VW Passat nebo Škoda Octavia

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
Odpovědět
pavlos72
Spolujezdec
Příspěvky: 2
Registrován: sob 22 dub 17:31

VW Passat nebo Škoda Octavia

Příspěvek od pavlos72 »

V první řadě bych chtěl říct, že vím, že porovnávám neporovnatelné. Obě auto jsou úplně jiná třída. Hledám rodinné auto pro 4členou rodinu a po dlouhém rozhodování, mi zůstali tihle dva zástupci.

VW Passat Variant B8 1.4 TSI 92 KW- rok dva starý, najeto max 30 000km
Octavia III MR 2017 počítám tak 1.4 TSI 110KW (přístí týden škodovoka odhalí MR2018 tak spíš to) - úplně nová

V tom passatu sem se byl projet a byl sem ohromen, doslova mi to vyrazilo dech. Měl sem testovačku myslím v druhé nejnižší výbavě. Tolik místa, pohodlí i se mi skvěle řídil (ono pokud přecházíte z 13 let staré Oct II. tak se asi není ani čemu divit :D)

Chtěl bych moc toho Passata nicméně doma se bojí, že může být v hrozném stavu. Dostal sem nabídku od koncernového dealara co nabízí rok starý Passaty aka ty jejich roční auta, tak si říkám, že tam by nemuseli být stočený kilometry. Nebo jsou takové svině? Auto sem si do detailu prohlédl i s motorem a přišlo mi jak nové. Nejsem teda odborník ale.

Druhá věc: cena náhrádních dílů, servisu a celkově náklady spojené s "živením" Passatu. VW má dražší díly a servis, ale je to oproti oktávce, tak strašné?

Díky všem za odpovědi!
Uživatelský avatar
M.Z.
Letec
Příspěvky: 5485
Registrován: úte 28 srp 13:23
Bydliště: FM

Re: VW Passat nebo Škoda Octavia

Příspěvek od M.Z. »

Jestli jsi byl z pašíka nadšený, tak nad ničím neuvažuj a kup ho. Samozřejmě důkladná prohlídka v servise samozřejmostí, jen nevím, jestli je tahle motorizace už bez problémů.
Já bych určitě dal přednost VW.
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2 MT
hoonring.cz
Coupe JCW KW3
lampa
Pan Řidič
Příspěvky: 273
Registrován: pát 31 led 21:40

Re: VW Passat nebo Škoda Octavia

Příspěvek od lampa »

U benzinu bych se asi stoceniny nebal, spis bych mel strach, aby to nebyla nejaka zhuntovana predvadecka, autopujcovna, nebo novinarsky kousek.
pavlos72
Spolujezdec
Příspěvky: 2
Registrován: sob 22 dub 17:31

Re: VW Passat nebo Škoda Octavia

Příspěvek od pavlos72 »

a co ty provozní náklady?
Bojím se hodně drahých náhradních dílů, popřípadě se bojím časté poruchovosti.
Škodovka má levnější díly i servis

Ale zase z pohledu druhého Passat je uplně jinde, na nové škodovce, ale budu mít záruku. Fakt nevím, to rozhodování je těžký
jerry
Letec
Příspěvky: 3346
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: VW Passat nebo Škoda Octavia

Příspěvek od jerry »

Pašík s 1.4 TSI 92 kW bude mít horší dynamiku než okta 1.4 TSI 110 kW. Kombinace menší výkon a větší hmotnost bude znát. Ale komfort bude lepší, je to vyšší třída. Ale záleží, co od auta očekáváš. Pokud koupíš u hendlera roční auto, máš na něj taky záruku ze zákona, pokud se nepletu, tak 1 rok. Servis pašíka bude v autorizáku dražší než okty, je to jiná třída, platíš za to. Ale není to žádné drama.
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
cuhnkedrik
Spolujezdec
Příspěvky: 3
Registrován: úte 19 zář 10:48

Re: VW Passat nebo Škoda Octavia

Příspěvek od cuhnkedrik »

pavlos72 píše: sob 22 dub 17:44 V první řadě bych chtěl říct, že vím, že porovnávám neporovnatelné. Obě auto jsou úplně jiná třída. Hledám rodinné auto pro 4členou rodinu a po dlouhém rozhodování, mi zůstali tihle dva zástupci.

VW Passat Variant B8 1.4 TSI 92 KW- rok dva starý, najeto max 30 000km
Octavia III MR 2017 počítám tak 1.4 TSI 110KW (přístí týden škodovoka odhalí MR2018 tak spíš to) - úplně nová

V tom passatu sem se byl projet a byl sem ohromen, doslova mi to vyrazilo dech. Měl sem testovačku myslím v druhé nejnižší výbavě. Tolik místa, pohodlí i se mi skvěle řídil (ono pokud přecházíte z 13 let staré Oct II. tak se asi není ani čemu divit wordle today :D)

Chtěl bych moc toho Passata nicméně doma se bojí, že může být v hrozném stavu. Dostal sem nabídku od koncernového dealara co nabízí rok starý Passaty aka ty jejich roční auta, tak si říkám, že tam by nemuseli být stočený kilometry. Nebo jsou takové svině? Auto sem si do detailu prohlédl i s motorem a přišlo mi jak nové. Nejsem teda odborník ale.

Druhá věc: cena náhrádních dílů, servisu a celkově náklady spojené s "živením" Passatu. VW má dražší díly a servis, ale je to oproti oktávce, tak strašné?

Díky všem za odpovědi!
Pokud máte zájem o pa'k, pak byste neměli váhat a pořídit si ho. I když předpokládám, že při příštím servisu bude motor podroben komplexnímu hodnocení, nemohu vyloučit, že má nyní problémy.
Moje první volba by byl Volkswagen.
Odpovědět