Operativní leasing od Škodovky nebo nové auto?

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
LukeNov
Adept autoškoly
Příspěvky: 15
Registrován: stř 23 črc 09:11

Operativní leasing od Škodovky nebo nové auto?

Příspěvek od LukeNov »

Ahoj všem motoristům. Jakožto začínající řidič si chci koupit auto a stojím v klasické situaci - ojetina nebo nové. Ojetina je plus, že se na něm naučím jezdit, ale jezdím pomalu a opatrně, zatím mě vášeň z jízdy nepohltila, navíc je mi 27.
V hotovosti můžu složit max. 50 000. Kupovat auto do 50 000 ojeté dle mého je naprostý vrak - chci s tím jezdit i mimo ČR, několikrát do roka (2-3x) delší tratě typu Francie a dál. Každý víkend zhruba 200-300km. Do práce po Brně jezdit nebudu. Jen pojižďky nebo nákupy.

Koupit na splátky v bazaru je taky šílené skrz přeplatky,navíc musím počítat s nutnými opravami, platbou povinného ručení, havarijního - nemám žádné bonusy, takže to nebude nejlevnější.

Nové auto - bez pořádné akontace se dostávám taky do velkých částek na přeplacení, ale ve splátkách je povinné ručení, havarijní pojištění a další - nevypadá až tak špatně. Můžu splácet max. 6000 měsíčně, čili jsem na 5-6ti letech splátek.

Takže jsem se nadchnul ve vidině nové nabídky od Škodovky - Škoda bez starostí.

Ve zkratce na modelovém příkladě - za Škodu Rapid 1.2 TSI platit 24 měsíců 5100 měsíčně s 1% účastní na pojištění včetně povinného ručení. Po ukončení smluvního vztahu můžu vůz odkoupit za zůstatkovou cenu - dle tabulek v bazaru Porche Brno 219 000. Pořizovací cena Rapida v tomto modelu je 316000. Za 2 roky zaplatím 120 000. Pokud odečtu havarijní a povinné ručení, je to cca 95 000 čistý nájem. Auto pak můžu vyměnit za nové a jet znovu dva roky nebo si ho koupit. Obě varianty mi nepřijdou špatné.

Co si o tom třeba myslíte vy? Někdo říká šílenost někdo říká dobrá nabídka. Já nejsem majetnický typ a nemusím auto vlastnit, jchci aby mi sloužilo a bylo spolehlivé a bezpečné.

Díky za názory.

asi je vsem jasne, o co tu kraci. mazu externi link a uzivatelum nechavam prostor k utvoreni si vlastniho nazoru na tento zpusob prezentace.

MMira
Naposledy upravil(a) LukeNov dne stř 23 črc 11:06, celkem upraveno 2 x.
PetrL
Řidič začátečník
Příspěvky: 162
Registrován: pon 10 pro 15:32

Re: Škoda bez Starostí

Příspěvek od PetrL »

za tohle by ten daný student neměl dostat ani korunu, když je tak hloupý a ani nenazve téma nějak jinak, než názvem produktu
LukeNov
Adept autoškoly
Příspěvky: 15
Registrován: stř 23 črc 09:11

Re: Škoda bez Starostí

Příspěvek od LukeNov »

PetrL píše:za tohle by ten daný student neměl dostat ani korunu, když je tak hloupý a ani nenazve téma nějak jinak, než názvem produktu
Už je to lepší? :-) netušil jsem, že to tu všechno berete hned jako reklamu.. mě opravdu zajímá jestli je lepší koupit nové auto nebo zkusit tenhle leasing
Uživatelský avatar
acer.t
Moderátor
Příspěvky: 794
Registrován: pon 07 úno 22:52

Re: Operativní leasing od Škodovky nebo nové auto?

