Mazda 3 vs Peugeot 308 vs Golf VII

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
Odpovědět
Jupijou
Autoškolák
Příspěvky: 38
Registrován: úte 20 úno 14:04

Re: Mazda 3 vs Peugeot 308 vs Golf VII

Příspěvek od Jupijou »

Tady jsem si Golfa proklepal oproti Mazdě v kalkulátoru trochu více a to jsem vynechal audio.

https://cc.porscheinformatik.com/cc-cz/ ... Q@7W2@KA1/@

Ta cena je docela šílená. Nejvíc tam dělají ty různé prerekvizity kdy jedna výbava vyžaduje přítomnost druhé.

Tohle je dle mého pokud nenajdu nějakou zázračnou skladovku, nebo kalkulátor úplně mimo realitu už jasná indicie pro Mazdu.
Naposledy upravil(a) Jupijou dne stř 21 úno 10:30, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
mattonecz
Letec
Příspěvky: 3209
Registrován: čtv 01 zář 10:56

Re: Mazda 3 vs Peugeot 308 vs Golf VII

Příspěvek od mattonecz »

za 680 s hadrovejma sedackama docela peklo
to vyjde rozumneji asi highline ne?
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex :( 2022 Audi Q5 50TDI 210kw
Jupijou
Autoškolák
Příspěvky: 38
Registrován: úte 20 úno 14:04

Re: Mazda 3 vs Peugeot 308 vs Golf VII

Příspěvek od Jupijou »

Zkusím se zeptat jestli v Plzni mají G165 na test.

Na Highline jsem se díval a ten se mi zdál už v základní výbavě taky ošizeny oproti Mazdě.
janci82
Autoškolák
Příspěvky: 30
Registrován: pát 24 úno 12:40

Re: Mazda 3 vs Peugeot 308 vs Golf VII

Příspěvek od janci82 »

Ja bych radil Mazdu.
Uživatelský avatar
970ka
Mistr volantu
Příspěvky: 876
Registrován: pon 25 dub 12:52
Bydliště: Plzeňský wenkov
Kontaktovat uživatele:

Re: Mazda 3 vs Peugeot 308 vs Golf VII

Příspěvek od 970ka »

Carrera S ,Tesla 3 Highland LR,Audi Q3 TSi, AR Stelvio 2,0T, MB SL ,Honda opice
Uživatelský avatar
M.Z.
Letec
Příspěvky: 5444
Registrován: úte 28 srp 13:23
Bydliště: FM

Re: Mazda 3 vs Peugeot 308 vs Golf VII

Příspěvek od M.Z. »

Kua, asi bych se ještě jednou mrknul do strožoku, to už je jiný oddíl a možná by se ještě něco dalo ukecat.
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2 MT
hoonring.cz
Coupe JCW KW3
Uživatelský avatar
970ka
Mistr volantu
Příspěvky: 876
Registrován: pon 25 dub 12:52
Bydliště: Plzeňský wenkov
Kontaktovat uživatele:

Re: Mazda 3 vs Peugeot 308 vs Golf VII

Příspěvek od 970ka »

To by se mi líbilo,kdybych chtěl šetřit,ten nad náma si stejně koupí rejži. :-)
Carrera S ,Tesla 3 Highland LR,Audi Q3 TSi, AR Stelvio 2,0T, MB SL ,Honda opice
Jupijou
Autoškolák
Příspěvky: 38
Registrován: úte 20 úno 14:04

Re: Mazda 3 vs Peugeot 308 vs Golf VII

Příspěvek od Jupijou »

Nebylo by úplně špatné vědět jestli to jsou spíše osobní preference, resp. proč tedy právě Golf?

Pragmaticky z pohledu cena x výbava je na tom pominu-li dříve již zmíněné věci Golf Maraton Edition ve srovnání s Mazdou Revolution spíše špatně. Za Mazdu v plné palbě mám s nadhledem 0,75 Golfa.

GTi určitě motorově super, ale už to není nové auto, ale II. majitel. Z hlediska výbavy mi to podle popisu taky nepřijde nějak vyložene srovnatelné s Mazdou.
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5428
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Mazda 3 vs Peugeot 308 vs Golf VII

Příspěvek od Stepan »

Na výbavu bych se, v případě že jde o popojíždělo do města pro ženu, až tak neohlížel. Stejně toho většinu nevyužije. Máma na minulém autě (které pak nahradila právě G165) najela za 10 let lehce pod 96kkm. A na Mazdě využívá tak maximálně tempomat, rádio s MP3 a handsfree :D . A jestli jsi zmiňoval, že jde i o nějaký fun factor pro tebe, tak GTI bude rozhodně rychlejší než Mazda. Jestli zábavnější už je jiná věc. Za sebe můžu říct, že z řízení Mazdy mám podobnej pocit jako z kamarádova ex E36 328i. Ten lehce stísněnej posez, slušně reagující atmosféra (ok, tam BMW vede o parník, ale základní pocit je stejnej), linearita výkonu a tak :x

S GTIčkem jsem najel asi 40km pod dozorem prodejce, nemůžu sloužit, ale s jeho bratříčkem Leonem Cupra pár stovek km sám. A je to takové nezáživné. Až dokud se člověk nepodívá na tachometr, protože tam se dějí zajímavé věci :ymparty:
Naposledy upravil(a) Stepan dne stř 21 úno 23:04, celkem upraveno 1 x.
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Jupijou
Autoškolák
Příspěvky: 38
Registrován: úte 20 úno 14:04

Re: Mazda 3 vs Peugeot 308 vs Golf VII

Příspěvek od Jupijou »

Mně Mazda do té výbavy nutí, protože kvůli G-165 musím mít Revolution. To je vlastně jediný důvod proč jsem se k ní dostal :-). Ještě bych se ale chtěl v ní určitě bude-li to někdo v okolí mít zkusit projet. Buďto mi to sedne, nebo se ujistím tím, že Golf VII je jediná možná cesta (viz začátek vlákna).

Ohledně toho fun factoru - je to přesně jak píšeš. Na dálku mám BMW X5 E70 3,0 xDrive v naftě a tady tohle bude takové to benzínové svezení. Akorát se děsím, co zvládne udělat drahá polovička na těch 18" s nízkoprofilem o patníky.
Odpovědět