Porsche 911

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
Pavelpu27
Řidič začátečník
Příspěvky: 113
Registrován: pon 14 lis 19:49

Re: Porsche 911

Příspěvek od Pavelpu27 »

MartinB píše:Omlouvam se za nedostatek informaci, nejak jsem nebyl schopny v danou chvili toho vic vymyslet. Dekuju za tak rychle odpovedi, to jsem necekal. O propojeni ridice s autem v teto situace moc nejde, tata do ted jezdil s Q7 3.0 TDI a obcas CL63 AMG (pucene od kamarada). Auto bere spise jako spotrebni vec, kterou ma rad, libi se mu, udrzuje ji cistou, ale rozhodne to pro nej neni zadny konicek. Mama proste jenom jezdi pomalu, v klidu, peclive.

Zatim to nejvice vypada na 991 Turbo 4x4, jsou zde nejake zname vady, nedostatky? Jaky je rozdil mezi Turbo a Turbo S? Krome navyseneho vykonu. Pavelpu psal, ze turba chteji zkuseneho ridice. Bude to problem pro mamu, ktera neprekroci rychlostni limity za zadnych okolnosti?
Upřímně si myslím, že pro člověka bez zkušeností s Porsche je Turbo nerozum. Jede to fakt strašně (kromě 993 jsem vyzkoušel všechny řady) a i když si občas neskromně myslím, že řídím celkem obstojně, tak Turbo je prostě moc. Jestli otec jezdil Q7 a max. CL63 AMG, tak bych si porsche hodně dobře rozmyslel a hlavně nejdřív vyzkoušel. Ať si nějaké Porsche na den půjčí a uvidí. Já bych šel do GTS v zadokolce. 4x4 posílá na předek max. 15% výkonu a to zas tak moc znát není, zato těch 80 kg tam prostě cítit je. Ale jak to tak sleduju, tak jim půjde spíš o status a tam je to asi jedno.
doriftonigga
Pan Řidič
Příspěvky: 371
Registrován: sob 09 úno 21:42

Re: Porsche 911

Příspěvek od doriftonigga »

Turbo/ Turbo S je pozemní raketa. Já bych si na to dával pozor. A na 50 km týdně je takový auto podle mě zbytečné. Tohle by klidně šlo dát i se starou 911. Normální Carrera je beztak už dost rychlá.

Možná by ti při výběru pomohl web Porsche (mají velmi detailní konfigurator) nebo katalog od prodejce. Těch variant 911 je tolik, že se v tom neznalý snadno ztratí. Turbo S má kromě vyššího výkonu v základu lepší výbavu.
Pavelpu27
Řidič začátečník
Příspěvky: 113
Registrován: pon 14 lis 19:49

Re: Porsche 911

Příspěvek od Pavelpu27 »

Ať koupí tohle a až to budou za rok prodávat, tak mi dej vědět. Po odpočtu "školného" to bude zajímavý auto.
Uživatelský avatar
Vrooom
Letec
Příspěvky: 2540
Registrován: sob 19 bře 15:16

Re: Porsche 911

Příspěvek od Vrooom »

Nerozumim tomu proc by melo byt turbo nejak extra zaludny? Pedal plynu to ma progresivni, ne? :-) A kdyz si clovek pusti recenze z youtube tak se vetsinou dozvi jen jak je to fajn daily, ale taky nuda protoze to vsechno dela samo ...
Pavelpu27
Řidič začátečník
Příspěvky: 113
Registrován: pon 14 lis 19:49

Re: Porsche 911

Příspěvek od Pavelpu27 »

Vrooom píše:Nerozumim tomu proc by melo byt turbo nejak extra zaludny? Pedal plynu to ma progresivni, ne? :-) A kdyz si clovek pusti recenze z youtube tak se vetsinou dozvi jen jak je to fajn daily, ale taky nuda protoze to vsechno dela samo ...
Turbo není záludný, ale je tak strašně rychlý, že to až unavuje. Ono se v rámci normálních rychlostních limitů nedá jezdit ani z Carrerou S, ale Turbo už je jinej level. Člověk se musí strašně hlídat a jakmile se na chvilku zapomene, je průser na světě. Na dálnice je to super, na hlavní silnice to ještě ujde, na okresky je Turbo moc.
janjan
Mistr volantu
Příspěvky: 616
Registrován: čtv 18 úno 09:15

Re: Porsche 911

Příspěvek od janjan »

Já zas nerozumím tomu, proč někdo řeší 911 pro rodiče na fóru. Jsou 2 typy lidí - jedni chtějí s 911 jezdit, druzí ji chtějí mít. Ve vší slučnosti, vaši jsou evidentně typ č. 2 a v tom případě je úplně jedno, jaká to bude, protože i barva má mnohem větší váhu než nějaké technické "drobnosti".

