GTD + STI

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
Odpovědět
Uživatelský avatar
x2005
Letec
Příspěvky: 1253
Registrován: úte 01 bře 11:08

Re: Zábavné auto na dojíždění po dálnici

Příspěvek od x2005 »

Toybaru je zajímavá příležitost, jak vystoupit z davu. Když jsem si přečetl dvě "recenze" na autíčkáři, tak jsem ho hned běžel koupit. No naštěstí byla neděle..... :D Dovedu si to představit jako zajímavý/zábavný auto na městský a příměstský ježdění. Na dálnici bych si to musel vyzkoušet. A mám obavy z hluku a chybějící výkonové rezervy. Z venku bezpochyb zajímavé auto. Pohled do interiéru je tedy zarážející, ale v reálu to bude lepší než na vizualizaci. Ovšem nejsem přesvědčený, že bych za to byl ochotný dát ceníkových 812tKč. Ten interiér je tak o 200 míň.
bzr400.jpg
bzr400.jpg (315.75 KiB) Zobrazeno 3757 x
http://www.subaru.cz/download/ceniky/20 ... MY2016.pdf

Ale jak jsi říkal, třeba už příště nic takovýho koupit nepůjde, tak jestli ti jízdní zkouška nadchla, tak hurá do toho. Já bych si to za plnou cenu nekoupil, ale na víkend nějakou hezky zajetou za polovic bych třeba zkousnul.



P.S.: Pokud si vedle toho posadím Leon Cupra 5D za 733 900 Kč v ceníku, tak bych se vrátil opět k prodejcům seat. Proti tomu je BRZ opravdu o dvě klila přepálený. Jestli chceš Cupru do výroby, tak nevím, zda to ještě půjde vůbec zadat, protože facelift. Po faceliftu bude mít snad i Leon FullLED (jako má Ateca), který budou i pořádně svítit. :-?
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5428
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Zábavné auto na dojíždění po dálnici

Příspěvek od Stepan »

Interiér se dá vyřešit, říká se tomu GT86, které místo toho archaického rádia má normální infotaiment. Ale 30k příplatek mi za to nestojí, USB na iphone to má v základu a víc tam nepotřebuju. Oficiální inzerovaná cena se u všech dealerů drží kolem 770 i s příplatkovou barvou. Třeba si někdo nechá vysvětlit, že v březnu přijde FL a pak už to nikomu neprodá, takže by měl snižovat, dokud dobráci jako já existují :ymhug:
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Uživatelský avatar
Vrooom
Letec
Příspěvky: 2539
Registrován: sob 19 bře 15:16

Re: Zábavné auto na dojíždění po dálnici

Příspěvek od Vrooom »

x2005: Tezko porovnavat brz s hot hatchem, zcela jina koncepce a ridicsky poteseni.

Btw co fiesta ST? Asi to nebude nejlepsi auto na dalnici, ale mela by byt nejakym zpusobem ridicsky velmi podmaniva (nikdy jsem s nicim podobnym nejel, ale nekde sem uz cet, ze se jedna o nejzabavnejsi HH).
Uživatelský avatar
M.Z.
Letec
Příspěvky: 5444
Registrován: úte 28 srp 13:23
Bydliště: FM

Re: Zábavné auto na dojíždění po dálnici

Příspěvek od M.Z. »

Soused ji má v listopadu dostat, snad mě sveze. Tak pak můžu poreferovat, jak je to s tou zábavou.
Wroom: o víkendu něco plánujem, ještě nevím, kam se pojede.
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2 MT
hoonring.cz
Coupe JCW KW3
retron
Letec
Příspěvky: 1384
Registrován: pát 13 dub 10:44

Re: Zábavné auto na dojíždění po dálnici

Příspěvek od retron »

měl jsem se možnost sjet s BRZ na akci, kde bylo dalších cca 25 aut. BRZ byl jediný bájný nosorožec s manuálem. První dojem subtilní mezi těma oteklinama a druhý interier otřes, atrapy karbonu, ty hodinky sou dokonce klasika v monochromu ne jak na fotce. Ale pak to člověk nakopne a je mu to uplně jedno :D Na druhou stranu volant, řadička a hlavně sedadla jsou špičková, přístroje také. Řízení, řazení naprosto přesné a přímé (přímější je aktuálně z konfekce pouze Giulia), svor svoruje, ikdyž si to mírně hrábne, ale žádná elektronika do toho nekecá nebo jestli jo tak jsem to teda nepostřehl. Po všech výtkách na BRZ/GT86 mě příjemně překvapilo, že to docela i jede vzhledem k charakteru auta to stačí, ikdyž je jasné, že by podvozek snesl o třetinu vyšší výkon. Točit to skoro do 8mi s výhružně blikající kontrolkou průměru asi dva centimetry má něco do sebe, se slzou v oku jsem trochu vzpomínal na S2K, jenže narozdíl od ní je to hodný a nezáludný. Na dálnici v rychlostech kam až jsem se dostal bylo stabilní, trošku tužší a citlivější na vyjeté koleje, ale to se dá čekat, na vyšší rychlost by tomu už asi chyběl rozvor, hluk žádný extrém ani od oken. S nějakým HH to dle mého moc srovnávat nelze, ikdyž mu to Cupra natře, tak tohle prostě není jen rychlý HB, ale sporťák nebo teda spíš kupátko. Pokud člověk překousne tu palubku (která je k zblití ovšem i v Cupře), což musel u Subaru vždy, po nastartování už to neřeší tak není o čem. Zvenku se mi subjektivně líbí daleko víc BRZ vůči GT86. Interier neposoudím. Ale každý kdo z toho vylez byl nadšený. Jenom to nebrat v té modrofialové metle :ymsick:
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5428
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Zábavné auto na dojíždění po dálnici

