Insignia x Superb

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
Dudek
Spolujezdec
Příspěvky: 4
Registrován: úte 25 bře 19:25

Insignia x Superb

Příspěvek od Dudek »

Dobrý den, chtěla bych se zeptat zda je tady někdo kdo má zkušenost s těmto auty? rozhodujeme se mezi insignii a Superbem. Ocenila bych nějaké +-. Děkuji
Uživatelský avatar
Jenyk
Mistr volantu
Příspěvky: 583
Registrován: úte 22 úno 11:04

Re: Insignia x Superb

Příspěvek od Jenyk »

Pár dní jsem s nimi jezdil a stačilo. Insignia velké a těžké auto, ve kterém je velmi málo místa a je z něj špatně vidět. Superb dlouhá užovka, napříč málo místa, nesmyslně hluboký kufr, tvrdý podvozek a stejně velmi nedotáčivé (je to dnes už staré auto, čeká se nástupce). Nezvolil jsem ani jedno. Jsou na trhu o hodně lepší.
Ken Kesey: "To Vic Lovell for telling me that dragons don't exist, and then leading me to their lair."
Dudek
Spolujezdec
Příspěvky: 4
Registrován: úte 25 bře 19:25

Re: Insignia x Superb

Příspěvek od Dudek »

a jaké byste doporučil do max 300tisíc? Díky
Uživatelský avatar
Jenyk
Mistr volantu
Příspěvky: 583
Registrován: úte 22 úno 11:04

Re: Insignia x Superb

Příspěvek od Jenyk »

Jaké máte požadavky? Finance víme, pak kolik najedete za měsíc, jaké trasy, jaký náklad, jací jste řidiči (jak pohodlně se vám nastupuje, chcete auto nižší / vyšší), s jakými auty máte zkušenosti, máte někoho známého kdo se autům věnuje a poradí? Osvědčený servis kterému věřite? Co z výbavy je pro vás důležité? Je to jako osobní dotazník, ale při výběru auta by tohle všechno mělo hrát roli. Trávíme v něm mraky času.

A jen poznámku - Insignie ani Superb za 300 nebudou zdaleka nové a jestli navíc uvažujete o naftě, jak je v kraji zvykem a tak s ohledem na to, že auta zřejmě nejsou vaším koníčkem jste adepti na "levně koupil a pak hořce zaplakal". Zdá se mi, že podle znění Vašich příspěvků by pro Vás bylo vhodnější spíše nové nebo velmi málo jeté auto, nejlépe od dobrého známého (nikdy ne od "známého známého") nebo ze značkového programu "ročních" aut. Mají je všechny větši automobilky. To vás s ohledem na cenu dovede k volbě auta o třídu niž - Focus, Astra, i30, Cee'd, Golf. Nejsou vůbec špatné.
Ken Kesey: "To Vic Lovell for telling me that dragons don't exist, and then leading me to their lair."
lacomme
Autoškolák
Příspěvky: 73
Registrován: pon 21 úno 13:09

Re: Insignia x Superb

Příspěvek od lacomme »

Tak tak, nejprve napsat pozadavky co od auta cekate, k cemu ma slouzit, pro kolik lidi atd. - pokud je rocni najezd okolo 20tkm, z ojeteho dieselu se muze stat kasicka, ktera jednou zazvoni (kvalitni CZ nafta - vstriky, cerpadlo) a vyhoda spotreby bude razem ta tam.

V uvahu by stalo vzit neco na leasing za 400k, pak mate na dlouhou dobu vystarano.

Druhou moznosti jsou tady relativne mlade lehce ojete vozy, viz.

