Segment C okolo 450-500k

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
Odpovědět
Wdog
Spolujezdec
Příspěvky: 2
Registrován: ned 09 srp 15:38

Segment C okolo 450-500k

Příspěvek od Wdog »

Zdravím,

chci si v horizontu dvou týdnu koupit nové auto do 500 000. V současné době jsem došel na konec svých vyhledávacích možností a průběžným závěrem je Mazda 3, 2.0, 88 KW. Důvod: Vzhled jak vnější, tak i vnitřní. Skvělá ovladatelnost a nadprůměrná odezva palubního systému, skvělý podvozek a pocitově nadprůměrný motor.

Nyní se obracím se na Vás, zkušené motoristy, zda jsou mé pohnutky správné a zda neexistuje nějaký skrytý důvod, proč říci Mazdě ne. (četl jsem 2 posty o zkušenostech po 18000 a 6000 Km, kde majitele vůz pouze chválí).

Krátce ke zváženým konkurentům

Golf - chápu, že je to default této třídy, ale od jeho druhé generace se mi prostě nelíbí. Je solidní, ale nudný a nezajímavý (osobní názor) + za adekvátní motor bych musel cca 80-100k připlácet

Focus - Nová generace vypadá z venku skvělé, ale vnitřek je slabší. Palubní systém nabízí spoustu možností, ale jeho odezva je chabá. Má několik v dnešní době nadstandardních asistenčních prvků v rámci rozpočtu a na papíře silnější motor. - Hlavní konkurent.

Peugeot 308 - slabší spotřeba, hmotnost se projevuje i do jízdních vlastností a pokud se už někdo rozhodne narvat celou palubku do jednoho agregátu, tak bych očekával, že bude mít skvělou odezvu a orientaci. Co se kde nachází je hlavně o zvyku, ale čitelnost obrazovky na stisknutí a samotná odezva je na pěst.

Okrajově jsem slyšel o Leonu, který za stejné ceny přináší více muziky, ale nenašel jsem osobní zkušenosti řidičů.

Za každý smysluplný názor předem děkuji
Odpovědět