, červená za červenou... Zároveň se dá jet i za 5 když budou ideální podmínky, takže řešit litr dva je zcestné a hlavně je to jedno, důležitější je stav než spotřeba- u starých levných aut co jezdí málo
Zákon č.361 o silničním provozu, § 11: Na pozemní komunikaci se jezdí vpravo, PŘI PRAVÉM OKRAJI vozovky. (!)
marek83
Adept autoškoly
Příspěvky: 13
Registrován: úte 13 bře 11:48

Re: Spolehlivá ojetina do 100tis Kc

Příspěvek od marek83 »

Jezdim prevazne po spojce, takze rano kousek popojizdeni, ale jinak 2/3 cesty 70-90km/h.
S Passatem 2.0 103kw jsem stejnou trasu jezdil za 5,5l, s tou chipnutou fabkou 1.4 za cca 4l.
Noldo
Řidič začátečník
Příspěvky: 150
Registrován: čtv 01 bře 18:45

Re: Spolehlivá ojetina do 100tis Kc

Příspěvek od Noldo »

To dá focus 1,6 tak za 6,5. Len by som dodal, že 74 aj Ti-VCT majú rovnakú krátku prevodovku, kedy to pri 130 točí skoro 4000 ot. reve a žere 7,5l/100. Tempo 70-90 je však pre túto motorizáciu veľmi vhodné, pretože ešte nebude veľa točiť.
Dynamika je nanajvýš postačujúca(Silnejšia verzia nejde v nižších otáčkach o moc lepšie). 66kw TDIčko ide pocitovo výrazne lepšie oproti slabšej verzií nestráca ani pri predbiehaní. Neprekvapilo by ma keby lepšie išla aj tá chipnutá 1,4ka.
Na druhú stranu, ak to rád točíš, tak ťa to bude baviť a aj ten tachometer pôjde hore pekne. Ale ak nemáš v okolí kopce, tak do prázdneho hatchu dobrá motorizácia. Napriek vyššej spotrebe môžu byť náklady príjemne nízke, pretože tam nie su žiadne drahé náhradné diely.
20+20km*5*4*12= 9600 km ročne. Hovoríš, že sa rád povozíš, ale zároveň jazdíš trasu, kde nezaradíš na nafťáku 6ku. Volil by som benzínovú 1,4-2,0. Zaujímavým kompromisom výkonu a spotreby môže byť Bravo 1,4T alebo Astra 1,8 103kw.

Ak by si predsalen chcel jazdiť za menej tak Clio 1,5dci alebo C3 1,4Hdi príp. nejaký ekvivalent. Bez dvojhmoty a DPF filtra sa stačí báť iba vstrekov, ktoré sa dnes dajú dobre repasovať a jazdí to naozaj za lacno.
Uživatelský avatar
oxik
Letec
Příspěvky: 1816
Registrován: pát 27 čer 10:30

Re: Spolehlivá ojetina do 100tis Kc

Příspěvek od oxik »

Náš Focus kombi 1.6i 74kw: https://www.spritmonitor.de/de/detailan ... 91600.html

Jezdí s tím máma stylem objet město, nákupy, k zubaři, na veterinu,...., jednou týdně na chatu, jednou měsíčně delší cesta po okresce. Nicméně to vůbec nešetří, jak byste od ženský asi čekali, občas si hodí i nějakej ten meziplyn (stará škola :D )

Průser je prostě ten 5q, v normální cestovní rychlosti na okresky (110-120) to točí dost, je to hlučnější a spotřeba je tak těch 7-7,5 při častějším předjíždění. Já se s tím pod tutu hodnotu nedostanu, jezdil jsem s tím asi 3 měsíce 120km denně po 1. třídách.
Zároveň ale nemá problém po dálnici při rychlostech kolem 160 jezdit za stejnou spotřebu, jako s tím já jezdím ve 120 na okresce = 7,5l, což osobně moc nechápu, páč v GPS 165 to točí 5100rpm :D

Věřím, že po JS při rychlostech do 100kmh to bude do 7l, nicméně co projedeš navíc, to ti auto vrátí servisníma nákladama. Díly jsou strašně levný, téměř nic se na tom nesype, náš kupodivu ani známka rzi..
Odpovědět