Čo dalej po E46?

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Snowman000
Letec
Příspěvky: 5597
Registrován: čtv 17 bře 09:36
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Čo dalej po E46?

Příspěvek od Snowman000 »

Takze dnes som dostal snad najzakernejsiu otazku zo vsetkych: "Kedy si kupis nove auto?", ktora ma tak trosku nahlodala a donutila zamysliet sa...
Polozil mi ju otec a nasledne naznacil, ze by moja sucasna E46 325i mohla potencialne ostat dalej v rodine ak by som ju chcel nahradit :)

Vsetko co tu napisem, je len v teoretickej rovine, financie zatial dostatocne nie su a taktiez sa ziadne stahovanie z garaze do garaze este nechysta. Ale...co dalej? Je nieco co mojim poziadavkam na povoz vyhovie lepsie?
Poziadavky:
Manual
Benzin, vykonnostny upgrade oproti sucasnosti ;)
RWD prinajhorsom AWD
FUN factor
4 miesta + nejaky kufor (asi by mi uz nejaky cas ostalo), co diskvalifikuje moju vyznivanu Z3 Coupe :(
Relativne easy na udrzbu, cim menej 0 a 1-tiek

Rozpocet je imaginarny zatial, ale myslim, ze nejakych +/- 10000e by na to casom byt mohlo #:-s

Co ma zatial napadlo z hlavy:
E46 330i - Auto mne zname, akurat velkost, akurat vykonu, fajn udrzba, proste idealny upgrade
E90 330i preFL - Relativne tiez mne zname, trochu vacsie, este o trochu vykonnejsie, no udrzbovo asi tiez komplikovanejsie
E87 130i preFL - Uz mne trosku nezname, trochu mensie, vykonu dooost, udrzbovo asi ako E90, ale FUN factor niekde inde ;))
E60 530i - Nezname mne, uz neprijemne velky kus auta, vykonu na tu velkost tiez uz moc neni, FUN factor tiez nic moc a udrzba este viac naprd, ale vysoky potencial na dlhodoby povoz
Subaru Legacy Spec B - Absolutne mne nezname, velkost ujde, vykonu tiez fajn, udrzba ???, FUN factor???, no tiez vysoky potencial dlhodobosti a spokojnosti
Mazda RX-8 - Crazy volba ja viem, ale nieco ma k nej proste taha, iked mi tiez neznama, velkost LTT (dam dnu lyze?), vykon stacit bude, FUN factor (LSD :-bd ), ehm udrzba %-( , snad by ma pritulkyna nevyhodila z domu :D

Niekto nejaky iny navrh? Bude to vobec upgrade? Nemam prestat vymyslat a tesit sa z toho co mam, kedze mi robi radost a nedam nan dopustit? :)
Diky :)
Konzerva od sardiniek s LSD
Multak se vsim vsudy
...tbd...
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16386
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Čo dalej po E46?

Příspěvek od pavproch »

Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
slon
Autoškolák
Příspěvky: 99
Registrován: sob 08 čer 21:01

Re: Čo dalej po E46?

Příspěvek od slon »

podobnu vec (fun+rwd+4 miesta)som sa akurat teraz pytal tu
http://forum.autoforum.cz/viewtopic.php ... 0&start=50
vyslo mi z toho ze kym bude pre mna taketo auto aktualne tak uz budu na trhu nejake jazdene gt86, takze najskor to bude volba medzi gt86 a e46 podla miery praktickosti ktoru budem potrebovat. Predsalen ta toyota ma blizsie skor k 2 miestnym autam a lyze tam tiez nedas :D
Uživatelský avatar
Snowman000
Letec
Příspěvky: 5597
Registrován: čtv 17 bře 09:36
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Čo dalej po E46?

Příspěvek od Snowman000 »

Podobne myslienky uz som mal ;) Povodne to ale mal byt z M3 E36, ale to bych musel mat este lankovu E46.
Tento swap, ale uz vyzaduje toho trosku viac a to uz fakt bude lacnejsie zohnat poriadnu E46 M3 ;)
Co mi pripomina, ze v zozname este nemam...
E39 M5 - Relativne tiez nezname, iked E39 uz som trosku zazil, vykonu ajaaaaj, LSD, V8, len tie naklady...a faktor rodinnosti to ma tiez slusny ;)) Jak ja som mohol na nu zabudnut #-o
Konzerva od sardiniek s LSD
Multak se vsim vsudy
...tbd...
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16386
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Čo dalej po E46?

Příspěvek od pavproch »

no dobře, no...

jcw, evo, sti ?
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
Snowman000
Letec
Příspěvky: 5597
Registrován: čtv 17 bře 09:36
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Čo dalej po E46?

Příspěvek od Snowman000 »

Jo tak GT86 by tiez vyhovovala, ale mam trosku strach ze jej cena tak rychlo klesat nebude, urcite nie tak aby do cca 2 rokov bola na mojom rozpocte. Je to podobna volba ako RX-8, len spolahlivejsia ;), no ako hlavne auto v domacnosti predsa len nebude z najvhodnejsich :(

JCW je FWD, to je u mna uz proste No Go... :P
EVO a STI - to je nakladova sebevrazda, a trosku uz hardcore, ale stare dobre STi by bolo cool ;) no nakoniec by som radsej skoncil prave v Legacy Spec B...
Naposledy upravil(a) Snowman000 dne ned 09 úno 21:44, celkem upraveno 1 x.
Konzerva od sardiniek s LSD
Multak se vsim vsudy
...tbd...
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16386
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Čo dalej po E46?

Příspěvek od pavproch »

z350/370?
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
Snowman000
Letec
Příspěvky: 5597
Registrován: čtv 17 bře 09:36
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Čo dalej po E46?

Příspěvek od Snowman000 »

2 miesta bohuzel, rovnaky problem ako Z3 Coupe...a ne z Lupa rodinne auto spravit nemozem ;))
Konzerva od sardiniek s LSD
Multak se vsim vsudy
...tbd...
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16386
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Čo dalej po E46?

Příspěvek od pavproch »

a ještě jeden - raritní tip - 320si (E90)
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
jarka
Letec
Příspěvky: 2807
Registrován: stř 16 úno 10:46
Kontaktovat uživatele:

Re: Čo dalej po E46?

Příspěvek od jarka »

pavproch píše:a ještě jeden - raritní tip - 320si (E90)
Tak po tomhle jsem vždycky koukal - souhlas s pavprochem. Hustá kára, který je ale trochu škoda na daily. Jsem zvědavej na co přijdeš, ty parametry výběru jsou dost drsný.
"Auto s pohonem předních kol je jako řízená havárie." - Walter Röhrl (Speed, 04-2017). :D
Odpovědět