Příspěvek od acer.t »

LukeNov píše:
PetrL píše:za tohle by ten daný student neměl dostat ani korunu, když je tak hloupý a ani nenazve téma nějak jinak, než názvem produktu
Už je to lepší? :-) netušil jsem, že to tu všechno berete hned jako reklamu.. mě opravdu zajímá jestli je lepší koupit nové auto nebo zkusit tenhle leasing
já bych moc neprovokoval ;)
Bond007 píše:
premyslel jsem co uprimneho napsat... vyslo mi - jste vazne kurvy ;-)
PJ o 1M:
Na rovinkách jako by se ji nelíbilo, do zatáček se ale pokládá ochotněji než dámy z E55 do postele.
PetrL
Řidič začátečník
Příspěvky: 162
Registrován: pon 10 pro 15:32

Re: Operativní leasing od Škodovky nebo nové auto?

Příspěvek od PetrL »

Vzhledem k tomu, že jsi automaticky vyřadil všechny možnosti, krom operáku od škodovky, tak nevím co očekáváš, že ti řekneme?
LukeNov
Adept autoškoly
Příspěvky: 15
Registrován: stř 23 črc 09:11

Re: Operativní leasing od Škodovky nebo nové auto?

Příspěvek od LukeNov »

No ne, nevyřadil.. jestli víte o nějaké akci lepšího leasingu nebo slev u nových aut.. třeba jsem byl teď v Kia a tam mají 7mi letou záruku a ne špatné podmínky.. zajímají mě zkušenosti lidí, co kupují nová auta a pak je prodávají.. jestli se to vyplatí
Uživatelský avatar
quasimoto
Pan Řidič
Příspěvky: 433
Registrován: pát 18 bře 14:35

Re: Operativní leasing od Škodovky nebo nové auto?

Příspěvek od quasimoto »

Operativny leasing je super, ale len ak ti staci najazd.

Ak spravne pozeram, limit je 20.000 km / rok...

Ked mas 300km kazdy vikend = 15.000 km
niekolko vyletov francuzsko a pod... dajme tomu ze min 5.000 km
a uz si hned na 20.000 km a to si este nejazdil cez tyzden...
LukeNov
Adept autoškoly
Příspěvky: 15
Registrován: stř 23 črc 09:11

Re: Operativní leasing od Škodovky nebo nové auto?

Příspěvek od LukeNov »

Každý víkend to nedám těch 300.. určitě bych se vlezl.. no v nejhorším je to tuším 3-4 Kč za najetej další kilometr.. ale to raději odstavím na měsíc :-D
Uživatelský avatar
Shr3k
Mistr volantu
Příspěvky: 767
Registrován: pát 19 srp 11:15

Re: Operativní leasing od Škodovky nebo nové auto?

Příspěvek od Shr3k »

U operativního leasingu je běžné, že předmět leasingu má úplně jinou vstupní cenu, a to nejen u škodovky, tudíž hned ta kalkulace z prvního příspěvku je chybná. Jako co ti brání ušetřit kačky a vzít http://www.dasweltauto.cz/Car/751176?sr ... -l#kontakt za 270000 na úvěr. Auto má najeto do 5000, takže z hlediska účetního se k němu bude přistupovat jako k novému (úvěr / finanční leasing).
2022 BMW 540xdT, 2019 Mazda2 1.5 Skyactiv-G A/T
2022 BMW K 1600 B
WWW.MAZDAKLAN.CZ
Nabel
Autoškolák
Příspěvky: 35
Registrován: čtv 21 lis 13:38

Re: Operativní leasing od Škodovky nebo nové auto?

Příspěvek od Nabel »

Já vidím problém té nabídky spíše v omezeném výběru modelů a jejich výbav a motorizací (nehledě na preference značky :-)). Jinak je to přesně o tom nájezdu a taky pohodlí. Člověk nemusí řešit žádné registrace, následný prodej, dohadování o ceně, atd. Taky tuším u toho lepšího programu ani servis. Neboli pro člověka, co se chce jenom přepravovat z místa na místo a stačí mu nájezd je to ok. I ekonomicky je pokles ceny u nového auta srovnatelný s cenou toho pronájmu.
Odpovědět