Auto pro rodinu s nizkou spotrebou - sedan

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
Odpovědět
Noldo
Řidič začátečník
Příspěvky: 150
Registrován: čtv 01 bře 18:45

Re: Auto pro rodinu s nizkou spotrebou - sedan

Příspěvek od Noldo »

Gratulujem a prajem skoré uzdravenie. Ak je to na prevozných značkách a môže to jazdiť, tak by som tam na tvojom mieste posadil priatelku, kamaráta, otca a aspoň sa nechal povoziť. Jednak sa všetci radi povozia, keď je niečo v okolí nové a ty aspoň budeš vedieť ako to jazdí a či sa niečo neprehliadlo.

U nás na SR pri prepise potrebuješ kúpnu zmluvu a príde mi logické, že vadí, že je na iného človeka. To by si mal skôr kontaktovať človeka, čo to doviezol.

Cvakni to a daj nám sem nejaké fotky, veď to tu bolo ako čakanie na Godota.
Uživatelský avatar
970ka
Mistr volantu
Příspěvky: 876
Registrován: pon 25 dub 12:52
Bydliště: Plzeňský wenkov
Kontaktovat uživatele:

Re: Auto pro rodinu s nizkou spotrebou - sedan

Příspěvek od 970ka »

Proč to nepřihlásí ten,co to dovezl ? Proč nedostal hned doklady ? Přivezl to na vleku,nebo na značkách ? Pokud to budeš přihlašovat sám,tak postup pro tebe.

1/ napiš si kupní smlouvu ,ať je na tvé jméno,kde prodávající bude ten němec.
2/udělej si pojistku
3/ udělej dovozovou tech.kontrolu
4. na úřad ,přihlásit
Carrera S ,Tesla 3 Highland LR,Audi Q3 TSi, AR Stelvio 2,0T, MB SL ,Honda opice
Blejzr
Autoškolák
Příspěvky: 87
Registrován: čtv 12 kvě 03:22

Re: Auto pro rodinu s nizkou spotrebou - sedan

Příspěvek od Blejzr »

Je videt ze se o nej fakt staral,.. interier i po tech letech jako novej, cistej, kuze neporusena, kufr ma dodelane led svetla, vzadu dodelana kamera a senzory, jsem hodne nadsenej. Jen jsem myslel ze to bude mit bluetooth a tim si propojim telefon, ale nevim vubec jak na to.. ale na to snad prijdu..
Přílohy
BF3FC3C8-62B5-41D8-A2C6-841CDCB9782A.jpeg
Blejzr
Autoškolák
Příspěvky: 87
Registrován: čtv 12 kvě 03:22

Re: Auto pro rodinu s nizkou spotrebou - sedan

Příspěvek od Blejzr »

Jinak ty smlouvy jsou zvlastni.. prvne byl protokol o zaslani financnich prostredku, kde byl uveden ucel, cena vozidla, atd.. pak objednavaci protokol - styl dovozu (dovoz nad 1000km bez registrace, stk , atd.) a dnes predavaci protokol, kde je uvedeno ze timto prepravce predava objednavajicimu vuz v plnem rozsahu objednanych sluzeb + doplatek po vyjednane sleve za dovoz.. Kupni smlouva udajne slouzi jen pro nemce, aby odhlasil vozidlo na urade a nasledne posle uz na moji adresu veskere dokumenty, technicak, atd..

No jsem na to zvedavej, jeste bude hafec zarizovani

PS: http://www.spzservis.cz/od-1-6-2017-neb ... e-zeme-eu/ je toto smerodatne? :O V nemecku ma auto technickou bez jedine zavady od cervence 2017!
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5428
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Auto pro rodinu s nizkou spotrebou - sedan

Příspěvek od Stepan »

Vzdálenej příbuznej tahá auta na objednávku. Za každou prohlídku si bere trojku+náklady na svůj cesťák a za úspěšný dovoz 15k, případně plaťák na přání. Za to předává auto po evidenčce, na značkách a přihlášené na majitele, pojištěné dle domluvy se zákazníkem. Má to jako koníček při práci.

