Jak vybrat auto???

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
Uživatelský avatar
970ka
Mistr volantu
Příspěvky: 884
Registrován: pon 25 dub 12:52
Bydliště: Plzeňský wenkov
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak vybrat auto???

Příspěvek od 970ka »

Arkis píše:bazos.cz a můžeš vybírat, stačí najít toho správného ;). Když se kupuje auto, tak se to nesmí uspěchat. Já jel minimálně k 5 ti lidem a mnohokrát víc sem jich obvolal, než si vybral svůj povoz.
Nejhorší je ,že na Bazoši máš jen 5 fotek .Sám dávám na Sauto kolem 50 fotek ke každému autu,včetně vinka ,fota všech servisních listů,TUV apod,prostě vše co doloží počet km.
Carrera S ,Tesla 3 Highland LR,Audi Q3 TSi, AR Stelvio 2,0T, MB SL Cabrio,MB Sprinter,Honda opice, atd ...
TTomáš
Adept autoškoly
Příspěvky: 17
Registrován: pát 11 říj 11:17

Re: Jak vybrat auto???

Příspěvek od TTomáš »

Tak jestli to provozuješ takhle, tak to vypadá ok. ale určictě bych nebral Octávku, Fabii, Passat, Megana a pak mondeo, z hlediska stáčení a krádeží. důležitý je to, že je to po prvním majiteli a můžeš ověřit historii, protože na německo spoléhají mraky lidí, který kašlou na to, že německo je jen mezizastávka třeba francouzskýho auta
Pati
Spolujezdec
Příspěvky: 4
Registrován: pon 21 říj 12:22

Re: Jak vybrat auto???

Příspěvek od Pati »

Díky za vaše odpovědi. koukala jsem se na inzeráty a líbilo by se mi něco takovýho: http://www.sauto.cz/osobni/detail/renau ... oFrom=list, ale nevyznám se v motoru, který by byl nejlepší. Jezdím po městě, takže asi benzín. Je pravda, že na to zahraniční auto si asi netroufnu, to bych nezvládla. :-s

Až půjdu "nakupovat" :) tak si sebou vezmu mechanika, koukala sjem, že to pár korun stojí, ale to oželím. Ale nemůžu ho přece brát ke každýmu autu? to bych utratila všechny peníze jen za to. ale pořád nevím, jak si nějak rozumně zúžit výběr?


Arkis máš pravdu, že autům nerozumím, je to asi poznat, že? :ymblushing:
Uživatelský avatar
Arkis
Letec
Příspěvky: 1349
Registrován: stř 15 srp 20:58

Re: Jak vybrat auto???

Příspěvek od Arkis »

První se běž podívat na auto sama. Projeď ho jen tak letmo - rez, úniky kapalin ("loužičky"), jestli motor není potečený olejem, zatlač na auto zvrchu v místě tlumičů - auto by se mělo normálně vrátit a nic víc, jakmile se auto houpe tak budou v háji tlumiče, zkontroluj jestli jsou všechny části karoserie stejné barvy (odstínu), jestli jsou gumy sjeté rovnoměrně a jsou všechny stejné. Dále můžeš zkontrolovat olej, jestli je moc hustý, černý nebo jsou v něm drobky, tak je auto značně zanedbané a nový olej už chvilku nevidělo. Ještě zkontroluj stav plastů v interiéru - lehce poznáš jestli někdo jezdil sám nebo pořád vozil plné auto lidí - nebo v kufru hodně věcí. Domluv se s prodejcem na další prohlídce, že to chceš vzít k mechanikovi (když tam dojedeš, tak si vezne míň a může se na to podívat zespodu na rampě).

A teď k motoru v Cliu, není na něm více méně co pokazit, do města je dobrý a svižný. Asi bych ho nedoporučil na dálnice, ale i to by zvládl v klidu.
Pati
Spolujezdec
Příspěvky: 4
Registrován: pon 21 říj 12:22

Re: Jak vybrat auto???

Příspěvek od Pati »

vážně děkuju za rady! :-) a to se vážně dělá, že mi to auto půjčí, abych s ním odjela na tu kontrolu?

a co bys myslel o tom Cliu, který jsem posílala? mám to sice trochu z ruky, ale to se nějak udělá. dálnice je v pohodě, po té jezdím tak 2x do roka. nejdůležitější je, aby nemělo velkou spotřebu a nerozpadlo se mi. :-)

PS: doufám, že to není brané jako nějaké reklama, když jsem dala ten odkaz :-ss
Uživatelský avatar
Arkis
Letec
Příspěvky: 1349
Registrován: stř 15 srp 20:58

Re: Jak vybrat auto???

