GTD + STI

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
Odpovědět
Japa
Autoškolák
Příspěvky: 53
Registrován: pon 13 kvě 18:09
Bydliště: Karviná

Re: Zábavné auto na dojíždění po dálnici

Příspěvek od Japa »

Synci, BRZ mám více než 2 roky, je mi skoro padesát a dálniční jízda v tom mi nečiní žádné problémy. Z důvodu radosti z jízdy se dálnicím sice vyhýbám, ale když není z časových důvodů zbytí, dal jsem na otočku Prahu, 800 km po dálnici do Slovinska a žádnou únavu jsem nepociťoval.
Panda
BRZ
Allspace
Uživatelský avatar
Zajda
Letec
Příspěvky: 1874
Registrován: ned 04 lis 03:01

Re: Zábavné auto na dojíždění po dálnici

Příspěvek od Zajda »

Pánové mám trochu pocit že jste z těch nových utlumených aut už trochu zdegenerovaní. Jakoby se BRZ mělo div ne rozpadnout jakmile vjede na dálnici. Teď jsem si dal cestou na a z dovolené 700 kilometrové přesuny na jeden zátah ve Swiftu (který nemá například ani zvukovou izolaci podběhů) a pokud jsem měl nějaký problém, pramenil jedině z posezu a opěradel bez bederní podpory. Po hotfixu s polštářkem pod záda jsem už neměl opravdu žádný problém :-)
《》
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27044
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Zábavné auto na dojíždění po dálnici

Příspěvek od řidičBOB »

Fajn je to jednou za rok na a z dovo...když mi je 20.
Jezdit s tím ale jako daily car po D1 - to si úplně ten požitek za volantem, prostě neumím představit.
Kdybych jezdil třeba přes Buchlováky, tak prosím...
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
KDB
Mistr volantu
Příspěvky: 562
Registrován: čtv 10 lis 15:52

Re: Zábavné auto na dojíždění po dálnici

Příspěvek od KDB »

BRZ není Trabant.
MG - radost až na kost.
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27044
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Zábavné auto na dojíždění po dálnici

Příspěvek od řidičBOB »

Není. I když Subaru není žádným etalonem ničeho.
Ale D1 není zábavná okreska.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
speleo
Pan Řidič
Příspěvky: 213
Registrován: stř 16 úno 10:41

Re: Zábavné auto na dojíždění po dálnici

Příspěvek od speleo »

řidičBOB píše:Fajn je to jednou za rok na a z dovo...když mi je 20.
Jezdit s tím ale jako daily car po D1 - to si úplně ten požitek za volantem, prostě neumím představit.
Kdybych jezdil třeba přes Buchlováky, tak prosím...
+1
Ford Focus II. kombi 2.0i 107kW Titanium
Uživatelský avatar
KDB
Mistr volantu
Příspěvky: 562
Registrován: čtv 10 lis 15:52

Re: Zábavné auto na dojíždění po dálnici

Příspěvek od KDB »

Kdo chce, zábavu si vždycky najde.
MG - radost až na kost.
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27044
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Zábavné auto na dojíždění po dálnici

Příspěvek od řidičBOB »

Tak ale na to už BRZ nemá koně, aby byl na D1 zábavný...
No pain, no gain.
Vespa time \m/
greg
Autoškolák
Příspěvky: 64
Registrován: pát 21 říj 18:58

Re: Zábavné auto na dojíždění po dálnici

Příspěvek od greg »

Nemusíte ho spochybňovať za to že si vybral to subaru namiesto octavie alebo leona, vzhľadom na to že písal:
Budu s ním jezdit po nejdelším českém tankodromu, po stověžaté a po okreskách tam u nás na Moravě.
Asi sa rozhodol, že zábavu si nechá na tie okresky na ktoré si predpokladám rád pravidelne zájde s takým autom aj keď nebude dôvod. A že na diaľnici tomu budú chýbať kone na zábavu si myslím že nevadí, lebo na diaľnici sa aj tak žiadna poriadna dlhodobá zábava nedá "provozovat". Šliapať na plyn čo to dá a obiehať ostatné autá asi pre žiadneho petrolheada nie je porovnateľná vec s tým, čo sa dá zažiť na peknej okreske. Navyše na nej má subaru výhodu okrem zadného pohonu aj v tom, že nemusí letieť dvesto aby sa pri tom bavil. Čo nakoniec aj písal sám.
Navyše spomínal aj to, že nemá veľké nároky na výbavu a priestor a tiež má možnosť si v prípade potreby požičiať väčšie auto (asi vie aké ma potreby a že ten priestor často využívať nebude). BRZ nie je žiadny prémiový športiak, ktorý by ho mal zožrať na nákladoch. Takže to dáva zmysel aj z racionálneho hľadiska (keď máme na mysli racionálneho petrolheada, samozrejme).
Nejak mi nejde do hlavy prečo by ho fórum plné fanúšikov áut malo nútiť prevážať vzduch v kufri oktávky, keď mu je jasné že sa bez toho zaobíde a môže si dopriať zaujímavejšie vozenie.
Samozrejme nikto nespochybňuje, že BRZ nie je top voľba na diaľnicu, ale viacerí sa tu zhodli že to dá aj diaľnice bez problémov.
Toyota GR86 MT
Swift sport 1.6 5D
Uživatelský avatar
KDB
Mistr volantu
Příspěvky: 562
Registrován: čtv 10 lis 15:52

Re: Zábavné auto na dojíždění po dálnici

Příspěvek od KDB »

Představ si, Bobe, že jsou i jiné zábavy, než práskat bičem nad hromadou koní.....
MG - radost až na kost.
Odpovědět