Služební kombi za 600.000 Kč

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
Odpovědět
iv0
Autoškolák
Příspěvky: 42
Registrován: pát 01 led 17:21

Služební kombi za 600.000 Kč

Příspěvek od iv0 »

Vážení,

prosím místní odborníky o radu. Mám možnost získat služební auto od firmy, výchozí nabídka je nová dieselová ŠKODA Octavia, mohu si nakonfigurovat cokoliv, co bude do 600.000 Kč vč. DPH platí firma, co bude nad, platím já. Není to přesně takto, ale v poměru doplatku a základní ceny (600.000 Kč) po nakonfigurování na webu Škodovky se pak rozloží měsíční splátka operáku mezi firmu a mě. Bude to operativní leasing, po 4 letech si auto mohu odkoupit (teď ještě nevím přesně za kolik).

S autem budu jezdit každý den 20 km do práce a 20 km z práce a pak hlavně pravidelně (cca 1x týdně) cestu 2x 700 km po německé dálnici, to celé v jednom max. ve dvou dnech, takže prioritou je maximální pohodlí ve vysokých rychlostech. Teď jezdím tyto trasy převážně Octavií 1.6 TDI, někdy ale taky Leonem (2.0 TDI 4x4), Golfem (2.0 TDI) resp. C5 (2.2 HDI, bohužel bez Hydractive) z půjčovny a Octavie se upřímně děsím - ze všech aut je jednoznačně nejmíň pohodlná, okolo 170 km/h už není možná normální komunikace s pasažéry vzadu (musím se otáčet a křičet) a po delší trase (2x 6 hodin) z auta vystupuju totálně zlámaný.

Zkusil jsem si cvičně nakonfigurovat Octavii tak, aby byla co nejpohodlnější (což znamená u Octavie hlavně nejtišší), na základě krátkého výzkumu různých testů, tzn.:
* Motor s vyvažovací hřídelí (TDI RS 135 kW; ve variantě 2, viz níže, nahrazeno 1.6 TDI).
* Podvozek s víceprvkovou zadní nápravou (TDI RS 135 kW; ve variantě 2, viz níže, zajištěno čtyřkolkou).
* Dvojitou podlahu do kufru.
* Canton zvukový systém (píšou, že prý to má Active Noise Cancellation).
* Vrstvené čelní sklo.
* Ochrana podvozku proti kamenům (zde jen předpokládám, že ten kus plastu povede ke ztišení auta).
* Kombi (hučí míň, než liftback).

Následující komfortní prvky považuji za "důležité", resp. normální vzhledem výbavě mých ostatních / předchozích aut a dodávek:
* Automat (u varianty 2 není možný)
* Xenony
* Originál navigace (kvůli navigování v tunelech a v centrech měst, jezdit podle mobilu nemůžu)
* Boční zatmavená okna
* Bezklíčové startování

Na víkendové blbnutí mám jiné auto, na stěhování dodávku s koulí, parkuju sice v centru, ale v garáži, takže velikost auta mě netrápí.

A teď dotaz: Takto nakonfigurovaná Škoda Octavia vychází na 870.000 Kč - 960.000 Kč (dle další, méně podstatné výbavy), což mi přijde za (hlučné a nepohodlné) auto nižší střední třídy příliš. Zkusil jsem to osekat a dostal jsem se na variantu 2 (viz výše) za 750.000 Kč. Aktuálně jezdím podobnou Octavií (podobné trasy) z půjčovny a za stejné auto nejsem ochotný nic připlácet (ani mi to nedává smysl, mám lepší auto pro soukromé jízdy a služební můžu absolvovat autem z půjčovny).

Superb není možný (manažerská ješitnost, nemůžu jezdit stejným autem, než má můj šef). Přes to nejede vlak :)

Chystám se tedy do boje o jiné auto (rozpočet mi sice určitě nenavýší), bude to dlouhé a bolestivé, proto bych potřeboval mít předem jasné, co chtít. Zatím jsem vymyslel 2 varianty:
* Zkusit auto nižší střední třídy, ale jiné značky, které by mohlo být pohodlnější. Po krátkém studii testů mě napadá Hyundai i30 a v plné výbavě (prý má úžasné sedačky a ostatní výbava je, aspoň z pohledu toho, co je pro mě důležité, výrazně lepší než u Octavie) se 100 kW dieselem a automatem stojí 660.000 Kč, což mi přijde adekvátní (vzhledem k výši doplatku) a asi i docela schůdné.
* Zkusit Citroen C5, což by mělo být (dle testů i z krátké zkušenosti jako spolujezdec) superpohodlné auto a ve skoro plné výbavě (135 kW, automat, hydroodrpužení) vychází na 870.000. Sice to už je střední třída, ale možná by to mohlo projít vzhledem k tomu, že má image menšího/horšího auta, než je Octavia.

Prosím tedy o rady na téma:
* Jak za rozumný peníz udělat z Octavie pohodlné auto. Napadá mě dodatečné odhlučnění, neoriginální pohodlné sedačky (risknu si porušit podmínky leasingu) nebo nějaký výbavový prvek o kterém nevím.
* Pohodlné a dobře vybavené auto s malým doplatkem nad 600.000 Kč (není ještě něco jiného, jako Hyundai i30, resp. je Hyundai i30 smysluplná volba?).
* Auto v ceně cca. 800.000 - 900.000 Kč, které bude velmi pohodlné na dlouhé cesty (a nebude to Superb).
* Něco úplně jiného?

