Nové auto - hľadám komfort

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
dieselcz
Autoškolák
Příspěvky: 38
Registrován: pon 31 bře 08:12

Re: Nové auto - hľadám komfort

Příspěvek od dieselcz »

magalanes píše:piriform: preco odporucas golf, ako majitel novej mazdy?
Urcite protoze tady uzivatel hleda komfort a po me zkusenosti s Mazdou 3 na 18kach bych doporucil to stejny ;)
Honza42
Letec
Příspěvky: 1540
Registrován: pát 27 kvě 11:47

Re: Nové auto - hľadám komfort

Příspěvek od Honza42 »

A co jsi provedl tak strašného, že jsi musel jezdit na 18 palcových kolech?
Uživatelský avatar
KDB
Mistr volantu
Příspěvky: 562
Registrován: čtv 10 lis 15:52

Re: Nové auto - hľadám komfort

Příspěvek od KDB »

Zatím tu nepadl Citroen....
MG - radost až na kost.
dieselcz
Autoškolák
Příspěvky: 38
Registrován: pon 31 bře 08:12

Re: Nové auto - hľadám komfort

Příspěvek od dieselcz »

Honza42 píše:A co jsi provedl tak strašného, že jsi musel jezdit na 18 palcových kolech?
Vybava Revolution ma 18ky jako standart, takze na vyber moc nebylo ;;) . Dale jsem zkousel Mercedes B na 17kach a taky to nebylo nic moc, novou Octavii RS na 18kach a to mi prislo dost podobny jako Mazda ( cili neprijemne tvrde ), potom Volvo V40 na 18kach nic moc prijemnyho, ale lepsi nez Mazda a Octavie. Dale jsem zkousel VW Scirocco na 18 s adaptivnim podovozkem a rezimu comfort to bylo na urovni Volva. Auris TS Hybrid bylo celkem v pohode, ale CVT s hybridem me absolutne odradilo. Dale mi proslo pod rukama Mazda CX5 18ky no a na SUV mi to rislo spatny to Mazda 6 na 17kach byla opravdu o velky kus dal, ale zase motor 2.0 mi prisel dost mrtvy a ve vyssich otackach i hlucny. Mam taky zkusenost s Golfem 7 1.2TSI ( cca 3000km ) na 16kach a tam je komfort celkem fajn, ale ten motor na dalnici se vylozene trapi, takze aspon tu 1.4 TSI. To je asi tak vsechno s cim jsem jel za poslednich par mesicu, protoze jsem taky vybiral auto a nakonec vybral Seat Leon ST na 18kach s adaptivnim podvozkem ;).
Honza42
Letec
Příspěvky: 1540
Registrován: pát 27 kvě 11:47

Re: Nové auto - hľadám komfort

Příspěvek od Honza42 »

Aha, takže opravdu asi nešlo a auto, ale o gumy.
Takže vyzkoušet slušně vybavenou Mazdu 3 Chalenge na 16" kolech za 435.000 a pak si ji koupit. ;)
piriformis
Autoškolák
Příspěvky: 49
Registrován: pon 02 led 22:08

Re: Nové auto - hľadám komfort

Příspěvek od piriformis »

Honza42 píše:Aha, takže opravdu asi nešlo a auto, ale o gumy.
Takže vyzkoušet slušně vybavenou Mazdu 3 Chalenge na 16" kolech za 435.000 a pak si ji koupit. ;)
ani na 16' kolech neni trojka komfortni. A nejde ani tak o filtrovani nerovnosti, coz by se dalo jeste prezit, ale tazatel by rad ticho a tady je Golf jinde. U trojky neni uplne idealne odhlucneny podvozek, a hluku od kol je vic nez u Golfu. Jinak v interieru nic nevrze, ale mam najeto teprve 10tkm. Golf s viceprvkem vzadu a s priplatkovymi sedackami ErgoActive je co se komfortu tyce lepsi volba nez nova Trojka.
Abre
Autoškolák
Příspěvky: 81
Registrován: pát 27 pro 14:19

Re: Nové auto - hľadám komfort

Příspěvek od Abre »

Ač nefandím koncernu, řešil jsem to po zkušenosti s FoFo2 podobně.
Focus je skvělé praktické auto, ale ten podvozek se na našich polnicích prostě nechytá. Obzvlášť podélné nerovnosti (typicky pražce na D1) naprosto nezvládá.
Skončil jsem tak u G6, 1.4TSI, víceprvek, adaptivní podvozek, 15" disky. V komfort modu je to snesitelné svezení.
Ale zkusil bych i novou 308, francouzi jsou komfortnější i bez adaptace.

Co se týče vrzání a pazvuků, neexistuje v téhle kategorii nic co by nevrzalo. To už by člověk musel mít peníze na prémii.
Focus vrzal hrozně, Golf o něco míň, ale taky vrže už z výroby a ostatní nebudou o moc lepší.
I když současná 3gen Focuse, by měla být komfortnější než ta minulá, tak bych možná do zkušební jízdy zařadil i ten.
V praktičnosti bude rozhodně lepší než Golf.
Uživatelský avatar
quasimoto
Pan Řidič
Příspěvky: 433
Registrován: pát 18 bře 14:35

Re: Nové auto - hľadám komfort

Příspěvek od quasimoto »

Ak chces komfort a ticho, jednoznacne Golf.

Uroven komfortku podvozku a akustiky je totozna s Passatom. Niet o com.
Odpovědět