Auto pro rodinu s nizkou spotrebou - sedan

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
Odpovědět
Noldo
Řidič začátečník
Příspěvky: 150
Registrován: čtv 01 bře 18:45

Re: Auto pro rodinu s nizkou spotrebou - sedan

Příspěvek od Noldo »

1. Nie AAA auto. Na nete koluje veľa príbehov, ako tam ľudia kúpili vrak. Ale aj veľa, kde ľudia bez starostí predali vrak, ktorého sa nevedeli inak zbaviť.
2. Všetko servisne pomerne náročné autá, zváž, či si ochotný do toho dávať prachy.
3. DSG pri tomto nájazde mi príde celkom riskantná záležitosť.
4. 1,8 tsi mali problémy s rozvodami a žrali olej cez piestne krúžky. Lepšie vraj boli 2,0 Tfsi, ktoré iba žrali olej :D A keď nájdeš zlý kus, tak to nebude, že dolievanie, ale liatie ako do dvojtaktu. Ak by si teoreticky našiel kus s vyriešenými rozvodami a už prekrúžkovaný, tak by to mohla byť super voľba. To pri kúpe ale nemáš ako zistiť. Vlastne ani neviem ako pri kúpe zistiť, či to žerie olej, podľa čierneho nánosu vo výfuku ?

Superba poznám iba 2,0tdi 103 kw. Fajn auto na cestovanie, príjemný interier, vpredu aj pohodlné. Vzadu podľa mňa zbytočne brutálne veľa miesta, ak nemáš 2 metre. Mne prišiel trochu nemotorný po meste a okolo malého kruháča dosť cítiť dĺžku. Trochu to drncá od jednoduchej zadnej nápravy, to sa na takú limuzínu nepatrí. Jazdne nezáživné, riadenie a radenie ťa nijak nezapojí do deja. Na dovolenku sa mi v tom ale išlo dobre.

CC passat je menej praktickejší obyčajný, je tam menej miesta, je to hlučnejšie vďaka bezrámovým oknám, vyzerá ale fajn. Neviezol som sa v tom.

TSIčka sú pocitovo super motorizácie, tiché, pružné, vďaka dlhým prevodom vedia mať aj dobrú spotrebu, keď sa ide kľudne. Škoda, že tieto prvé generácie boli nie veľmi vychytané. Myslím si, že väčšina kusov bude mať nejaký problém a zožerie si nejaké to decko oleja. Naozaj by som nekupoval v AAA auto, idéalne si vyber inzerát od súkromné majitela, kde budeš vidieť, čo je to za človeka. Radšej nech to má na tacho 300 tis. km po jednom majitelovi, ako 150 od AAA.

Ale keď si pri tých Ačkach, tak kľudne tam choď, povoz sa vo všetkom, čo sa Ti páči a ak ťa to zaujme, tak si to potom pozri niekde na bazoši, alebo autobazar.eu,...
A ja som názoru, že auto sa chodí kupovať bez peňazí vo vrecku. Aj keď sa ti veľmi páči, tak ďalší deň, alebo 2 ťa tam počká.
Blejzr
Autoškolák
Příspěvky: 87
Registrován: čtv 12 kvě 03:22

Re: Auto pro rodinu s nizkou spotrebou - sedan

Příspěvek od Blejzr »

V Áčkách mám známou, která se mi zaručila, že by mi vrak nedoporučila (je tam u každého auta nějaká interní prohlídka se všema možnejma nedstatkama, takže relativně bezpečně)..

Když ale Áčka pomineme, tak je nějaký bazar kde se dá s čistou hlavou vybírat? Sbazar.cz a bazos.cz denne čekuju ohledně Mitsubishi Lancer, na ostatni jsem tam nekoukal.. Napriklad skodovek tam vyjedou stovky a nelze tam filtrovat a je to fakt neskutecne zdlouhave..
Uživatelský avatar
oxik
Letec
Příspěvky: 1816
Registrován: pát 27 čer 10:30

Re: Auto pro rodinu s nizkou spotrebou - sedan

Příspěvek od oxik »

sauto.cz případně tipcars..
lampa
Pan Řidič
Příspěvky: 273
Registrován: pát 31 led 21:40

Re: Auto pro rodinu s nizkou spotrebou - sedan

Příspěvek od lampa »

