Auto pro maminku cca 50000,-

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
Uživatelský avatar
beaumont
Letec
Příspěvky: 1285
Registrován: stř 16 úno 12:55

Re: Auto pro maminku cca 50000,-

Příspěvek od beaumont »

pjanda píše:Budu asi trochu jako Beaumont s Alfou ;) (...)
Jsem hluboce, hluboce poctěn ^:)^ ^:)^ ^:)^

Sorry za OT.

K tématu: Auto bez ABS bych na běžné ježdění nebral. Když nic jiného, tak i při panickém brždění na suchu ABS zabrání zničení pneumatik (tj. nevybrzdí se na nich plošky). A na ledu / sněhu je ABS k nezaplacení, tedy pokud funguje jak má a je alespoň trochu slušně nastavené.

Zásadní rozdíl ABS vs. ESP vidím v tom, že běžný (tj. naprosto ne-sportovně až defenzivě jezdící) řidič použije ESP tak 1x až 10x v životě a ABS během zimy tak 1x až 10x denně
Italská auta jsou nespolehlivá, KSČM je demokratická strana, člověk způsobuje globální oteplování a stroje těžší vzduchu nikdy nemohou létat! ;-)
Uživatelský avatar
pjanda
Administrátor
Příspěvky: 3001
Registrován: ned 06 úno 13:20
Kontaktovat uživatele:

Re: Auto pro maminku cca 50000,-

Příspěvek od pjanda »

beaumont píše:Zásadní rozdíl ABS vs. ESP vidím v tom, že běžný (tj. naprosto ne-sportovně až defenzivě jezdící) řidič použije ESP tak 1x až 10x v životě a ABS během zimy tak 1x až 10x denně
Mozna proto ma "na svedomi" o tolik vice nehod ;) Viz citovane studie... Neni spatne si to precist, jsou to zajimava fakta. Mylny spoleh na ABS je zkratka vetsi minus nez jake je samotne fungovani ABS plus.

A je otazka, co zacne delat s uvazovanim lidi ESP, az bude od pristiho roku povinne ve 100 procentech aut. Dnes ve 40 procentech aut, samozrejme hlavne levnejsich, neni. A ono vyuzit ESP 10 denne v zime take neni zadny problem.

Kdyz si vzpomenu na nekolik zazitku s ridici ve stylu "moje prvni jizda s ESP na snehu" a jejich prekvapive reakce, jak mohou delat s autem prakticky co chteji a ono jede kam reknou... Bych se nedivil, kdyby to take vedlo k rade nehod.
Milovník starých pořádků.
Skanz3n
Uživatelský avatar
beaumont
Letec
Příspěvky: 1285
Registrován: stř 16 úno 12:55

Re: Auto pro maminku cca 50000,-

Příspěvek od beaumont »

pjanda: A v čem je problém? Jsou dvě možnosti:
1) Ty studie jsou z nějakého důvodu naprosto mimo a buď naprosto špatně interpretují správná data (což je můj názor) popř. dobře interpretují chybná data, ABS pomahá a je to OK.
2) Studie jsou v pořádku, lidé s ABS se zblázní a začnou jezdit jako idioti mnohem rychleji ve slepé víře, že je ABS spasí. Nespasí (protože jedou moc rychle) a počet nehod zůstane ca. stejný. Tedy nabourá ca. stejný počet lidí zhruba ve stejné rychlosti (jedou rychleji, ale s ABS víc ubrzdí, zbytek při nárazu je zhruba jako by jeli pomaleji bez ABS). A ti co nenabourají, jedou rychleji, což je pro ostatní na silnici jen dobře, jede se svižněji a příjemněji.
;)
Italská auta jsou nespolehlivá, KSČM je demokratická strana, člověk způsobuje globální oteplování a stroje těžší vzduchu nikdy nemohou létat! ;-)
Smrťák
Letec
Příspěvky: 2818
Registrován: stř 16 úno 20:51

Re: Auto pro maminku cca 50000,-

Příspěvek od Smrťák »

S ABS víc neubrzdí. Pouze můžou korigovat směr a nedostanou smyk.
Sbohem. Už tady nejsem. Mám dost všech for.
Uživatelský avatar
beaumont
Letec
Příspěvky: 1285
Registrován: stř 16 úno 12:55

Re: Auto pro maminku cca 50000,-

Příspěvek od beaumont »

Ale jo, za hodně mokra a hlavně na ledu / sněhu ano. Na suchu ovšem ne, ale to taky nikdo (ani při zavádění ABS) netvrdil.
Italská auta jsou nespolehlivá, KSČM je demokratická strana, člověk způsobuje globální oteplování a stroje těžší vzduchu nikdy nemohou létat! ;-)
Uživatelský avatar
Deli
Letec
Příspěvky: 3118
Registrován: stř 16 úno 15:41

Re: Auto pro maminku cca 50000,-

Příspěvek od Deli »

pjanda píše:Vidite a u ABS to funguje uplne stejne :) Vzdyt ABS neni nic jineho nez "protiprokluz pro brzdy" a protiprokluz uz nema tak daleko k ESP.

