GTD + STI

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
Odpovědět
honziss
Letec
Příspěvky: 3453
Registrován: úte 08 bře 09:08

Re: Zábavné auto na dojíždění po dálnici

Příspěvek od honziss »

Kupodivu dobry dalnicni auto byla 1er F20 co jsem mel predtim, ta po FL 120d s 190k + 8ZF si myslim bude na dalnici paradni, akorat do budgetu se urcite nevleze nova.
R4...258k
R3...261k
EV...264k
honziss
Letec
Příspěvky: 3453
Registrován: úte 08 bře 09:08

Re: Zábavné auto na dojíždění po dálnici

Příspěvek od honziss »

honziss píše:Kupodivu dobry dalnicni auto byla 1er F20 co jsem mel predtim, ta po FL 120d s 190k + 8ZF si myslim bude na dalnici paradni, akorat do budgetu se urcite nevleze nova.
Mit na dalsi auto vic penez, tak si ji klidne koupim v naprosto zakladni konfiguraci na 16 plechacich, jen bych pridal: 8ZF, M volant + sedadla, cernej strop, navi a tempomat.
R4...258k
R3...261k
EV...264k
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5428
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Zábavné auto na dojíždění po dálnici

Příspěvek od Stepan »

honzisss: Problém je v tom, že zatímco pořizovací cena+garanční kontroly+běžný servis jdou "na účet podniku", spotřeba jde komplet zamnou. A já (bohužel), narozdíl od většiny místních, neřeším problém "stojí mi to za ty peníze?", ale "můžu si to vůbec dovolit?". Samozřejmě, že benzínový hothatch, GTI/ST/Cupra/OPC, by byl pro mě v daném limitu nejšťastnější volbou. Bohužel v dálničním provozu s těžkou nohou roste spotřeba nad únosnou mez.

E: ojetinu v případě dobré nabídky ano, ale pouze od důvěryhodného zdroje a s nájezdem do 20k max. V inzerci je spousta super nabídek, akorát to má vždycky nějaký háček. Typicky má auto na tachometru stovky kilometrů, stojí 60% PC nového, akorát je dotažený ze zahraničí a serviska už se ztratila. To fakt ee :D
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5428
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Zábavné auto na dojíždění po dálnici

Příspěvek od Stepan »

Zajímavý postřeh: podle konfigurátoru stojí 120d v konfiguraci sociál 778k včetně DPH, cca 650 bez a to už je, v případě rozumné nabídky na protiúčet a slevy na salonu v mých vodách :D . Zároveň nemůžu přijít na nic, co by mi ve výbavě chybělo. Manuál tam je, relativně důstojnej motor taky. Proč ne?
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
honziss
Letec
Příspěvky: 3453
Registrován: úte 08 bře 09:08

Re: Zábavné auto na dojíždění po dálnici

Příspěvek od honziss »

Stepan píše:Zajímavý postřeh: podle konfigurátoru stojí 120d v konfiguraci sociál 778k včetně DPH, cca 650 bez a to už je, v případě rozumné nabídky na protiúčet a slevy na salonu v mých vodách :D . Zároveň nemůžu přijít na nic, co by mi ve výbavě chybělo. Manuál tam je, relativně důstojnej motor taky. Proč ne?
Jestli ti v zakladni vybave bmw nic nechybi, tak to si stastnej clovek :) minimalne sportovni sedadla + M volant jsou povinnost. Manual ma kratsi prevody nez ZF, tj lip jede a vic zere kolem dalnicnich 150ti, ale velkej rozdil to neni. 1er me vzdycky udivovala v tom jak je na dalnici stabilni (kdyz zrovna neni 30 cisel brecky) a jak umi vysoky rychlostni prumery za malo.
R4...258k
R3...261k
EV...264k
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5428
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Zábavné auto na dojíždění po dálnici

Příspěvek od Stepan »

Je to sotva půl roku, co jsem vylezl z Felicie a současný povoz byl kupován pro staršího pána, co technologiím moc nehoví. Co se týče navigace jezdím Waze a víc toho vlastně nevyžaduju. Nejsem na to zvyklej a radši si odkvedlám/odřídím všechny kolony výměnou za to, že při jízdě mám nad autem doopravdy kontrolu. Plus samozřejmě finanční stránka věci
Vlastně ten základní paket Advantage, s tempomatem a pár blbostma vypadá zajímavě, ale obešel bych se bez něj ;;)
Každopádně 120d píšu na seznam k předváděcím jízdám. Doporučení na dobré dealery VW a BMW? Praha a Vysočina.
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
honziss
Letec
Příspěvky: 3453
Registrován: úte 08 bře 09:08

Re: Zábavné auto na dojíždění po dálnici

Příspěvek od honziss »

Znam dobryho kluka na prodej v Inveltu, kdybys chtel kontakt, posli sz.
R4...258k
R3...261k
EV...264k
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5428
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Zábavné auto na dojíždění po dálnici

Příspěvek od Stepan »

Byl jsem si jenom sednout ve standardním Golfu a nevím, nelíbilo se mi. Divně se mi v tom sedí a to jsem celkem standardizovanej euro človíček (187cm). Takže předváděcí jízdu jsem odložill a vyrazil do škodovky. Hezký, pěkný, ale ta cenová politika a navíc ten batůžek vzadu sebou tahat nepotřebuju. ~x( . Golf>Octavie, i se mi víc líbí. Vyrazím na tu předváděčeku do Podbabský :)
Koukal jsem, že v předváděčkách se dá v daných hladinách i CCčko/B8/Superb. Většinou dvoulitr nafta, 103kw, DSG ale hlavně fERlajnupyčo. Takže auto sice hezký, ale nemám peníze na to, abych si ho koupil v adekvátní výbavě, takže ne.
120d mi zatrhli, prej drahej servis :D
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Uživatelský avatar
M.Z.
Letec
Příspěvky: 5444
Registrován: úte 28 srp 13:23
Bydliště: FM

Re: Zábavné auto na dojíždění po dálnici

Příspěvek od M.Z. »

Servis je snad předplacený do 100tkm, ne?
Resp. to bylo zamítnuto na základě cenové nabídky prohlídek, nebo se jedná o předsudek?
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2 MT
hoonring.cz
Coupe JCW KW3
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5428
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Zábavné auto na dojíždění po dálnici

Příspěvek od Stepan »

předsudek :ymparty:
jinak jsem se, btw, zamiloval do Giulii. Ale na tu mi minimálně 150-200 chybí :(
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Odpovědět