Porsche 911

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
MartinB
Spolujezdec
Příspěvky: 3
Registrován: pon 14 lis 18:49

Porsche 911

Příspěvek od MartinB »

Dobrý den,

moji rodiče mají v plánu si koupit Porsche 911. Mělo by se jednat o ojeté auto, pravděpodobně z Německa, cena do 4 mil. Kč.
Jelikož se u nás v Porsche nikdo moc nevyzná, chtěl bych se zeptat, jestli byste "nám" doporučili přímo nějakou konkrétní verzi, popřípadě čemu se vyvarovat a co nebrat atd atd.

Autem se bude jezdit příležitostně, tj. 1-2x do týdne do 50km. Jednou za čas cca 500km.

Budu rád za jakékoliv odpovědi, děkuju.
Pavelpu27
Řidič začátečník
Příspěvky: 113
Registrován: pon 14 lis 19:49

Re: Porsche 911

Příspěvek od Pavelpu27 »

4 mega je už relativně hodně, takže tady bude hodně záležet na preferencích. Pokud jim jde o trohu nostalgie, nebo investiční potenciál, tak bych se podíval po řadě 964, nebo 993, což jsou auta z osmdesátek, resp. ranných devadesátek. To jsou ještě vzducháče, jsou to nádherná auta, ale vyžadují péči a jsou trochu náročnější na údržbu. Za 4m se už dájí najít i 911 Turbo, což jsou rakety, ale chtějí hodně zkušeného řidiče.
Pokud bych mohl doporučovat, tak ideální kombinace klasické krásy, výkonu a moderních jízdních vlastností, je řada 997, nejlépe ve druhé generaci od r. 2008 do 2012. Pokud to budou mít jako auto pro radost, tak určitě nekupovat čtyřkolku (Carrera 4, nebo 4S). Je to zbytečné a to auto je takové "vykastrované" kvůli větší váze na předku. Pro pohodovou vychutnávačku bohatě stačí klasická Carrera s motorem 3,6, nebo Carrera S s motorem 3,8 a nějakými 380 kobylkami (označuje se často C2, resp. C2S). Nekupoval bych verzi targa, nejlepší je klasické kupé, pokud chtějí kabrio, tak proč ne. Zrovna taková Carrera S mi stojí v garáži a je to fantastické auto. A v parádní kondici by je nemělo stát víc, než 2m.
Pokud chtějí nové, tak od r. 2012 se prodává verze 991, která je krásná, ale už trochu ztrácí kouzlo propojení mezi řidičem a autem. Za 4m je to opět Carrera, nebo Carrera S. Od letoška mají i tyhle verze třílitrový turbo motor, který budí rozporuplné emoce. Jede skvěle, je zábavný, ale chybí mu trocha toho rošťáckého charakteru a zvuku.
Uživatelský avatar
k86
Mistr volantu
Příspěvky: 790
Registrován: úte 10 kvě 07:36

Re: Porsche 911

Příspěvek od k86 »

Přesně jak píše nade mnou. Určitě bych s rozpočtem 4m vynechal typ 996. A to kvůli vzhledu tak i kvůli konstrukčním problémům
FFIIIC FL 2.0TDCI 110kw - Samochod firmowy
Mondeo 2012 1.6 Ecoboost 118kw
Uživatelský avatar
Vrooom
Letec
Příspěvky: 2539
Registrován: sob 19 bře 15:16

Re: Porsche 911

Příspěvek od Vrooom »

Az na jednu vyjimku potvrzujici pravidlo, kterou je 996 gt3 rs, tech je myslim jen 682 kousku a maji vetsi hodnotu nez 997 gt3 rs ...

Imho zajimava by mohla byt GTS s manualem jako je tato.

Michal12
Autoškolák
Příspěvky: 23
Registrován: pon 14 lis 21:28

Re: Porsche 911

Příspěvek od Michal12 »

4mega je opravdu hodně, za to se dá v pohodě koupit nová Carrera S/4S.

Dovolím si uvažovat trochu jinak než předchozí přispivatelé - za mě doporučuji co nejnovější, buď po-faceliftovou Carreru S (991.2) a dokonce bych se nevylučoval ani Targu - je dost vzácná, vizuálně udělá hodně parády a klesá na ceně míň než běžný kupátka. To, že ji všichni novináři odsuzujou vím, ale reálný kupec a novinář mají k sobě hodně daleko.

Druhá varianta - za mě asi nejlepší - je vzít Turbo nebo lépe Turbo S (obojí 991). Cenově by to vyšlo asi na na roky 2014 či 2015.

Vyhnul bych se 996, ale i 997, za ty prachy žádná nestojí a specialitky typu GT2 RS nebo GT3 RS 4.0 jsou tak jako tak cenově už mimo.