Jak už tady navíc bylo řečeno - za 4 mega není opravdu problém koupit nové auto. Takže bych rodiče poslal do jednoho z Porsche center a tam si vyberou přesně to, co se jim bude líbit nejvíc. A třeba to nakonec bude Panamera :-bd
eMJe
Pan Řidič
Příspěvky: 316
Registrován: ned 13 lis 10:30

Re: Porsche 911

Příspěvek od eMJe »

Ked to ma v hlave v poriadku, nevidim problem zvlatnut Turbo. To, ze nebude vyuzity jeho potencial ako napr. u C2 je jedna vec, ked na to ale ma a chce to, preco nie? Tymto sposobom - je to prilis rychle - by sme mohli pokracovat do nekonecna a nakoniec by sme skoncili kde? U Boxstera?
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5428
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Porsche 911

Příspěvek od Stepan »

janjan píše:Já zas nerozumím tomu, proč někdo řeší 911 pro rodiče na fóru. Jsou 2 typy lidí - jedni chtějí s 911 jezdit, druzí ji chtějí mít. Ve vší slučnosti, vaši jsou evidentně typ č. 2 a v tom případě je úplně jedno, jaká to bude, protože i barva má mnohem větší váhu než nějaké technické "drobnosti".

Jak už tady navíc bylo řečeno - za 4 mega není opravdu problém koupit nové auto. Takže bych rodiče poslal do jednoho z Porsche center a tam si vyberou přesně to, co se jim bude líbit nejvíc. A třeba to nakonec bude Panamera :-bd
Na 50km týdně nové auto? Proč? Ikdyby to otec chtěl mít, jenom protože (na) to má (a zcela bez ironie, budiž mu přáno), vyjde mu daleko lépe koupit něco staršího se sběratelským potenciálem. Lidi, co se nevyznají stejně starý model od nového nepoznají a u lidí, co se vyznají bude za fajnšmekra. Navíc na tom neprovaří majlant na ztrátě ceny.

Add příliš silné auto: Pán očividně nehledá perfektní vyváženost, řidičské zážitky a pocit, že to auto opravdu drtí. Spíše ho začala naftová Q7 nudit a rád by nějakou hračku, když už má jeho kámoš to CL63. A v tomhle případě, čím silnější tím lepší. Aspoň mu to neudělá na rovinkách ostudu :ymparty: Navíc, kolik znáte lidí, co v dospělosti rozstřelí silný auto, protože ho nezvládli?

A když už jsme u toho nezvládání silných aut: Otec nedávno dostal zážitkový poukaz na jízdu ve 458 na okruhu v Brně. Měl zaplacená 3 kola s možností přikoupit si další na místě další. Vlastní sporťák nikdy neměl, maximálně si občas něco půjčí na vyblbnutí, pak to vrátí, doplatí za vzorek na gumách a má pokoj. V půlce druhého kola mu instruktor řekl, že ukončuje jízdu, protože takovýhle BLI ještě neviděl. Organizátor se pak otce ptal, co má v garáži, když se mu v tom autu instruktor málem poblil. Po odpovědi: "Nooo, do kanclu to mám asi 700 metrů u nás po vesnici, tak to jezdím ve Felicii nebo na kole a když jedu někam dál, tak si vezmu něco doma z garáže" dostal táta hotově keš zpátky všechny peníze a už ho tam nechtěli ani vidět. Smutný Vánoce :-q
Tím jsem chtěl říct, že pokud už pán má se silnějšími auty nějakou zkušenost, není důvod, aby Turbo obalil o strom. Pořád je to moderní auto se spoustou asisentů. A že nevyužije potenciál? No a co? ;)
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
janjan
Mistr volantu
Příspěvky: 616
Registrován: čtv 18 úno 09:15

Re: Porsche 911

Příspěvek od janjan »

On si totiž každý majitel nového Porsche položil základní otázku: "A není nové zbytečné?"... Ne, není, je to Porsche, ne Fábie. Už proto je zbytečné tady řešit takové auto, protože 99% přispěvovatelů zkrátka nemůže poradit, žijí zkrátka (bez urážky) v jiném světě.
Michal12
Autoškolák
Příspěvky: 23
Registrován: pon 14 lis 21:28

Re: Porsche 911

Příspěvek od Michal12 »

Já to vidím právě naopak - Turbo je na podávané výkony srovnatelné s Ferrari či McLarenem velmi krotké, s bezpečným 4x4, vhodné i do deště a sněhu. Ne nadarmo s tím v Hamburku či Londýně vozí děti do školky. Když se na to nešlape, je to úplně v pohodě, s automatem, možná jen trochu tvrdší.
Takže za mě - pro mámu to problém vůbec nebude, protože nikdy nebude potřebovat sešlapovat plyn více než pár milimetrů.
970ka píše:Pro mámu to bude problém určitě,myslím i pro většinu chlapů,protože to jede jako utržený ze řetězu a to tak,že si to ani většina lidí neumí vůbec představit.Doporučuji se s tím svézt a vzít si rezervní prádlo :-)
Odpovědět