Nevim, jak v podobnem srovnani obstoji ESP (predpokladam, ze stejne), ale u ABS je k dispozici mnohem vice historickych dat a zavery vidite sam. Lide zkratka pojedou treba na kluzku rychleji, kdyz prece mohou kdykoli "zadupnout brzdy". Ale ovladatelnost auta pod brzdami neni az tak nekonecna hodnota, aby vyvazila delsi brzdnou drahu jako takovou...
Dobře, no :) Já to beru podle sebe, na ABS jsem nikdy nespoléhal, že to všechno vyřeší... jen že to budu mít jednoduší, že můžu brzdit a kroutit volantem, hádat se nebudu, statistika je to pěkná :)
"Každý tančíme podle vlastní melodie." Charles Emerson Winchester III :)
Fordem tam, vlakem zpátky! ;;)
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3970
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Auto pro maminku cca 50000,-

Příspěvek od HondaMan »

Deli píše:Tohle beru u ESP, ale už né tolik u ABS :)
+1
"Potřeba" ABS je krásně vidět na videích nehod z Ruska, kdy se každá Samara řítí, v neovladatelném smyku, vstříc nepěkné budoucnosti.
Chápu, že pro pár promile řidičů je ABS limitující, ale zbytku řidičů bude ABS rozhodně prospěšné.
A to nemluvím o moderních ABS, které udržují X procentní prokluz kola pro zkrácení brzdné dráhy.

Beaumont: Především na sněhu není ABS žádný zázrak. Auto bez ABS si před kola nahrne sníh, který mu pomáhá více brzdit. problém je, pokud získá auto na jednom kole (jedné straně) výrazně větší adhezi. Pak se auto bez ABS vcelku rychle roztočí.
2.9T RWD
Uživatelský avatar
kazysvjet
Pan Řidič
Příspěvky: 347
Registrován: pát 18 bře 07:11
Bydliště: Bechyně

Re: Auto pro maminku cca 50000,-

Příspěvek od kazysvjet »

vsichni jste OT
jezdím pod své možnosti a jsem ovce
Uživatelský avatar
d1.8t
Letec
Příspěvky: 1438
Registrován: čtv 17 úno 10:38

Re: Auto pro maminku cca 50000,-

Příspěvek od d1.8t »

pjanda píše: Lide zkratka pojedou treba na kluzku rychleji
Dluhodobá pozorování mě přivedla k závěru, že lid vůbec netuší, kdy to klouže a kdy ne. Jedou prostě podle očí, přesvědčený, že rychlostní rezervu kterou si nechali je dostatečná. Kolikrát se nestačím divit extrémům, jednak když to prakticky neklouže, všichni se plouží a moje cestovní rychlost je v celých násobcích okolního provozu, druhak když to klouže jaxsvině, mám volantu plný ruce a moje rychlost je jen nepatrně vyšší než u ostatních aut.
RWD
Uživatelský avatar
Caddy
Letec
Příspěvky: 1333
Registrován: stř 16 úno 14:25
Bydliště: Mikulov
Kontaktovat uživatele:

Re: Auto pro maminku cca 50000,-

Příspěvek od Caddy »

beaumont píše:
pjanda píše:Budu asi trochu jako Beaumont s Alfou ;) (...)
Jsem hluboce, hluboce poctěn ^:)^ ^:)^ ^:)^

Sorry za OT.

K tématu: Auto bez ABS bych na běžné ježdění nebral. Když nic jiného, tak i při panickém brždění na suchu ABS zabrání zničení pneumatik (tj. nevybrzdí se na nich plošky). A na ledu / sněhu je ABS k nezaplacení, tedy pokud funguje jak má a je alespoň trochu slušně nastavené.

Zásadní rozdíl ABS vs. ESP vidím v tom, že běžný (tj. naprosto ne-sportovně až defenzivě jezdící) řidič použije ESP tak 1x až 10x v životě a ABS během zimy tak 1x až 10x denně
ja mam teda zkusenost takovou, ze s ABS na snehu/ledu, kdyz je fakt kluzky, nezastavim vubec....nebo za daleko dale, nez bez nej.
Odpovědět