Příspěvek od Stepan »

Cupra na druhý dojem nezanechala takovou stopu. Takže vybíráme mezi BRZ/GT86...
Jednání s prodejcem BRZ ve fázi, kdy po jeho zcela směšné nabídce na odkup předváčeky byl odkázán do patřičných mezí, a předložení podmínek za kterých jsem ochoten novou skladovku do 14 dnů přebrat, zatím 2 dny ticho po pěšině. Buď ho podmínky urazily nebo přemlouvá šéfa. Doufám ve variantu B :ymhug: V opačné případě mě čeká dlouhé kolečko po dealerech ve všech koutek republiky, nemám na to náladu, radši bych už jezdil :D

add Leon: na stránkách seatu už ho ani nelze vybrat do konfigurátoru. Takže skladovky Cupra 290k. S jejich oficální cenou jsem kolem 700k, počítal bych s odpočtem který nabízejí v případě nákupu na IČO+nějakou motivační slevou kolem 650k. Nicméně byla by to z nouze ctnost, nechci, ikdyž je to velmi zajímavá možnost.
add Fiesta: v rámci rozpočtu si můžu vybrat mezi silnějším autem (Cupra/GTI) nebo lepší koncepcí (BRZ/GT86) takže je zcela offtopic. Auto bude "na furt", takže se nechci při nákupu ošidit.
add retron: omezovač otáček mě při předváděcí jízdě taky vzal 2x silně přes prsty. Holt jsem se nechal unést :x
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Uživatelský avatar
Vrooom
Letec
Příspěvky: 2539
Registrován: sob 19 bře 15:16

Re: Zábavné auto na dojíždění po dálnici

Příspěvek od Vrooom »

Jasne, pokud mas penizky nebo ti nevadi nizsi prakticnost oproti HB u BRZ , tak ho vem, ja jen pokud by jsi sel po fun factoru u hatchbacku tak ta fiesta by mela byt vys nez cupra/gti ...

Mne se treba v modre zda BRZ paradni. :x

MZ pokud to nebude na druhem konci CR a budu mit cas (v sobotu budu mit cas az po druhe odpoledne, ale i to da dost casu dojet treba na CV :-)) ...
Uživatelský avatar
M.Z.
Letec
Příspěvky: 5444
Registrován: úte 28 srp 13:23
Bydliště: FM

Re: Zábavné auto na dojíždění po dálnici

Příspěvek od M.Z. »

Jestli ti to opravdu sedlo, asi bych dál nehledal. Jen aby ti časem nezačal chybět výkon, i když mě třeba na MX5 taky nechyběl.

Zkus nastínit, co znamená směšná nabídka předváděčky, ať se případně taky pobavíme.

Wroom: neumím rozluštit zkratku CV

V neděli je na Brněnském okruhu údajně sraz M- bavoráků s jízdama po okruhu, kdyby ses tam chtěl mrknout. Já ještě zvažuju.
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2 MT
hoonring.cz
Coupe JCW KW3
Uživatelský avatar
k86
Mistr volantu
Příspěvky: 790
Registrován: úte 10 kvě 07:36

Re: Zábavné auto na dojíždění po dálnici

Příspěvek od k86 »

Me to furt nejak nejde do palice, zabavne auto na dojizdeni po dalnici (D1) a ve finale je BRZ.

to z toho dojizdeni bude spis utrpeni a auto delane na zatackovite okresky zabite jizdou rovne :-/
FFIIIC FL 2.0TDCI 110kw - Samochod firmowy
Mondeo 2012 1.6 Ecoboost 118kw
Uživatelský avatar
Zajda
Letec
Příspěvky: 1872
Registrován: ned 04 lis 03:01

Re: Zábavné auto na dojíždění po dálnici

Příspěvek od Zajda »

Já to třeba chápu naprosto. Potřebuje jedno auto na všechno a ve finále je to nejzábavnější.
《》
Odpovědět