Moje první auto...

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
Odpovědět
Uživatelský avatar
charger
Mistr volantu
Příspěvky: 805
Registrován: úte 08 bře 10:03
Bydliště: ČR

Re: Moje první auto...

Příspěvek od charger »

To je sice pěkné, nicméně několik mých kamarádů podobné BMW má či mělo. Jsou to 318i či 320i koupené za cenu kolem 40ti, nezhnilé a zejména ty 318i i velmi spolehlivé. Jiný si za stejné peníze koupil Feldu a má dlouhodobé náklady na provoz větší než ta 318i. Samozřejmě člověk nemůže koupit první BMW co najde na netu....
Ain´t nobody got time for that
Uživatelský avatar
goes
Elektro Expert
Příspěvky: 2687
Registrován: stř 16 úno 10:55

Re: Moje první auto...

Příspěvek od goes »

no v ramci toho kolik ma trojkove BMW prumerne najeto v DE, tak bych u 10ti leteho vozu ocekaval tak 250-300tkm. sem tam bude mit par kusu najeto vice. Pokud to auto jezdilo u nas, prumerny najezd bude mensi.
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3970
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Moje první auto...

Příspěvek od HondaMan »

goes: e36 se před 10 lety už nevyráběla. Tomu autu bude v lepším případě 15, v horším bude "plnoleté" :-|
2.9T RWD
Uživatelský avatar
goes
Elektro Expert
Příspěvky: 2687
Registrován: stř 16 úno 10:55

Re: Moje první auto...

Příspěvek od goes »

aha, to se bavite o E36... tak to ja. holt tech 25-30tkm rocne to mit bude no.
Uživatelský avatar
tomig
Autoškolák
Příspěvky: 56
Registrován: ned 20 úno 21:01

Re: Moje první auto...

Příspěvek od tomig »

Zas co se týče nájezdu tak bych byl optimističtější, zrovna 318i mohlo mít dost lidí jako druhý auto. I tak je to podle mě celkem jedno, motor, resp. jeho nájezd nehraje až takovou roli. Vyloženě zhuntovanej se poznat dá celkem spolehlivě (pokud to není diesel) a pokud není tak pak vydrží většinou dlouho, zvlášť když se bavíme o malym nájezdu.

Čeho bych se určitě bál je brzdy, tlumiče, ramena, pneu - jedno z toho bude určitě ko. A pak klimatizace, centrál, displej od palubního počítače - cokoliv se může u 15-20 let starýho auta pokazit, už na to má nárok... Byť tady je fakt, že bez něčeho se dá jezdit...

Charger : nechci se dotknout tebe ani tvejch kamarádů, možná ste vyjímky, ale co sem poznal já lidi se starým bmw, tak sou to většinou (pokud pominu vyjímky - konzervy jako sebe) nadšený kluci - fanoušci dvou druhů. Buď si to umí opravit a udržujou to, potom to maj ale jako koníček a rozhodně to neprodávaj za pár peněz, což on poptává. Dost z nich na to bohužel naplácá nějakej tuzing. A nebo sou to socky (bez urážky) co nemaj ani na výměnu oleje, natož tlumiče atd. a po několika letech "provozu" je to auto zralý na generálku, resp sešrotování. A těch druhejch je 99% E36 co se prodává do 40ti tisíc, to se klidně vsadím (v tomhle souhlas s hondamanem). Už před 5 lety když sem koukal u nás po e36 R6 tak sem hledal několik měsíců... Samozřejmě nevylučuju že někdo třeba z rodinnejch důvodů prodá auto v ok stavu za 30, ale je to podle mě pověstná jehla v kupce sena...
Power is nothing without control
Uživatelský avatar
charger
Mistr volantu
Příspěvky: 805
Registrován: úte 08 bře 10:03
Bydliště: ČR

Re: Moje první auto...

Příspěvek od charger »

tomig: Tak to jsou asi fakt výjimky... třeba od jednoho mám možnost koupit 320i, origo 180 tis. najeto v udržovaném stavu (kde sám poměrně přesně vím jak na tom to auto je) za 35 tisíc.
Ain´t nobody got time for that
Uživatelský avatar
tomig
Autoškolák
Příspěvky: 56
Registrován: ned 20 úno 21:01

Re: Moje první auto...

Příspěvek od tomig »

pokud je to originál (tj. nepřeražený motor a podobně) a v ok stavu, tak za to dostane možná podle mě i víc. I když teď tyhle starý auta už nefrčí, fanoušků co prodávaj je asi víc než co kupujou...
Možná máš zrovna nějaký kamarády co se o to fakt staraj, tím lépe. Každopádně když nebudeš mít tejden co dělat, zkus si fakt prohlídnout tipcars a annonci na e36, udělej předvýběr kde vyřadíš šroty už dle inzerátu a vyber třeba 5 aut do těch 40 tisíc co by mohli být ok a objeď si je prohlídnout. Skoro určitě spláčeš nad vejdělkem ...
Power is nothing without control
Uživatelský avatar
charger
Mistr volantu
Příspěvky: 805
Registrován: úte 08 bře 10:03
Bydliště: ČR

Re: Moje první auto...

Příspěvek od charger »

tomig píše:pokud je to originál (tj. nepřeražený motor a podobně) a v ok stavu, tak za to dostane možná podle mě i víc. I když teď tyhle starý auta už nefrčí, fanoušků co prodávaj je asi víc než co kupujou...
Možná máš zrovna nějaký kamarády co se o to fakt staraj, tím lépe. Každopádně když nebudeš mít tejden co dělat, zkus si fakt prohlídnout tipcars a annonci na e36, udělej předvýběr kde vyřadíš šroty už dle inzerátu a vyber třeba 5 aut do těch 40 tisíc co by mohli být ok a objeď si je prohlídnout. Skoro určitě spláčeš nad vejdělkem ...
Jo, v origo stavu.. no tom jde jen o to umět vybírat.
Ain´t nobody got time for that
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3970
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Moje první auto...

Příspěvek od HondaMan »

Ono dost záleží i na tom, co znamená dobrý stav. Třeba pro mě to je třeba situace, kdy na podvozku nic neklepe, ložiska nehučí, tlumiče fungují jak mají, motor přede, v řízení a řazení nejsou vůle...
Než jsem koupil současné auto, byl jsem se podívat na mnoho aut, a většina v dobrém stavu nebyla. A to mluvím o autech 3 - 6 let starých.
Nevím zdali se stav aut po 15 letech provozu tak rapidně zlepšuje, ale než jsem koupil "dobrý stav", tak jsem hledal opravdu dlouho...
2.9T RWD
Uživatelský avatar
Pickuper
Letec
Příspěvky: 2590
Registrován: stř 16 úno 11:47
Bydliště: Pardubitz

Re: Moje první auto...

Příspěvek od Pickuper »

charger píše:. Jsou to 318i či 320i koupené za cenu kolem 40ti, nezhnilé a zejména ty 318i i velmi spolehlivé. Jiný si za stejné peníze koupil Feldu a má dlouhodobé náklady na provoz větší než ta 318i.
čeče tomuhle tvrzení nějak nevěřím, už jen proto, že nejdražší náhradní díl na Feldu (škrtící klapka) stojí asi 5litrů :D
Niko nadžanel ko kerdža
Odpovědět