Interni prohlidku udelaji, ale i kdyby zjistili, ze to auto spadlo ze skaly rovnou do more, tak jim to nezabrani v tom ho vystavit k prodeji. Za predrazenou cenu, samozrejme. O tom jejich uveru ani nemluve. Na urocich zaplatis majlant.
Ale pokud se te zname da verit, tak ti treba opravdu rekne, na co si dat bacha. Ale taky je otazka, jak moc do toho vidi...
Jak je napsano vyse, motory TSI v techto autech jsou velmi nespolehlive. Pokud budes vozit dite, tak je asi hlavni spolehlive dojet, ne si honit ego superbem a kazdou chvili nechat desetitisice v servisu.
Za me by byl proste idealni ten sedivy lancer, ktereho jsem pred casem posilal. Ze nema velka kola je spise vyhoda, protoze velka kola s nizkou gumou na nasich silnicich hrozne drncaji, coz znamena nepohodli pro posadku a taky zvysene opotrebeni tlumicu a dalsich dilu. Navic ti vselijaci "vytuneni mazlici" budou jiste pritahovat policii, takze by te rozhodne staveli casteji, nez v necem serioznejsim.
Ale samozrejme kazdy ma priority nekde jinde.
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5448
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Auto pro rodinu s nizkou spotrebou - sedan

Příspěvek od Stepan »

Z puvodniho Rapida se najednou koukame po CCckach. Navic s notorickz pruserovym TSI. No, kazdy sveho stesti strujcem. Jenom pamatuj, ze bezproblemova auta se neprodavaji a kdyz uz, tak na protiucet na nove. Rozhodne ne do AAAcek. Prohlidka neprohlidka. Vim, co jsem jim sam prodal za vrak a jak jejich "prohlidka" pred koupi vypadala. A ze by to koupili, dali mi cash a pak az zacali peclive zkoumat co to maji? Haha, to se nedeje ;)

Ja uz bych ho nechal. Od puvodnich pozadavku se davno ustoupilo, ted se hleda co nejvetsi kara, aby sousedi cumeli. A to bue holt stat hoooodne penez. Na servisu rozhodne :D
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
honziss
Letec
Příspěvky: 3459
Registrován: úte 08 bře 09:08

Re: Auto pro rodinu s nizkou spotrebou - sedan

Příspěvek od honziss »

Hlavne je treba pripomenout, ze do velkych bazaru se dostavaji vetsinou az 3x prebrany pastiky. Kdyz ma nekdo slusnou ojetinu s dobrou historii, tak vetsinou konci ve firme, v rodine nebo na protiucet. Kdyz jsem daval na protiucet cupru, tak noveho majitele mela uz mela prakticky 3 tydny pred odevzdanim.

Obcas se najdou dobry ojetiny u dealeru luxusnich znacek, co vykupujou. Kdyz jde nekdo koupit novy auto za 3 mice, tak vetsinou na nakou korunu pri vykupu nehledi a dealer se pak chce auta rychle zbavit, zvlast kdyz je to jina znacka.
R4...258k
R3...261k
EV...264k
Honza42
Letec
Příspěvky: 1540
Registrován: pát 27 kvě 11:47

Re: Auto pro rodinu s nizkou spotrebou - sedan

Příspěvek od Honza42 »

Hlavně nízkou spotřebu a třeba i LPG původně chtěl, jen aby se ušetřilo....a pak dá do servisu 100k jen se zachumelí. :D
Blejzr
Autoškolák
Příspěvky: 87
Registrován: čtv 12 kvě 03:22

Re: Auto pro rodinu s nizkou spotrebou - sedan

Příspěvek od Blejzr »

Ja zde konverzuji, nevidim nikde ze jsem neco vybral, vy ano? :) O tom vyber vozu je, kor pokud o tom vis prd ;)

Nizka spotreba je priorita, proto se snazim sehnat benzinoveho lancera se 6ti stupnovou prevodovkou, usetri to klidne 4 litry benzinu za ty nase cesty..
lampa
Pan Řidič
Příspěvky: 273
Registrován: pát 31 led 21:40

Re: Auto pro rodinu s nizkou spotrebou - sedan

Příspěvek od lampa »

Tak toho asi nesezenes. Pokud vim, tak se delal pouze s 5 stupnovou. Jinak 4 litry benzinu na 100 km by 6 stupen urcite neusetril (pokud to bylo mysleno takhle). Vyhoda 6 stupnove prevodovky se projevi zejmena na dalnici, kde na sestku jede motor v nizsich otackach, ale uspora cini tak litr maximalne. Navic zrovna Lancer nema pri 130 na 5ku zase tak vysoke otacky.
Uživatelský avatar
Lachende Bestien
Letec
Příspěvky: 1936
Registrován: sob 18 čer 15:13

Re: Auto pro rodinu s nizkou spotrebou - sedan

Příspěvek od Lachende Bestien »

Na ja, opici by to chtělo vcelku velkou a s pěkně zbarveným kožichem, ale na banánech je pak třeba ušetřit, co se dá. :(|)
Těmi 4 litry "na ty naše cesty" jste mínil rozdíl 4 litry paliva na 100 km mezi 5ti- a 6rychlostní převodovkou? Čistě teoreticky v závislosti na zpřevodování by to možné bylo v rychlostech cca 180 km/h a více, ale pokud po většinu času jezdíte po dálnici v těchto rychlostech, nebude nakonec vhodnější naftová motorizace?
S americkým svazem na věčné časy a nikdy jinak!
SS americké - náš vzor!
Odpovědět