BMW 535D,550i,AUDI A6/S6 quattro

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
KoenigseggCCXR
Spolujezdec
Příspěvky: 3
Registrován: stř 04 led 14:41

Re: BMW 535D,550i,AUDI A6/S6 quattro

Příspěvek od KoenigseggCCXR »

Toms píše:Dobrý den,
Prosím o názor.
Uvažuji koupit jedno z aut v provedení kombi, rok 2006-2009.
AUDI A6 3,0 TDI quattro
AUDI S6 5,2L quattro
BMW 535 D
BMW 550i
Co byste mi doporučili? Zajímala by mne i zkušenosti se spotřebou 550i a S6. Byl bych asi ochotný utáhnout spotřebu 550i, nebo S6, ale musel bych mít pocit, že ten rozdíl ve spotřebách stojí za rozdíl v jízdních vlastnostech. Byl bych rád, kdyby to auto rozumně zrychlovalo i ve větších rychlostech, např. abych se na 250 nedostal jenom za ideálních podmínek.
Jezdím podle nálady, někdy klidně, někdy na to mám ale chuť pořádně šlápnout. Nechci mít problémy při předjíždění. Chtěl bych, aby auto při vyšších rychlostech na dálnici „neplavalo“.
Pak je tu ještě otázka případného čipování. Co si o tom myslíte? Týkalo by se to asi spíše těch dieselů.
Rozdíly v cenách za servis a opravy? Spolehlivost? Výhody a nevýhody jednotlivých variant?
Děkuji za odpovědi
Zdravím. Vzhledem k tomu, že jsem 5 let pracoval jako prodejce v autobazaru, tak mi rukama prošla spousta koncernových vraků (později tento názor vysvětlím) a spousta BMW. Co se týká BMW, určitě bych vypustil 535d protože pokud si dal na výběr 550i a dehtový traktor tak předpokládám, že ti nejde o spotřebu až tak moc jako ostatním. A co se týká koncernu VW. Prošla mi rukama spousta těchto aut a bohužel musím konstatovat, že kromě mercedesů od roku výroby 2001 jsem nespolehlivější auta snad neviděl. Od roku 2005 s nimi byly jen problémy a u naftových to platí dvojnásob. A nezáleželo na tom, kolik měli najeto kilometrů... Pokud budeš chtít konkrétní příklady klidně napíšu ale byla jich opravdu spousta. Takže můj názor na věc? Z tohoto výběru rozhodně 550i. Ale M5 se vyrábí taky v karosářské variantě KOMBI :-))
vojtadub
Pan Řidič
Příspěvky: 237
Registrován: sob 26 bře 23:17

Re: BMW 535D,550i,AUDI A6/S6 quattro

Příspěvek od vojtadub »

Jenze Mko znamena vyssi naklady snad ve vsech ohledech.. A mozna pro tazatele bude rozhodujici zda chce automat. Pokud vim tak M5 nemela nikdy manual (nebavim se zde o USA, kde k dipozici byl), zatimco 550i se v manualu dala aspon koupit (otazka je, jestli se da sehnat..)
Uživatelský avatar
Snowman000
Letec
Příspěvky: 5592
Registrován: čtv 17 bře 09:36
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: BMW 535D,550i,AUDI A6/S6 quattro

Příspěvek od Snowman000 »

Tak myslim, ze dotazcovi asi ani moc o automat neslo...535d a S6 s manualom nikdy neboli a najst A6 3,0TDI s manualom bude este tahsie ako 550i...ale taktiez suhlas ze M5 bude svojou specifickostou nakladovo uplne v inej dimenzii a to nie len spotrebou...
Konzerva od sardiniek s LSD
Multak se vsim vsudy
...tbd...
vojtadub
Pan Řidič
Příspěvky: 237
Registrován: sob 26 bře 23:17

Re: BMW 535D,550i,AUDI A6/S6 quattro

Příspěvek od vojtadub »

Priste budu vic premyslet.. :-D
Zrovna spotreba nebude tak strasne rozdilna, tak jako servisni naklady (aspon si to myslim).
Odpovědět