Příspěvek od Arkis »

Hlavní nevýhodu vidím v tom, že je z bazaru a že je až moc čisté. Lidi v bazaru nemají čas, aby každému autu věnovali 2 hodiny umývání a ten motor je pravděpodobně vzatý nějakou vapkou. (nemáš šanci zjistit, jestli někde neteče)
Pokud si opravdu rozhodnutá pro toto auto, tak vyjednej slevu. Tvůj hlavní argument je, že prodává skoro 14 let staré auto. Podle inzerenta má najetu 54t km, to je poněkud málo. Zkontroluj si stav běžných věcí (volant, řadící páku, pedály), jestli jsou stejně opotřebené a jestli více méně odpovídají najetým kilometrům. Z vlastní zkušenosti vím, že bazarníci jsou schopni tyto věci měnit, jen aby auto vypadlo líp. Takže se dívej i po méně běžných věcech a jejich opotřebení (např. tlačítka... po 54t km by nemělo být znát skoro žádné používání.)

Ještě jsem ti zapomněl říct, že se máš dívat po tom, jestli auto není bourané. To poznáš podle spárů mezi jednotlivými díly. Já to kontroluju 10Kč mincí, že projíždím po hranách spár. Neboj se třeba zvednou koberec v kufru, jestli tam nejsou nějaké svary a podobné věci, které běžní zákazníci nekontrolují.

Hlavně nic neuspěchej, nekupuješ chleba a na výběru si dej záležet. Není to jediné auto v republice, aby jsi ho musela mít. Pokud budeš mít pocit, že na tebe prodejce tlačí, tak mu to přímo řekni nebo odejdi. Při prohlížení auta si taky všímej prodejce, jak se chová. Pokud začne být nervózní, tak je to buď nervák a nebo se snaží něco zakrýt.
TTomáš
Adept autoškoly
Příspěvky: 17
Registrován: pát 11 říj 11:17

Re: Jak vybrat auto???

Příspěvek od TTomáš »

Tohle auto je podle inzerátu do dneška zarezervované, takže nejdřiv zjisti, jestli ho prodejce ještě vůbec má. Drž se Arkisových rad určitě tím zmenšíš riziko špatnýho nákupu. Bouračku, krádež, leasing nebo navýšený kilometry si zkontroluj taky podle VIN kódu. v tomhle případě už to prodejce udělal za tebe, takže ti ušetřil 500vku. podívej se na prodejce a pokus se o něm něco zjistit. všechny auta, který tenhle bazar nabízí přes sauto.cz jsou jako ze škatulky, což nemusí být dobré znamení. Ale je vidět, že ověřuje původ auta a neukazuje pouze nejlepší výsledky, ale i ty horší - viz http://www.sauto.cz/osobni/detail/nissa ... oFrom=list
Pati
Spolujezdec
Příspěvky: 4
Registrován: pon 21 říj 12:22

Re: Jak vybrat auto???

Příspěvek od Pati »

ty jsi to asi přivolal! kouknu dneska na inzerát a auto je fuč! :(( to jsem si měla pospíšit, teď mě to bude mrzet! mě se právě líbilo, jak mělo málo najeto, ostatní mají většinou o hodně víc. proto po něm někdo hnedka skočil, ach jo, příště si budu muset víc pospíšit :((
Uživatelský avatar
Arkis
Letec
Příspěvky: 1349
Registrován: stř 15 srp 20:58

Re: Jak vybrat auto???

Příspěvek od Arkis »

U tak starých aut se na nájezd vůbec nedívej. Musíš se dívat na stav auta, tachometr si pro dobrý pocit můžeš stočit sama doma, na to nepotřebuješ bazar...
TTomáš
Adept autoškoly
Příspěvky: 17
Registrován: pát 11 říj 11:17

Re: Jak vybrat auto???

Příspěvek od TTomáš »

Arkis: tady si s tebou dovolím nesouhlasit. Kilometry jsou důležitý kvůli ceně, protože když by zjistila, že to má najeto o x víc, může si uhádat slevu.

Pati nezoufej, objeví se jiný auto, tohle není jediný na světě. Je to lepší, než ukvapený nákup, protože na to taky spousta prodejců spoléhá. Zatlačí na tebe, že když auto nekoupíš hned, tak že už tam příště nebude. Na to si musíš zvyknout a obrnit se proti tomu, hlavně jako žena, protože prodejci jsou na tohle cvičený!
Odpovědět