Auto pro budoucí rodinu

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
haunted
Adept autoškoly
Příspěvky: 10
Registrován: pon 09 kvě 17:24

Auto pro budoucí rodinu

Příspěvek od haunted »

Zdravím

Naskytla se mi možnost koupit si moje vlastní první auto. Zkušenosti s řízením mám již vcelku velké a rád bych vás všechny poprosil o jakoukoliv radu, protože v autech se skoro vůbec nevyznám.

Do 5-6 let plánujeme s přítelkyní rodinu a proto bych možná preferoval trochu větší auto. Moc se mi libi nový Citroen Berlingo, ve kterém jsem už několikrát jel. Samozdřejme 5-6 let je dlouha doba ale já zase nevydělávám tolik abych si mohl dovolit často měnit auta, proto bych možná rád zustal delší dobu věrný jednomu autu než je střídat.

Je mi víceméně jedno jeslti bude ojeté nebo nové, ale zásadní podmínka je aby to byl diesel a cena maximálně okolo 250 000 Kč.

Budu vděčný za jakoukoliv radu.

Děkuji
Uživatelský avatar
Pickuper
Letec
Příspěvky: 2590
Registrován: stř 16 úno 11:47
Bydliště: Pardubitz

Re: Auto pro budoucí rodinu

Příspěvek od Pickuper »

když ho miluješ (Citroen Berlingo), tak není co řešit ;)
Niko nadžanel ko kerdža
Uživatelský avatar
pjanda
Administrátor
Příspěvky: 3001
Registrován: ned 06 úno 13:20
Kontaktovat uživatele:

Re: Auto pro budoucí rodinu

Příspěvek od pjanda »

Ja bych rekl, ze 5-6 let je opravdu hodne dlouha doba na to, abyste do te doby jezdil autem, ktere realne nepotrebujete. Pokud pro nej mate i jine vyuziti (nebo ho opravdu proste milujete ;) ), je to samozrejme jina. Ale jinak mi to pripomina lidi, kteri si kupuji kombi jen proto, ze zrovna o zivote smysli rodinne a pak s nim nekolik let jezdi sami.

Resil bych situaci, az opravdu nastane, nebo bude na spadnuti. Nyni muzete jeste pet let jezdit treba... Cliem RS a zazit trochu neco jineho nez co budete zazivat pozdeji ;)
Milovník starých pořádků.
Skanz3n
Smrťák
Letec
Příspěvky: 2818
Registrován: stř 16 úno 20:51

Re: Auto pro budoucí rodinu

Příspěvek od Smrťák »

Berlingo je tak pro rybáře. Fuj
Sbohem. Už tady nejsem. Mám dost všech for.
haunted
Adept autoškoly
Příspěvky: 10
Registrován: pon 09 kvě 17:24

Re: Auto pro budoucí rodinu

Příspěvek od haunted »

pjanda píše:Ja bych rekl, ze 5-6 let je opravdu hodne dlouha doba na to, abyste do te doby jezdil autem, ktere realne nepotrebujete. Pokud pro nej mate i jine vyuziti (nebo ho opravdu proste milujete ;) ), je to samozrejme jina. Ale jinak mi to pripomina lidi, kteri si kupuji kombi jen proto, ze zrovna o zivote smysli rodinne a pak s nim nekolik let jezdi sami.

Resil bych situaci, az opravdu nastane, nebo bude na spadnuti. Nyni muzete jeste pet let jezdit treba... Cliem RS a zazit trochu neco jineho nez co budete zazivat pozdeji ;)

ano takhle jsem o tom uz take uvazoval, dekuji
Uživatelský avatar
Caddy
Letec
Příspěvky: 1333
Registrován: stř 16 úno 14:25
Bydliště: Mikulov
Kontaktovat uživatele:

Re: Auto pro budoucí rodinu

Příspěvek od Caddy »

...a nekteri nemaji ani vznik rodiny jako duvod k prodeji peknych aut a nakupu MPV, ale zijou si dal po svem a kupodivu to taky funguje...i stou rodinou... ai ona si to uziva. Nojo, kazdeho boj :)
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3974
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Auto pro budoucí rodinu

Příspěvek od HondaMan »

haunted: mohu se zeptat kolik najedeš za rok, že je podmínkou diesel?
2.9T RWD
Uživatelský avatar
šmoula
Mistr volantu
Příspěvky: 894
Registrován: stř 16 úno 10:04

Re: Auto pro budoucí rodinu

Příspěvek od šmoula »

Ford Focus 2 Combi? Chvilu jsem sním jezdil, zatímco sem měl fabii v servisu, kde mi opravovali znova zmuchnalej předek a nebylo to špatný. Kufr velkej, vzadu hodně místa, ve předu taky, sedačky docela pohodlné.
Motorizace byla 1.8 TDCI ale bohužel nemůžu sloužit, to auto nemělo funkční turbo, takže maximálka byla asi 80 a výkon tak 15kW.

Co mi ale vyloženě vadilo byl zvuk motoru, které byl opravdu nepříjemný a vibrace se přenášely až do interieru. Pokud nenajedeš vyslověně stovky tisíc km ročně uvažoval bych rozhodně o benzínu.

Co se týče jízdních vlastností, byl jsem naprosto spokojen. Kdybych měl zakládat rodinu FOFO2combi by byla jasná volba :)
2.0i 107kW
Uživatelský avatar
PalaS
Řidič začátečník
Příspěvky: 132
Registrován: pon 04 dub 16:44

Re: Auto pro budoucí rodinu

Příspěvek od PalaS »

Takisto radím radšej niečo zábavné, na kombi bude potom 9 mesiacov čas na kúpu ;)
Uživatelský avatar
Deli
Letec
Příspěvky: 3118
Registrován: stř 16 úno 15:41

Re: Auto pro budoucí rodinu

Příspěvek od Deli »

Já bych taky radši bral klasického kombíka :) ale když už bych si to auto chtěl nechat fakt dlouho, tak rozhodně benzín :)
"Každý tančíme podle vlastní melodie." Charles Emerson Winchester III :)
Fordem tam, vlakem zpátky! ;;)
Odpovědět