Accord 2.0i - kombinace za 8l, otazka v jakem stavu ten kus bude

http://www.sauto.cz/osobni/detail/honda ... oFrom=list

Nebo se pak kouknout po necem z Italie, jelikoz italove maji sileny pokles ceny - treba AR 159 s 2.0MJet

http://www.sauto.cz/osobni/detail/alfa- ... oFrom=list
Dudek
Spolujezdec
Příspěvky: 4
Registrován: úte 25 bře 19:25

Re: Insignia x Superb

Příspěvek od Dudek »

V roce 09 jsem kupoval octavii II rok 04, 1.9TDi PD 77kW a měla najeto 140 000. teď mám nalítané 230.000km. po koupi jsem zjistil že měla octávka stočené km o 11.000. což jsem nechápal. po celou dobu jsem investoval pouze do oleje,filtrů brzdových destiček a kotoučů...toto jsou jediné investice...nepočítám havarijní pojistku v době,kdy jsme bydleli ve městě. zloději mi poškodili zámky a ukopali zrcátka. na pojistku oprava za 45.000 takže pohoda. Jak říkám na Škodu nedám dopustit. levné náhradní díly a servis všude v evropě. Každý rok jezdíme na dovolenou směr Chorvatsko. takže chci i komfortní jízdu :x

taky hledám vůz co má velký kufr, prostorný interiér a bezpečnost především. Mám dvouletou dceru a plánujeme další dítě, takže kočár a další věci do kufru se MUSÍ vejít. Po zkušenostech s Octávií bych právě tuto značku neopouštěl. Ale dám na rady ostatních a zkusím se projet i v jiné značce. za zkoušku nikdo nic nedá. :)
Dudek
Spolujezdec
Příspěvky: 4
Registrován: úte 25 bře 19:25

Re: Insignia x Superb

Příspěvek od Dudek »

Tak Alfa Romeo tu hned zamítám, jelikož ji kolega z práce má v kombi a třetina výplaty jde na opravy vozu. takže toto ne. O hondách se v poslední době mluví celkem často. mají údajně kvalitní motory. když jsem uvažoval o hondě tak CR-V. Kamarád má civica to vajíčko, sice v benzínu ale chválí všude kde přijde. tak nevím. Je hodně aut co mi kolegové doporučují, ale vždy je to o KUSU. Ford Mondeo, superb, opel, Mitshubishi, hyundai atd
tomek
Adept autoškoly
Příspěvky: 11
Registrován: úte 13 srp 11:51

Re: Insignia x Superb

Příspěvek od tomek »

referenční oktu nebo rapida ježděnou 0,5-1 rok za těch 300 klacků koupíte. Určitě ale zkuste i jiné značky :-)

http://autobazar.autojarov.cz/#type=voz ... A1ln%C3%AD
Uživatelský avatar
Jenyk
Mistr volantu
Příspěvky: 583
Registrován: úte 22 úno 11:04

Re: Insignia x Superb

Příspěvek od Jenyk »

Dudek píše:V roce 09 jsem kupoval octavii II rok 04, 1.9TDi PD 77kW
Měl jste štěstí, koupil jste auto s jedním z mála spolehlivých motorů, které VW vyprodukoval. Jako doporučení pro VW bych to rozhodně nebral, přečtěte si něco o kvalitě motorů VW. Naopak podle jednoho auta odsuzovat Alfu mi také nepřijde moudré, jsou tam propadáky i skvělé volby. Prošel bych si autosalóny a hodně četl na klubových fórech, tam se problematické věci hodně diskutují. Vyplatí se tomu věnovat dost času, koneckonců auto je po dětech a bydlení třetí největší požírač peněz.
Ken Kesey: "To Vic Lovell for telling me that dragons don't exist, and then leading me to their lair."
Uživatelský avatar
delphin
Pan Řidič
Příspěvky: 218
Registrován: pon 04 črc 23:01

Re: Insignia x Superb

Příspěvek od delphin »

Já bych ještě zvážil nový Rapid.
Nejdřív Pionýr, pak Favorit, Fabia, Focus, Superb, Kodiaq a teď Octavia se Superbem. Ale Pionýr mi pořád zůstal...
Odpovědět