Hyundai a Kia kvalita?

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
krupalam
Spolujezdec
Příspěvky: 5
Registrován: úte 21 srp 19:33

Re: Hyundai a Kia kvalita?

Příspěvek od krupalam »

Zdravím,

co se týče kvality Kií se dá nejspíš jen říct to, že se postupně zlepšuje. Ale servisovat ji při nějakém menším střetu není necitelný zásah do peněženky (vzhledem ke klientele, na kterou díky své ceně míří), o čemž jsem se bohudík nemusel přesvědčit. Při parkování mi vzala dodávka bok vozidla (Ceed r.v. 2015), výměna blatníku a přelakování předního nárazníku s opravou nejprve vypočteno na 20 tKč, nakonec za tuto cenu to bylo i s výpůjčkou vozidla na 5 dní. Platila to pojišťovna viníka, tak jsem byl z obliga.

Obrázek

Ke spolehlivosti mého vozidla se zatím příliš vyjadřovat nemůžu, 40 tkm bez závad (1.4 CVVT 73kw), což není žádný pořádný nájezd. Odteď to bude ale 40tkm ročně, takže se můžu vyjádřit každý rok, jak s časem příbývá oprav :ymhug:

Jinak jsem před koupí tohoto kusu testoval Ceeda ročník 2009 v AAA, první podezřelé bylo, že inzerce tvrdila 77tkm,dovezli vozidlo s 92tkm... nejspíš něco po pobočkách nacestovalo ... nakonec jsem vycouval z koupě, na křižovatce prokluzoval volant o jednu celou otáčku, než začala kola točit.
lu87
Spolujezdec
Příspěvky: 3
Registrován: úte 21 srp 12:28

Re: Hyundai a Kia kvalita?

Příspěvek od lu87 »

Bohužel byl můj ceed také zasažený kroupami a v tuto chvíli mám na karoserii cca 1400 důlků. Nevím, jestli jsou slabé plechy, ale rozbíjelo to i tašky na střechách, tak to asi nemůžu objektivně posoudit:-)
Naposledy upravil(a) lu87 dne stř 22 srp 09:43, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
mattonecz
Letec
Příspěvky: 3234
Registrován: čtv 01 zář 10:56

Re: Hyundai a Kia kvalita?

Příspěvek od mattonecz »

takhle se netrackuje a uz by si s tim mohl prestat
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex :( 2022 Audi Q5 50TDI 210kw
Uživatelský avatar
mattonecz
Letec
Příspěvky: 3234
Registrován: čtv 01 zář 10:56

Re: Hyundai a Kia kvalita?

Příspěvek od mattonecz »

Tak sme v Malaze vyfasovali Kia stonic. Podle zvuku tříválec turbo. Tak uvidíme. Aspoň to má navi :-)
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex :( 2022 Audi Q5 50TDI 210kw
Uživatelský avatar
mattonecz
Letec
Příspěvky: 3234
Registrován: čtv 01 zář 10:56

Re: Hyundai a Kia kvalita?

Příspěvek od mattonecz »

Tak můžu trochu hodnotit. Najeto asi 1700km za 11 dnů. Kia Stonic 1.0T, výbava nevim, ale mělo to navi, couvací kameru a naštěstí i Android auto, takže v pohodě. Interiér působí dost lacině, nic ale nevrzalo. Auto mělo 7700km. Je to takový docela OK auto do města, ale v týhle výbavě a motoru bude určitě přes 400 tisíc, což je prostě moc. I proti Astře to prostě působí dost levně a obyčejně. Motor asi to nejhorší. Výkon tam nějakej je, ale musí se to hodně točit, zvuk je strašnej, hlavně za studena to zní jako rozbitej diesel. Spotřeba 6.8, což taky neni zas tak málo, jezdil sem v podstatě podle předpisů. Nejlepší start stop, kterej mě dvakrát nechal stát na semaforu na zelený a musel sem startovat znovu klíčem.

Jako auto pro ženskou do města asi ok, ale za ty prachy je spousta lepších. Dizajnově docela pěkné.
Obrázek
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex :( 2022 Audi Q5 50TDI 210kw
Odpovědět