Kolik si vzal ten tvůj dovozce, když pro tebe vlastně jenom obešel auto na místě a potvrdil ti tvůj názor, tedy že je úplně v pořádku a ve veškeré administrativě tě nechá vykoupat samotného? By mě to zajímalo. Sralo by mě, kdyby si moje krev za svoji práci účtovala zbytečně málo ;))
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Blejzr
Autoškolák
Příspěvky: 87
Registrován: čtv 12 kvě 03:22

Re: Auto pro rodinu s nizkou spotrebou - sedan

Příspěvek od Blejzr »

No to si bere pomerne dost, me to ve finale vyslo na necelych 6000Kč, s tim ze mi vse pan vykomunikoval, dojel na misto, vse vyzkousel a proveril, vyjednal jeste slevu a nasledne mi auto dovezl az pred barak...

Nicmene jsem mel zaplaceno jen tyto sluzby, "all inclusive" ze vlastne dodaj auto pred dum uplne se vsim vsudy (po STK, po registraci na noveho majitele) bylo o poznani drazsi, takze zbytek si delam sam..

A tim se nabizi otazka - mohu popojet cca 2 km na STK? Respektive, budou mit na STK hodne kecu, ci me dokonce mohou nahlasit, kdyz tam takto dojedu? Nevim jak je to v zakone, ale urcite nemohu na silnici bez znacek, ale zas kdyz kvuli znackam potrebuju STK, jde to prece ruku v ruce.. jak tam mam jinak auto dopravit? To ho mam kvuli tomu nechat odtahnout ty dva kilometry, i kdyz je auto plne pojizdne? Prijde mi to jako nesmysl..
Uživatelský avatar
Zajda
Letec
Příspěvky: 1872
Registrován: ned 04 lis 03:01

Re: Auto pro rodinu s nizkou spotrebou - sedan

Příspěvek od Zajda »

Pokud to nemá převozní značky tak určitě není legální s tím jet. Mám pocit že tím jde přijít o řidičák. Netuším proč by tě technici někam nahlašovali. Mimochodem jsi popřel sám sebe v jednom příspěvku když sám říkáš že all inclusive by bylo podstatné dražší. Evidenčka taky něco stojí, stejně jako přepis na úřadě. A zrovna řešíš přesně ty problémy, které by ti odpadly:)
《》
janjan
Mistr volantu
Příspěvky: 616
Registrován: čtv 18 úno 09:15

Re: Auto pro rodinu s nizkou spotrebou - sedan

Příspěvek od janjan »

Říká se, že sladká je nevědomost, ale tohle je učebnicový příklad toho, jak nevědomost bolí. Jen později...
Uživatelský avatar
970ka
Mistr volantu
Příspěvky: 876
Registrován: pon 25 dub 12:52
Bydliště: Plzeňský wenkov
Kontaktovat uživatele:

Re: Auto pro rodinu s nizkou spotrebou - sedan

Příspěvek od 970ka »

Ušetřit za každou cenu ,taky něco stojí,něco jako Jindra vedle,co si vyvrtal v pracovní době ořech k povolení šroubu na výměnu oleje :-) někdy se nestačím divit ,co lidi vymyslí,tak teď půjčit plaťák/a auto,co to utáhne/ a hurá na STK,nebo riskovat,že přijdu o papíry ?
Carrera S ,Tesla 3 Highland LR,Audi Q3 TSi, AR Stelvio 2,0T, MB SL ,Honda opice
lampa
Pan Řidič
Příspěvky: 273
Registrován: pát 31 led 21:40

Re: Auto pro rodinu s nizkou spotrebou - sedan

Příspěvek od lampa »

Normalne tam dojed. Na STK prece nemuzou vedet, jestli jsi prijel po svych, nebo na odtahovce. Navic to neni jejich starost.
Odpovědět