Jako investici případně 993 Turbo nebo 964 Turbo 3.6 (co měl WIll Smith v Bad Boys).
Pavelpu27
Řidič začátečník
Příspěvky: 113
Registrován: pon 14 lis 19:49

Re: Porsche 911

Příspěvek od Pavelpu27 »

Tak myslím, že mu to tu už pěkně zamotáváme, ale ono to u Porsche 911 fakt není jednoduchý. Těch variant je strašně moc a každá řada má svoje plusy i mínusy.

Pokud chtějí za 4m nové auto, tak to bude určitě 991 a je pravda, že za ty peníze se dá pořídit GTS, která dokonce ani není tak drahá, vzhledem k potenciálním příplatkům oproti Carreře S. Do Turba s velkým T se za 4 míče nevejdou a podle mojí zkušenosti už je Turbo prostě moc a ta obrovská síla kazí jinak hravou náturu 911.

Co se týče GT3, GT2 apod - to už jsou hodně hard core záležitosti. Drží si skvěle cenu, ale na normální ježdění jsou prostě tvrdé a nekompromisní.

Jinak pro ostatní - údajné konstrukční nedostatky a poruchovost řad 996 a 997 se dost zveličuje. V podstatě se jedná jen o jednu typickou závadu, kterou je ložisko na předlohové hřídeli. Je to závada sice velmi závažná, která může způsobit "potkání" motoru, ale zas tak častá není. Řada 996 hodně trpí tím, že prostě není hezká ani zvenku a vlastně ani uvnitř. Naproti tomu 997 je krásná a poměrně spolehlivá. Ale je pravda, že to není auto za 4 mega.
Uživatelský avatar
Zajda
Letec
Příspěvky: 1872
Registrován: ned 04 lis 03:01

Re: Porsche 911

Příspěvek od Zajda »

Já vám nevím, ale vybrat bez bližšího objasnění pohnutek a preferencí kupujících správný model z půlstoletí historie 911 mi přijde nemožné. Ten nájezd by zvládl klidně i veterán.
《》
Uživatelský avatar
970ka
Mistr volantu
Příspěvky: 876
Registrován: pon 25 dub 12:52
Bydliště: Plzeňský wenkov
Kontaktovat uživatele:

Re: Porsche 911

Příspěvek od 970ka »

Za 100000E se pořídí pěkný kousek se vzucháčem s neklesající hodnotou ,ale jak už bylo psáno,je to spíše pro nadšence,kteří ví co s tím.Myslím,že pokud člověk o těch autech nic neví a má na něj,tak bych doporučil jít do nového vozu,nebo lehce jetého z letošního roku v záruce.Já osobně bych si vzal určitě nový model s turbínou,má to lepší spodek,než předchozí model s atmosférou.Nebylo by také od věci ,aby si někde zkusili,jak se do auta nasedá a jak se s tím jezdí,ne každej to totiž dává. Vyrazit někam na salon a ujasnit si co vlastně chci. Neřeknu přeci mladýmu,hele mám 4 mega,zeptej se někde ,co si mám koupit,nebo to tak bylo ? Jestli jo,tak vás pak čeká nejkrásnější období života,jak já to miluju. :)
Carrera S ,Tesla 3 Highland LR,Audi Q3 TSi, AR Stelvio 2,0T, MB SL ,Honda opice
MartinB
Spolujezdec
Příspěvky: 3
Registrován: pon 14 lis 18:49

Re: Porsche 911

Příspěvek od MartinB »

Omlouvam se za nedostatek informaci, nejak jsem nebyl schopny v danou chvili toho vic vymyslet. Dekuju za tak rychle odpovedi, to jsem necekal. O propojeni ridice s autem v teto situace moc nejde, tata do ted jezdil s Q7 3.0 TDI a obcas CL63 AMG (pucene od kamarada). Auto bere spise jako spotrebni vec, kterou ma rad, libi se mu, udrzuje ji cistou, ale rozhodne to pro nej neni zadny konicek. Mama proste jenom jezdi pomalu, v klidu, peclive.

Zatim to nejvice vypada na 991 Turbo 4x4, jsou zde nejake zname vady, nedostatky? Jaky je rozdil mezi Turbo a Turbo S? Krome navyseneho vykonu. Pavelpu psal, ze turba chteji zkuseneho ridice. Bude to problem pro mamu, ktera neprekroci rychlostni limity za zadnych okolnosti?
Uživatelský avatar
970ka
Mistr volantu
Příspěvky: 876
Registrován: pon 25 dub 12:52
Bydliště: Plzeňský wenkov
Kontaktovat uživatele:

Re: Porsche 911

Příspěvek od 970ka »

Pro mámu to bude problém určitě,myslím i pro většinu chlapů,protože to jede jako utržený ze řetězu a to tak,že si to ani většina lidí neumí vůbec představit.Doporučuji se s tím svézt a vzít si rezervní prádlo :-)
Carrera S ,Tesla 3 Highland LR,Audi Q3 TSi, AR Stelvio 2,0T, MB SL ,Honda opice
Odpovědět