Auto pro zacinajiciho ridice do 100 000

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
Odpovědět
odine
Dítě v autě
Příspěvky: 1
Registrován: pon 21 dub 13:14

Auto pro zacinajiciho ridice do 100 000

Příspěvek od odine »

Dobrý den, v autech se moc nevyznám, tak bych se chtěl před koupí zeptat na doporučení zkušenějších. Potřebuju nějaké "brmbítko" na ježdění do práce a občasný výlet po okolí. Ideálně by šlo o malé auto. Stejně v něm budu jezdit sám a navíc se mi malé auta víc líbí. Nějaké zkušenosti s řízením mám z firemních aut, ale to všechno byly automaty, takže auto mi zároveň poslouží i jako škola manuálu. Určitě budu potřebovat aby auto bylo z Japonské produkce, protože jinak bych se asi nemohl v práci ukázat (dělám v japonské firmě a přijet tam s nějakým korejcem, tak mě asi ukamenují) a nejlépe aby bylo co nejméně náročné na údržbu.

Nájezd: 20 - 30 tisíc km ročně (takže spíše benzín)
Řazení: manuál (chci se to konečně naučit)
Karoserie: něco malého, šikovného. Klidně může být 3-dveřák. Dvě místa nevadí.
Motor: stačí aby utáhl auto při občasné potřebě jet po dálnici. Jinak preferuji co nepříznivější spotřebu. Neláká mě závodění na D1, toho mám dost z firemních aut.
Rozpočet: rád bych se vlezl kolem 100,000 korun, ale mám nějakou rezervu pro případ lásky na první pohled

Líbí se mi třeba Daihatsu "hranaté krabice", jsou to pěkné auta, ale bojím se drahých náhradních dílů.
Daihatsu Cuore
Daihatsu Materia
Na pohled je pěkná třeba i Suzuki Swift, ale od té doby, co to vyrábí Maďaři, jsem na to neslyšel nic dobrého. Za každé další tipy budu vděčný.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16373
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Auto pro zacinajiciho ridice do 100 000

Příspěvek od pavproch »

mazda 2/demio
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
MiN
Autoškolák
Příspěvky: 87
Registrován: pát 06 led 22:44

Re: Auto pro zacinajiciho ridice do 100 000

Příspěvek od MiN »

Tihle mrňousové... do města určitě fajn, ale na dálnici bych v tom radši moc nevyjížděl. Malé motory, krátké kvalty... Honda Civic/Jazz, Mazda 2/3, ten Swišť by taky mohl jít. Na dálnici bych ale osobně vybíral spíš až od nižší střední nahoru, to znamená minimálně Civic nebo ta Trojka. Záleží kde najezdíš většinu kilometrů.
Jelass
Řidič začátečník
Příspěvky: 150
Registrován: ned 03 dub 09:02

Re: Auto pro zacinajiciho ridice do 100 000

Příspěvek od Jelass »

Mazda 3 bohužel "trochu" hnije, takže zbývá Corolla E12 a Civic 7G, což jsou o gen. starší auto oproti Mazdě 3, takže ne tak líbivá, ale o to spolehlivější.

Popř. samozřejmě Jazz, Mazda2, Yaris nebo Colt. A tajný tip Swift II a při troše štěstí by se asi dal i Swift Sport MKII.
Mondeo 2004 Turnier 2.0i
p.: Dodge Grand Caravan SE 3.3V6 FFV 2008
Odpovědět