Díky všem.
Naposledy upravil(a) iv0 dne pát 01 led 20:01, celkem upraveno 3 x.
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27214
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Služební kombi za 600.000 Kč

Příspěvek od řidičBOB »

Golf7 s DCC.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
iv0
Autoškolák
Příspěvky: 42
Registrován: pát 01 led 17:21

Re: Služební kombi za 600.000 Kč

Příspěvek od iv0 »

Díky, ale
řidičBOB píše:Golf7 s DCC
se 110 kW TDI (v nějaké normální konfiguraci) stojí více než 900.000 Kč, to je víc, než C5 a pohodlné to bude určitě míň.

Ale děkuju. Píšu si a zkusím se zastavit u nějakého prodejce a projet ho. DDC nějak reaguje na silnici pod sebou v reálném čase, nebo se jedná o přepínání Comfort/Normal/Sport?
Uživatelský avatar
vonkreuz
Letec
Příspěvky: 1136
Registrován: stř 08 srp 22:02

Re: Služební kombi za 600.000 Kč

Příspěvek od vonkreuz »

AR Giulietta? Není to kombík, ale v naftě se dělá. :D
http://dfens-cz.com/5864-2/ (článek je o benzín verzi)
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16438
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Služební kombi za 600.000 Kč

Příspěvek od pavproch »

absolutně nemám tucha na kolik vyjde i40 CW ale.... vypadá hezky :D a kdesyk tu kdysik myslím -pj- psal o uchvacancujícm podvozku.... (teda pokud sa nepletu)
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
iv0
Autoškolák
Příspěvky: 42
Registrován: pát 01 led 17:21

Re: Služební kombi za 600.000 Kč

Příspěvek od iv0 »

vonkreuz píše:AR Giulietta?
To je další nižší střední, co v rozumné výbavě stojí skoro 900.000 Kč :) Píšu si a zkusím.
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27214
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Služební kombi za 600.000 Kč

Příspěvek od řidičBOB »

iv0: nechci se přít, ale zrovna minulý měsíc jsem kupoval Alltrack:

B/ Barva vozidla / obj. kód: Bílá Pure / 0Q0Q
C/ Zvláštní výbava / obj. kód:
Adaptivní regulace podvozku DCC / PDD
- nastavení režimu podvozku: Sport, Comfort nebo Normal
- volba profilu jízdy
Alarm s integrovaným nezávislým zdrojem / WD1
Back up Horn
- ostraha interiéru
Bi-xenonové světlomety s LED diodami / PXB
- včetně LED denního svícení
- dynamické přisvěcování do zatáček - ostřikovače světlometů
- ukazatel stavu nádržky ostřikovačů
Boční skla vzadu a zadní sklo zatmavené / 4KF 65% absorpce světla
Multif. 3ramenný volant v kůži vyhřívaný / PU4 - výškově i podélně nastavitelný
- hlavice řadicí páky v kůži
Ochranný kryt motoru a převodovky / 1SK Paket Zrcátka / 6XQ
- vnější zpětná zrcátka elektricky nastavitelná, sklopná, vyhřívaná
- automatické naklonění vnějšího zpětného zrcátka u spolujezdce při zařazení zpátečky - osvětlení okolí
Parkpilot / WDA
- signalizace vzdálenosti dopředu i dozadu
- vizuální signalizace zobrazená na displeji rádia či navigace
- automatické naklonění vnějšího zpětného zrcátka u spolujezdce při zařazení zpátečky
PreCrash / 7W1
- proaktivní bezpečnostní systém
- v případě elektronického vyhodnocení rizika nehody dojde k automatickému dovření oken, příp. panoramatického okna, natlakování brzd a přitažení bezpečnostních pásů
Sedadla ergoActive / PB4
- 14-směrové nastavení sedadla na straně řidiče
- vyhřívané přední sedačky
- bederní opěrka na straně řidiče elektricky nastavitelná s masážní funkcí - střední část sedadel v látce New York
- boky a hlavové opěrky v kůži Vienna
Telefonní rozhraní "Comfort" / PTT
- bluetooth připojení
- napojení na anténu skrze uchycení ve středové konzoli
Vyhřívané čelní sklo / PKS - bezdrátově

To celé bez slevy pod 900.000,-
Automat + bezklíč by byl, v případě zachování ostatní výbavy, přes 900, ale po započtění slevy jsi opět někde kolem 800 papouchů. V případě, že bys vzal FWD místo 4motion, jsi ještě níž.
Pro mne G7 rozhodně lepší volba než jakékoliv FR auto.
Naposledy upravil(a) řidičBOB dne pát 01 led 19:31, celkem upraveno 1 x.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
oxik
Letec
Příspěvky: 1816
Registrován: pát 27 čer 10:30

Re: Služební kombi za 600.000 Kč

Příspěvek od oxik »

1er 5d? Pár požadavků nesplňuje, ale cenově nevychází nijak špatně..ale jestli by to ve firmě snesli?
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16438
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Služební kombi za 600.000 Kč

Příspěvek od pavproch »

ref i40 CW - jo, -pj- psal

mj. i o vyjímečné tichosti auta ač to byl sazomet 1.7crD
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Odpovědět