Kombík do rodiny s pohonom 4x4 do 35 000€

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
Odpovědět
Hellwet
Adept autoškoly
Příspěvky: 16
Registrován: sob 19 dub 20:47

Kombík do rodiny s pohonom 4x4 do 35 000€

Příspěvek od Hellwet »

čaute po dlhej dobe by to chcelo už nové aj väčšie auto. Práve preto kombi lebo má veľký kufor, kde by bol prevážaný pes a veci ku domu ako napr. dosky a podobne a tiež sa dá zohnať za rozumnú cenu. Momentálne mi padla do oka Škoda Superb Kombi 4x4 ale neviem, ktorú motorizáciou vybrať. Jednak by som to chcel aj na také bláznenie a aby to nebolo lenivé.
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27058
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Kombík do rodiny s pohonom 4x4 do 35 000€

Příspěvek od řidičBOB »

V Superbu má smysl snad jenom V6 FSI. Při rozumné jízdě to umí vcelku snadno i po 10l/100km a dá se s tím i trochu zablbnou...i když jenom na dálnici, jelikož Superb moc na rychlý průjezd klikatou silnicí není.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
Snowman000
Letec
Příspěvky: 5592
Registrován: čtv 17 bře 09:36
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Kombík do rodiny s pohonom 4x4 do 35 000€

Příspěvek od Snowman000 »

V Superbe je este urcite pouzitelna aj 1,8 TSI, aspon mne jazdne viac vyhovovala ako na predok tazka a DSGckom zviazana 3,6... Test od PJ...
http://www.autoforum.cz/testy-aut/prvni ... rece-jina/
Konzerva od sardiniek s LSD
Multak se vsim vsudy
...tbd...
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27058
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Kombík do rodiny s pohonom 4x4 do 35 000€

Příspěvek od řidičBOB »

v S2 1.8TSI jsem najel cca 10t km a přišlo mi to dost mrtvé. Život to dostávalo od 4000t otáček výš, ale tam zase nastupovala neadekvátní spotřeba.
Superb jako takový není sportovní náčiní ani v té nejdivočejší představě, takže nějaké DSG sem nebo tam tomu výrazně neublíží/nepomůže.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
Snowman000
Letec
Příspěvky: 5592
Registrován: čtv 17 bře 09:36
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Kombík do rodiny s pohonom 4x4 do 35 000€

Příspěvek od Snowman000 »

Jednalo sa o 1,8 TSI 4x4, alebo FWD? 4x4 ma oproti FWD lepsie (kratsie) poskladane tie prevody a celkovemu pocitu z rychlosti to vyrazne pomohlo...a aj v zakrutach to proste nebolo tak zatazene na predok a posobilo akcnejsie...z 3,6 ten charakter dialnicneho krizniku srsi o dost viac.
So spotrebou suhlas, ked sa na to slape tak ten rozdiel tam ani moc uz nie je...
A to DSG mne osobne vadi v akomkolvek aute s akymkolvek charakterom, ale to je skor moj problem ;)

Mozno by som pockal este chvilu s cim sa vytasi VW ;)
http://www.autoforum.cz/bleskovky/vw-go ... ani-video/
Konzerva od sardiniek s LSD
Multak se vsim vsudy
...tbd...
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27058
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Kombík do rodiny s pohonom 4x4 do 35 000€

Příspěvek od řidičBOB »

byl to předohrab s DSG. Já zase DSG mám rád..asi proto, že jsem se už v životě nařadil dost a taky proto, že s tím mám najeto už hodně km a na jeho mouchy jsem zvyklý a umím jim předcházet.
Ale souhlas - počkal bych - ale ne na GolfR variant (ten, podle importéra nebude), ale na B8 (taky čekám)...mají přijít nové motory a také některé prvky výbavy - jako třeba HeadUp displej, LED světla, atd.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
Snowman000
Letec
Příspěvky: 5592
Registrován: čtv 17 bře 09:36
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Kombík do rodiny s pohonom 4x4 do 35 000€

Příspěvek od Snowman000 »

Tak presne s tou kombinaciou skusenosti prave nemam, tej sa snazim vzdy vyhybat, ale nikomu to neberiem, hlavne ked manual zacina byt cim dalej tym viac poskladany uplne na h*vno...

Na B8 sa urcite oplati pockat MQB mu urcite pomoze, len sa obavam, ze tam nebude (aspon pre mna atraktivna) kombinacia MT, Benzin, 4x4, ked uz ani teraz nie je...

A ako to dopadne s Variantom R, to sa uvidi ;)

Trochu skoda tej 4x4 podmienky pri zadani, taky Seat Leon ST Cupra by vyhovovat urcite mohol a ten samosvor vpredu bude v zime hrabat slusne :)
Konzerva od sardiniek s LSD
Multak se vsim vsudy
...tbd...
Hellwet
Adept autoškoly
Příspěvky: 16
Registrován: sob 19 dub 20:47

Re: Kombík do rodiny s pohonom 4x4 do 35 000€

Příspěvek od Hellwet »

v rodine je už jeden Superb a to 3,6 FSI sedan. Ohľadom toho blbnutia áno dá sa s tým zablbnúť ale ako už písal řidičBOB je to skôr auto, ktoré je určené na blbnutie na diaľnici ako v meste. Ešte k tomu nemá vypínateľnú 4x4 čiže ani na tých semaforoch sa neda zablbnúť. Ešte mi padlo do oka auto Subaru Forester síce viem, že je to úplne iná kategória ale tak ma tiež silné motory napr. ten jeden čo má 240 koní ale to už je nad cenoví limit. Proste hľadám auto, ktoré môže byť aj úžitkové a zároveň by sa s ním dalo dobre zablbnúť a aby malo 4x4 najlepšie vypínateľnú
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16374
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Kombík do rodiny s pohonom 4x4 do 35 000€

Příspěvek od pavproch »

než SII, to už bych radši bral Prassata B7 :p

imho výrazně jistější jízdní vlastnosti při plus mínus podobné ceně (pokud sem tedy za těch pár kilometrů, co sme jel s obojím mohl vypozorovat)
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
Snowman000
Letec
Příspěvky: 5592
Registrován: čtv 17 bře 09:36
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Kombík do rodiny s pohonom 4x4 do 35 000€

Příspěvek od Snowman000 »

Par rokov dozadu tych moznosti bolo az az...ale ak to ma byt nove auto tak tych kandidatov je ehm nula?!
A Forester aspon z mojho pohladu pri 240k motore ubija CVT...

Nejaky cas dozadu tu bolo podobne zadanie ale HB 4x4...
Konzerva od sardiniek s LSD
Multak se vsim vsudy
...tbd...
Odpovědět